CETALERGIN na ile dni przed testami odstawić?

napisał/a: SZAJBA 2007-11-13 11:33
Mam pytanie umówiłam sie do alergologa na piatek popołudni,oststnia tabletnie Cetalerginu wziełam w poniedziałek rano.Czy 4 dni wystarcza żeby nie okłamac testów?zadzwoniłam do osrodka lecz pielęgniarki nie wiedzą.Dostałam numer do Pani doktor do której jestem umówiona,wzieła mój numer powiedział ,ze odddzwoni.Mineło kilka godzin i nic.Troche martwi mnie fakt,ze lekarz tej specjalizacji nie wie odrazu jaki okres potrzebny jest do odstawienia.Nie wiem czy obecnie tego szuka czy co?zgłupialam juz.A podobno jest dobra
napisał/a: Peter 2007-11-13 13:08
Najlepiej jak najdłużej. Co najmniej 2 tygodnie. Zależy też jak długo go zażywałaś.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-13 13:14
coz na ulotce z leku napisali,ze odstawic kilka dni przed testami.Dermatolog też mówiła mi o jakiś 2-3 dniach-ale wiadomo to ni jej dziedzina do konca.Ja zazyłam jakieś 20 tabletek 1 dziennie

[ Dodano: 2007-11-13, 13:23 ]
w internecie przeczytałam artukół w którym było,ze leki przeciwhistaminowe należy odstawić w zaleznosci od
leki I generacji ok.3dni przed testami
leki II generacji od 3 do 14 dni przed testami
tylko ja nie mam pojecia jaki jest Cetalergin
napisał/a: Peter 2007-11-13 14:41
II generacji.
Zasadniczo wszystkie leki p/histaminowe (niezależnie od generacji) do testów odstawia się na min. 2 tygodnie. To akurat nie moja opinia, ale lekarza specjalisty pulmonologa-alergologa. Od niego to wiem. I wszelkie inne leki mogące miec wpływ na poziom histaminy. Nawet maści zawierające sterydy, leki wziewne zwierające sterydy, a o sterydach doustnych nawet nie wspomnę.
Ulotka leku mówi o kilku dniach, a więc 2 tyg. moim zdaniem będzie najpewniejsze.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-13 19:17
tak juz wien juz roznawiałam z ta pania doktor.Ale dziekuje za ponowna konsultacje