Candida, Gronkowiec, spływająca wydzielina

napisał/a: Carl 2017-04-17 19:36
Witam,

od kilku lat borykam się z problemem zatok, (czasem katar, czasem suchy nos), białą wydzieliną spływającą po tylnej ścianie gardła.
Dodatkowo ciągle czuje się zmęczony, ospały, czasem prześpię całą noc a rano wyglądam jak bym balował :) Najgorzej jest ok. 2 godz po przebudzeniu, pojawia się mgła umysłowa, dochodzą często problemy z oczami. (Zmęczenie oczu, wrażenie nieostrego widzenia ) oraz problemy z trawieniem (resztki żywności w kale)

Oczywiście próbowałem leczenia konwencjonalnego oraz opinii wielu lekarzy. Oczy zdrowe, przegroda prosta, laryngolodzy widzą stan lekki stan zapalny i przypisują sterydy i leki przeciwzapalne które nie działają. Gastrolog przejrzał wszystkie badania stwierdził, że jestem zdrowy, przypisał antybiotk "żeby unormować florę" oraz leki na depresję ....

W wymazie z nosa wyszedł : Staphylococcus spp., coagulase neg +++, Proteus mirabilis +++, Streptococcus alfa- hemolizujący +
w gargle: Staphylococcus aurerus ++, Streptococcus alfa-hemolizujący+++, Neisseria species +++, Proteus mirabillis ++

Morfologia : neutrofile 1,79 (LOW) , bazofile 0,0 (LOW), Limfocyty 48,1 (High), reszta w norm.

Z posiewu kału wyszła Candida spp. średnio obfity.
Zrobiłem też testy na alergię pokarmową : Wyszły na wołowinę oraz Albuminę surowicy bydlęcej.
Odstawiłem produkty mleczne, oraz gluten- poprawiło się trawienie ale uporczywe zmęczenie i spływanie z gardła zostało.

Stosowałem już wiele leków ale na dłuższą metę nic nie pomagało.
Przyjmuję witaminy, omegę, olejek z oregano, płucze zatoki, czosnek itp.

Odstawiłem nabiał, trawienie lepsze ale chroniczne zmęczenie nadal mi doskwiera. Dodam ,że jestem osobą raczej aktywną, uprawiam sport itp.

Po raz kolejny chciałbym podjąć próbę zdiagnozowania mojej dolegliwości dlatego zwracam się z prośbą o infomację jakie leczenie podjąć lub jakie dodatkowe badania wykonać.
napisał/a: Carl 2017-04-17 20:04
Dodam ,że czasem pojawia się suchy kaszel oskrzelowy, ok . 7 lat temu po gastroskopii wyszedł lekki refluks, kolejna 5 lat temu ,że niby żadnego refluksu nie widać ... aktualnie objawów refluksu raczej brak
napisał/a: radek07 2017-04-18 10:52
Tomografia komputerowa zatok i jamy nosowej była wykonywana?
napisał/a: Carl 2017-04-19 20:00
Tomografii nie było . Żaden lekarz jej nie zalecił.
napisał/a: radek07 2017-04-19 20:06
Czy nos się zatyka?

Czujesz w nim suchość w tym momencie?
napisał/a: Carl 2017-04-20 08:53
Nos prawie nigdy nie zatyka się zupełnie, oddychanie utrudnia raczej obrzęk wewnątrz nosa i bardzo gęsta, klejąca wydzielina której nie da się usunąć czasem biała czasem żółto zielona, nie jest jej dużo, przyklejona jest do tylnej ściany gardła i wysoko w nosie. Co dziwne jednego dnia jest lepiej innego zdecydowane pogorszenie. Bardzo trudno mi to z połączyć czynnikami mogącymi wywoływać alergię np. jedzeniem czy kurzem w tym sensie ,że raczej nie widzę bezpośredniego związku.

Produkty mleczne praktycznie odstawiłem, muszę jeszcze odstawić zupełnie gluten czytałem ,że przewlekła nietolerancja może również powodować takie objawy.
napisał/a: radek07 2017-04-20 10:37
Laryngolodzy zaglądali do twojego nosa? Jeśli tak to co mówili? Mówili coś na temat małżowin nosowych?
napisał/a: Carl 2017-04-20 12:25
Stan zapalny, obrzęk. Przerost małżowiny- ponoć na tyle mały ,że nie potrzeba operacji.

Dostawałem leki na alergię, Kortykosteroidy do nosa- poprawa na krótki czas.

Wydaje mi się ,że to może to być jakaś przewlekła infekcja bo po zakropleniu isonasin septo lub metalem koloidalnym na jakiś czas poprawa lub reakcja alergiczna ewentualnie jakaś opcja autoimmunologiczna bo moja mama ma podobne objawy i dodatkowo zdiagnozowano u niej RZS.

Aktualnie od 2 tyg zapodaję Entitis - Probiotyk- ponoć skuteczny przy przewlekłych infekcjach nosa, gardła, zatok ale póki co bez jakiś spektakularnych efektów.

Myślisz ,że warto wypróbować dodatkowo leki na refluks ? Przy Candida słyszałem, że to średni pomysł.