candida i gronkowiec w gardle roczne leczenie bez efektów

napisał/a: fiona802 2013-11-15 16:00
witam,
moj probelm trwa od stycznia z krotkimi okresami poprawy, objawy ból gardła, uczucie przeszkody, nierzyjemny zapach z ust, naloty na gardle, detryt od maja dodatkowo zatykanie uszu szumy uszu, bóle głowy oraz ogólne złe samopoczucie z bólani stawów. w tym roku wziełam 7 antybiotyków celowanych + terapia antygrzybicza-poprawa na 2-3 tyg i nawrót choroby, miałam robione kilkakrotne wymazy które zasadniczo wykazuja S.aureus, C.albicans i zależnie od okoliczzności E.coli i E.cloace. alternatywne terapie kriostymulacja migdałków, kriokomora, zioła, płukanie gardła- nie przynosza zdecydowanej poprawy jedynie chwilowe złagodzenei objawów. robiłam setki innych badan morfologia OK ASO też koło 200, TK zatok i ucha- też OK- lekko skrzywiona przegroda, mononukleoza - juz pzrechodziłam, alergie z krwi- wykluczone. prosze o pomoc co i jak dalej bo ja już głupia jestem nie wiem czy nei wykorzystałam wszystkich możliwosci. miałam terapie wzmacniajacą Bronhovaxon, Groprinosin, Biostymina, trany, wiesiołki i Bóg wie co jeszcze - wszytko na nic. lekarze -jestem pd kontrolą laryngologa-uwazaja ze nei ma sensu już dalej pakowac antybiotyków bo np S.aureus to fiz mikroflora , też jestem daleka od antybiotykoterapi ale moze to jedyne wyjśce u mnie żeby sie tak porzadnei przeleczyc albo może lepiej usunac te migdałki.-to zalecają ci przyjmujacy prywatnie. myśle o tej szczepionce Polivaccinum to dobry trop?
Dr Peter pomożesz?
napisał/a: kasia971 2013-11-15 16:45
Antybiotyki niestety nasilają grzybicę. A jak u Ciebie z dietą? Czy wykluczyłaś z diety cukier, słodkie owoce i białą mąkę?
napisał/a: Keldo 2013-11-17 19:35
Witam, zmagam się z identycznymi dolegliwościami już ponad rok. Na gronkowca Pani dostała antybiotyki, które przyczyniły się do powstania grzybicy i tak koło się zamyka. W moim przypadku było podobnie, tzn. masa pieniędzy wydanych na lekarzy, leki, zioła itd.- już wszystko przerabiałem. Aktualnie czekam na autoszczepionkę, ponoć wielu ludziom pomogło na problemy związane z gronkowcem. Wiem z autopsji jak uciążliwe mogą być te z pozoru niegroźne objawy w życiu codziennym, ale trzeba być dobrej myśli.
napisał/a: fiona802 2013-11-18 12:22
dziekuje za odpowiedzi-też tak myślę, że to błedne koło, bakteria- antybiotyk- grzybica-osłabienie- bakteria itd. próbuje sie nie poddawac antybiotykoterapii mimo bardzo złego samopoczucia od września nie wiem jak długo wytrzymam, słodyczy i weglowodanów prostych jem b.mało na początku roku zafundowałam sobie diete antygrzybiczą+suplementy wg wskazań ksiażki "nie daj sie zjeść grzybom Candida" jednak nie zauważyłąm jakiejkolwiek poprawy i sie poddałam po miesiacu- moze za szybko- kiedy powinny być efekty?. co do autoszczepionki miałam właśnei na gronkowca robioną jeszcze na jako nastolatka- jakieś 10 lat temu:( i to prawdaod tego czasu na anginę chorowałam raz za to przewlekłe zapalenie migdałków jak mi sie zaczęlo w styczniu tak trwa i trwa...i powoli mnie zabija. czy ktos wie gdzie takie autoszczepionki sie teraz robi w wawie, bo to labo, któe robiło mi ją kiedyś powiedziało że teraz juz sie tego nei podejmą - zbyt restrykcyjne przepisy. czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak moge sobie pomóc? jestem zdecydowana na wszystko, łącznie z tonsilektomią jesli to ma coś dać.
napisał/a: kasia971 2013-11-18 12:40
Miesiąc to za krótko, żeby dieta dała efekty. Podaję dietę którą stosowałam (efekty po około roku):


http://www.vegamedica.pl/diety-i-przewodnik-po-alergiach/dieta-przeciwgrzybicza/

PRODUKTY ZABRONIONE

CUKIER we wszyst­kich posta­ciach; miód, dżem, pro­dukty dla dia­be­ty­ków, cze­ko­lada, cukierki, cia­sta, torty, słod­kie pie­czywo, droż­dżowe bułki i cia­sta, soki i napoje gazo­wane z cukrem, budy­nie itp.
PRODUKTY Z BIAŁEJ MĄKI białe pie­czywo, tosty, maka­rony, nale­śniki, nie­które wędliny, pie­rogi, rów­nież chleb z mąki mie­sza­nej, zupy w proszku.
DROŻDŻE i wszel­kie pro­dukty zawie­ra­jące drożdże
BIAŁY RYŻ
ALKOHOL słod­kie wina, piwo.
SŁODKIE OWOCE banany, wino­grona, poma­rań­cze, man­da­rynki, brzo­skwi­nie, morele, śliwki, gruszki, owoce suszone, kompoty.
SERY PLEŚNIOWE I ŻÓŁTE, MAJONEZ, KETCHUP, PRODUKTY FERMENTOWANE
(m. in. sos sojowy)
SOKI W KARTONACH I BUTELKACH, PRZYPRAWY WIELOSKŁADNIKOWE (np. VEGETA)
WSZYSTKIE DANIA GOTOWE PRZYRZĄDZANE METODAMI PRZEMYSŁOWYMI,
ARTYKUŁY SPOŻYWCZE WYSOKOPRZETWORZONE, KONSERWY

PRODUKTY DOZWOLONE

ZIEMNIAKI
KASZE, PŁATKI OWSIANE, KUKURYDZA (oprócz kasz pszennych)
RYŻ CIEMNY NIEŁUSKANY
PIECZYWO żytnie, orki­szowe na zakwa­sie, ryżowe
RYBY, MIĘSO (z wyjąt­kiem wie­przo­winy) – wędliny dro­biowe lub wołowe, naj­le­piej pie­czone w domu.
JAJKA – jeśli nie są alergenem
WARZYWA – dobrze żuć
KWAŚNE OWOCE – jabłka, gra­pe­fru­ity, kiwi
OLIWA Z OLIWEK tło­czona na zimno
ZIARNA dyni, sło­necz­nika, sie­mię lniane
NAPOJE – woda (nie­ga­zo­wana), her­bata (naj­le­piej zio­łowa, lub czarna słabo parzona), her­baty owo­cowe jed­no­skład­ni­kowe, soki natu­ralne wyci­skane z warzyw lub kwa­śnych owoców.
PRODUKTY MLECZNE – naj­le­piej jogurt natu­ralny z żywymi kul­tu­rami bak­te­rii – dopusz­cza się dopiero w dru­giej fazie diety i tylko wtedy, gdy nie są aler­ge­nami.

Pre­fe­ro­wać raczej pro­dukty z mleka koziego, owczego niż z kro­wiego. Uni­kać mleka paste­ry­zo­wa­nego.


i linki do poczytania i zastosowania się:) :

http://www.vegamedica.pl/teksty/objawy-przyczyny-i-leczenie-przerostu-drozdzy-w-organizmie/


http://www.pasozyty.info.pl/dieta-przeciwgrzybicza/
napisał/a: fiona802 2013-11-19 09:47
dziekuję za diete znam ja jeszcze dodatkowo kazano mi brać 1g wit C na te drozdze. Keldo jak sie czujesz po roku stosowania diety? czy robiłeś sobie badanai wymazy, i czy pozbyłes się grzyba? a gronkowiec przeszkadza Ci? jakie masz teraz objawy po roku leczenia? zastanawia mnie dlaczego nie poddac sie terapi antygrzybiczej ogólnoustrojowej?czymu to ma byc mniej skuteczne od restrykcyjnej diety, która najprawdopodobneij trzeba stosować do konca życia.
jeszcze jedno słuszeliscie o Vilcacorze, na odtrucie, czy ktoś stosował?
napisał/a: kasia971 2013-11-19 11:17
Na gronkowca ewentualnie można wziąć szczepionkę Polyvaccinum (schemat A szczepionki), ale to niestety z lekarzem (recepta plus zlecenie na zastrzyki). Szczepionka w iniekcjach na pewno bardziej skuteczna niż doustna.