CECLOR?

napisał/a: ASIK0804 2010-05-17 17:32
Witam.
Mam następujące pytanie: maluch(3 miesiące) dostał gorączki,ponad 38 stopni (osłuchowo czysto),Pani doktor zaordynowała Augmentin z lakcidem.
Po moim proteście,że ten zestaw wywołał ostatnio gwałtowną reakcję(straszna biegunka)-Ja mam uczulenie na penicylinę a dzidziuś" nie lubi" krowiego mleka, zmieniono na Ceclor z ibufenem.
Czy ceclor nie jest z tej samej grupy i czy można tą zawiesinę podawać w mleku bo inaczej pluje i zwraca po chwili to co połknął?
Proszę o szybką odpowiedź!











9
napisał/a: Peter 2010-05-18 12:07
Ceclor jest z innej grupy, ale nie można wykluczyć reakcji krzyżowej. Można podać w mleku.
napisał/a: delinka79 2010-05-18 21:40
w Augmentinie w składzie jest kwas klawulonowy który to właśnie często u dzieci powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego w postaci biegunek czy wymiotów , nie ma go natomiast w składzie Cekloru
napisał/a: ASIK0804 2010-05-20 01:38
DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI.
CZY CEKLOR MOŻE WYWOŁAĆ NIEPOŻĄDANE SKUTKI?
Z ULOTKI WYNIKA TYLKO BIEGUNKA I WYSYPKI TYMCZASEM MALUSZEK PO TRZECH DOBACH STRACIŁ APETYT I MA "HISTERYCZNE " NAPADY PŁACZU(JAKBY BÓLOWE) NIE SCHODZI Z RĄK,NIE CHCE PIERSI,EWENTUALNIE BUTELKĘ(MALE ILOŚCI).
napisał/a: Peter 2010-05-20 11:04
No cóż, jak wiele innych antybiotyków powoduje zachwianie równowagi flory jelitowej. Czy dziecko ma jakąś osłonę np. lakcid? Jeśli nie, to jest konieczna.
napisał/a: ASIK0804 2010-05-21 21:27
DZIĘKI ZA DOTYCHCZASOWE ODPOWIEDZI ALE NURTUJE MNIE JESZCZE PYTANIE JAKIE MOGĄ BYĆ NEGATYWNE SKUTKI BEZZASADNEGO PODAWANIA CECLORU NIEMOWLAKOWI?
napisał/a: Grystan 2010-05-22 22:36
Jeśli chodzi o negatywne skutki podawania Cecloru to wystarczy spojrzeć na ulotkę w działania niepożądane. Mogą to być zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczulenia, wyjałowienie przewodu pokarmowego, zapalenie wątroby, bóle głowy czy nawet zmiany w obrazie krwi. Większość z tych działań występuje bardzo, bardzo rzadko i prawdopdobieństwo ich wystąpienia jest bardzo nikłe ale jednak zawsze ono istnieje. Inną kwestią jest określenie czy podawanie Cecloru było bez zasadne. Z punktu widzenia lekarza, który ordynował lek i badał malucha musiało być ono zasadne. Lekarz rozpoznał infekcję bakteryjną, podał antybiotyk i raczej nikt nie będzie kwestionował jego decyzji.
napisał/a: ASIK0804 2010-05-23 06:23
LEKARZ ROZPOZNAŁ WIRUSÓWKĘ!! I DRUGI RAZ W CIĄGU MIESIĄCA NA PODSTAWIE WYMIOTÓW I WYGLĄDU(BARDZO POWIERZCHOWNE BADANIE) ZAORDYNOWAŁ AUGMENTIN (U 3,5 MIESIĘCZNEGO OBECNIE DZIECKA) POTEM ZMIENIAJĄC NA CECLOR
A ZATEM ZGUBNA RUTYNA CZY NIEDOUCZONY DEBIL? Z WCZORAJSZYCH BADAŃ WYNIKA ,ŻE PRZYWRÓCENIE DZIECKA DO RÓWNOWAGI PO TEJ ZBĘDNEJ KURACJI ZAJMIE 6 MĘCZĄCYCH TYGODNI(TO RÓWNIE DOBRZE MOŻNA POMYLIĆ WITAMINĘ C Z SILNYM PSYCHOTROPEM)
napisał/a: Grystan 2010-05-23 12:59
Podanie antybiotyku w tej sytuacji można uzasadnić. Często w trakcie trwania infekcji wirusowych gdy organizm jest osłabiony dochodzi do nadkażeń bakteryjnych w związku z tym lekarz biorąc pod uwagę bilans zysków i strat uznał, iż podawanie antybiotyku będzie mniejszym złem niż ewentualna dodatkowa infekcja. Czy to postępowanie było słuszne... Nie mnie to osądzać.
napisał/a: Peter 2010-05-24 08:44
Grystan napisal(a):Podanie antybiotyku w tej sytuacji można uzasadnić. Często w trakcie trwania infekcji wirusowych gdy organizm jest osłabiony dochodzi do nadkażeń bakteryjnych w związku z tym lekarz biorąc pod uwagę bilans zysków i strat uznał, iż podawanie antybiotyku będzie mniejszym złem niż ewentualna dodatkowa infekcja. Czy to postępowanie było słuszne... Nie mnie to osądzać.

Dokładnie tak.
napisał/a: justa821 2011-09-24 22:06
Witam, mam 10 miesięcznego synka,który kaszlał(suchy kaszel) i miał katar, poszłam z nim do lekarza Pani Doktor przebadała małego i powiedziała,że osłuchowo jest czysto tylko ma bardzo zaczerwienione gardło. Przepisała CECLOR 5ML CO 12godz, LAKCID 2RAZY 1, WITAMINĘ C 3 razy po 10 kropli i wapno 2 razy po 2,5ml. Przez 6 dni podawałamto dziecku, przez trzy dni miał gorączkę 38,6 ale naszczęście już nie ma, od czasu do czsu jeszcze kaszle a dziś przy kompieli zauważyłam że mały ma całe plecy i brzuch w czerwonych plamkach. Zastanawiam się czy to może być alergia czy może różyczka? Jutro z samego rana udam się do przychodni na dyżur (ale nie wiem na jakiego lekarza trafię) Dodam jeszcze że od kilku dni mały jest bardzo niespokojny, żle śpi w nocy , płacze, budzi się ,staje na główce i o zgrozo nie chce mi nic jeść nawet mleka nie chce tylko pije.
Proszę o radę.