Cera trądzikowa - jakie kosmetyki?

napisał/a: Anka6 2014-01-10 19:34
Mam problem z moja cerą od kilku miesięcy. Żaden środek mi nie pomaga,wizyta u dermatologa również okazała się niewypałem. Przepisał mi leki za niebagatelną kwotę, które nie przyniosły żadnego skutku. Boję się bardzo, że zostaną mi blizny po trądziku. Jak sobie z tym problemem poradzić? Znacie jakieś sprawdzone metody?
napisał/a: Zosienka22 2014-01-15 13:57
A co już stosowałaś? moja siostra ma podobne problemy, wizyty u dermatologa, kosmetyczki, zabiegi, maści no masa tego wszystkiego poprawa może i była ale tylko na chwilę. Na przysuszanie nowych wyprysków polecili jej solarium (!)
znalazła jakąś serię kosmetyków, które polecała znajoma znajomej a widać było efekty bo miałą naprawdę problematyczną cerę. ale jak to wiadomo siódma woda po kisieli powiedziała więc trzeba to na sobie sprawdzić...
Uprawiasz jakiś sport? Stosujesz jakąś dietę? może jakieś domowe sposoby stosowałaś? było coś co Ci w jakimś chociaż małym stopniu pomogło?
napisał/a: Anka6 2014-01-24 20:52
Naprawdę nic mi nie pomaga. Ani kosmetyki, ani tabletki. Może jestem na coś uczulona? Sportu nie uprawiam, odżywiam się zdrowo, ale jakiejś specjalnej diety nie trzymam. Co używała Twoja znajoma, że jej pomogło?
napisał/a: Olenkaa 2014-02-18 00:07
Mi pomaga żel do oczyszczania Effaclar Duo oraz krem z tej samej serii. Nie wiem jednak czy przy Twoim zaawansowanym trądziku to wystarczy.
napisał/a: NoTrouble 2014-03-07 14:49
Problemy z cerą najczęściej wiążą się z problemami wewnątrz organizmu. Różne osoby różnie reagują na zewnętrznie stosowane terapie, ale problem zazwyczaj zaczyna się w tym samym miejscu. Problemy z cerą sa najczęściej powodowane zakwaszeniem organizmu, dlatego pierwszym krokiem w stronę wyleczenia będzie zastosowanie terapii odkwaszającej.
napisał/a: Izanku 2014-03-15 17:42
Mi pomagają kosmetyki clean & clear. Są wysuszające, ale przy tłustej cerze trądzikowej super szybko wysuszały to, co trzeba ;)