cesarka, ile razy ?

napisał/a: zanaaa 2010-01-02 12:48
Witam

Jestem po 2-uch cesarkach ...czy mogę bez ryzyka zdecydować się na kolejną ciążę ???..jakie jest ryzyko ...po jakim czasie jeśli tak ... i czy to prawda że po 3-ciej cesarce podwiązują jajniki i mogą to zrobić nawet bez zgody matki

dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 17:34
Żana napisal(a):Witam

Jestem po 2-uch cesarkach ...czy mogę bez ryzyka zdecydować się na kolejną ciążę ???..jakie jest ryzyko ...po jakim czasie jeśli tak ... i czy to prawda że po 3-ciej cesarce podwiązują jajniki i mogą to zrobić nawet bez zgody matki

dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam


Ech...
Cesarki nie są żadnym przeciwskazaniem do kolejnych ciąż i porodów, różnica jest tylko taka że po dwóch CC lekarz raczej nie zgodzi się żebyś rodziła siłami natury. A to o podwiązywaniu jajników, to chyba nawet szkoda komentować.
napisał/a: viki71 2010-01-02 17:46
Kiedyś tak było chyba.Znajoma(dużo starsza ode mnie) po 3 cesarce miała podwiązane jajniki,żeby więcej nie zaszła i tak było.Też mówiła,że cesarki można mieć tylko 3.Myślałam,że to dlatego,że ile razy możan ciąć macicę i możę w końcu to się żle skończyć dla matki.Skoro mówisz,że to nieprawda,to sama nie wiem.Może znajoma ściemniała?
napisał/a: wikam2 2010-01-02 18:35
Bo każdy na temat cc mówi co innego! I mam tu też na myśli lekarzy.
Mój powiedział, że po pierwszej cesarce mam czekac na ewentualną drugą ciążę 7 lat!!!!
A o trzeciej mam zapomniec.......No wiec jak to jest w końcu?
Znowu moje koleżanka miała 3 cesarki i o żadnym podwiążywaniu mowy nie było.....
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 18:44
wikam napisal(a):Bo każdy na temat cc mówi co innego! I mam tu też na myśli lekarzy.
Mój powiedział, że po pierwszej cesarce mam czekac na ewentualną drugą ciążę 7 lat!!!!
A o trzeciej mam zapomniec.......No wiec jak to jest w końcu?
Znowu moje koleżanka miała 3 cesarki i o żadnym podwiążywaniu mowy nie było.....


Nie ma mowy o żadnym podwiązywaniu.
Chodzi po prostu o to, że każde CC niesie ze sobą pewne ryzyko dla rodzącej, stąd lekarze w takim przypadku nie zalecają rodzić więcej jak 3-4 razy max.
napisał/a: wikam2 2010-01-02 18:47
To mój był bardzo zapobiegawczy :))))
Najlepiej jedna ciąża góra dwie w odstępie 7 lat :)
Potem.....koniec!!! :D
napisał/a: kopernik_elfka 2010-01-03 22:42
Podwiązywanie jajników i nasieniowodów jest w Polsce nielegalne i zakazane. Nawet jak przychodzi kobieta 40 lat, ma piątkę dzieci i nie chce mieć więcej, nie może brać tabletek, a mąż jest tak religijny, że prezerwatyw nie będzie używał i będzie "korzystał z małżeńskich przywilejów" kiedy mu się chce...
napisał/a: motylek.2 2010-01-04 18:05
ja w liceum chodziłam z taka dziewczyna ze teraz na chwile obecna jest po 5 cesarkach rodziła co rok.