Candida Albicans a starzenie się

napisał/a: mariuszitb 2012-02-24 11:57
Czy Kandydoza, która objęła cały organizm powoduje przedwczesne starzenie się (np. skóry twarzy itp.) ? Łykam 10mld bakterii Lactobacillus na dzień, piję jogurty naturalne (typu greckiego) i trzymam dietę (zero słodyczy i mąki pszennej).
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-02-24 12:09
A skąd informacja że masz tak zaawansowaną kandydozę?
napisał/a: mariuszitb 2012-02-24 21:17
djfafa napisal(a):A skąd informacja że masz tak zaawansowaną kandydozę?


Nie ma takiej informacji, ale wydaje mi się że mam. Objawy pasują do moich, tj. nienadążanie za tokiem myślenia rozmówcy, brak koncentracji, wydzielina w gardle, zaburzenia węchu i smaku, nalot na języku, pieczenie dróg moczowych przy każdym sikaniu, przyśpieszone bicie serca 24/h i to trwa z 10 lat. Mam 20.
napisał/a: fahima 2012-02-24 23:55
jak bys mial zaawansowana kandydoze wszystkiego to bys tu nie pisal :)

1 zrob badania podstawowe morfologi, tarczycowe itd

2 nie maasz problemow z refluksem ( zgaga, nalot, pieczenie itd) ?

3 zrob badanie moczu dokladne z posiewem moze masz jakies bakterie, ktore powoduja stan zapalny

4 nie masz problemow nauty psych np obnizone libido, problemy ze snem, leki itd?

5 jak spedzasz czas, co jeszcz, jaki wzrost, lata, waga

6 chorujesz na cos?
napisał/a: mariuszitb 2012-02-25 00:30
fahima napisal(a):jak bys mial zaawansowana kandydoze wszystkiego to bys tu nie pisal :)

1 zrob badania podstawowe morfologi, tarczycowe itd

2 nie maasz problemow z refluksem ( zgaga, nalot, pieczenie itd) ?

3 zrob badanie moczu dokladne z posiewem moze masz jakies bakterie, ktore powoduja stan zapalny

4 nie masz problemow nauty psych np obnizone libido, problemy ze snem, leki itd?

5 jak spedzasz czas, co jeszcz, jaki wzrost, lata, waga

6 chorujesz na cos?

1. badania morfologii miałem robione i jest ok, tarczycy nie robiłem.

2. nie wiem czy to zgaga, ale mam biały nalot na końcu języka, piecze w gardle.

3. robiłem z 8x badanie ogólne moczu i nic.

4. libido dobre, śpię jak suseł, tylko czuję cały czas napięcie, poddenerwowanie, podbrzusze spięte (mimowolnie), i to non stop. Dodam, że mając 11 lat zacząłem się masturbować zbyt często (raz po razie), wtedy pojawiła się też depresja i niemożność skupienia uwagi w szkole na żadnym temacie mimo wielkich starań, czułem się odizolowany od otoczenia, lęk mnie ogarniał, jednocześnie myślałem ciągle o masturbacji.
napisał/a: mariuszitb 2012-02-25 20:19
Rozważam dwie opcje: albo nerwica albo kandydoza. Mam biały nalot na końcu języka (od gardła), ciężko mi się przełyka ślinę (czuję "flegmę" w gardle). Czy na tle nerwowym może powstać zapalenie dróg moczowo-płciowych ?
napisał/a: Andzrej 2012-02-25 21:38
Przez masturbację możesz mieć w organizmie niedobór cynku.
Niedobór cynku uzupełniamy podwędzanymi lub suszonymi ostrygami.
napisał/a: mariuszitb 2012-02-26 23:11
Nie mam i nie miałem nigdy zgagi, mam biały nalot na języku - jakie są przyczyny tego ? Wydaje mi się że jedyna opcja to grzybica.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-02-27 08:19
Biały nalot na jezyku ma połowę ludzi i nie ma to związku z grzybicą. Zajrzyj do laryngologii czy gastrologii tam setki osób o to pyta, pyta tak dużo że nawet już mi się nie chce odpowiadać na pytanie: co to może być.
napisał/a: mariuszitb 2012-03-02 09:00
djfafa napisal(a):A skąd informacja że masz tak zaawansowaną kandydozę?

Mam takie podejrzenie, w wieku 10 lat przewróciłem się na nos. Rok później zacząłem mieć wielki problem z koncentracją, zapalenie zatok, pieczenie przy oddawaniu moczu, i te objawy utrzymują się do dziś w takim samym stopniu. Gdzieś czytałem że przy skrzywionej przegrodzie łapie się infekcje grzybicze i podczas przełykania śliny drobnoustroje dostają się do żołądka. I stąd moje pytanie Czy zaawansowana kandydoza może wystąpić w ciągu 1 roku, czy to rozwija się kilka lat ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-03-02 11:11
Wiesz widac ze nikt nie jest w stanie chociaż troszkę przekonac cię ze się możesz mylić co to tego jaką postawiłeś sobie sam diagnoze;) czesto tak bywa że mamy jakieś dolegliowsci szperamy po necie wyszukując mase różnych inforamcji co nam może dolegać i często tak bywa ze mase podobnych dolegliwosci mozna przypisac różnym jednostką chorobowym.
Piszesz ze miałes 8x badanie ogólne moczu,tutaj koleżanka proponuje wykonać POSIEW BAKTERIOLOGICZNY MOCZU!!A wiec z badania dowiemy sie czy twoje objawy nie są związane z jakąmś bakterią, zwykłe badanie moczu tego nie wykaże
Pieczenie gardła ,czy stosowałes jakies leki na obniżenie kwasowości żołądka?byc moze jest to poprostu zgaga
Jesli dalej chodzi ci po głowie grzybica zakup sobie kapsułki płynne z oregano i łykaj je .Gdybyś miał grzybice ogólnoustojową i to tyle czasu jak opisujesz to przyczyniłaby się ona do zatrucia całego organizmu,a wyniki masz i samopoczucie dobre;)
napisał/a: mariuszitb 2012-03-02 12:10
motylek25 napisal(a):Wiesz widac ze nikt nie jest w stanie chociaż troszkę przekonac cię ze się możesz mylić co to tego jaką postawiłeś sobie sam diagnoze;) czesto tak bywa że mamy jakieś dolegliowsci szperamy po necie wyszukując mase różnych inforamcji co nam może dolegać i często tak bywa ze mase podobnych dolegliwosci mozna przypisac różnym jednostką chorobowym.
Piszesz ze miałes 8x badanie ogólne moczu,tutaj koleżanka proponuje wykonać POSIEW BAKTERIOLOGICZNY MOCZU!!A wiec z badania dowiemy sie czy twoje objawy nie są związane z jakąmś bakterią, zwykłe badanie moczu tego nie wykaże
Pieczenie gardła ,czy stosowałes jakies leki na obniżenie kwasowości żołądka?byc moze jest to poprostu zgaga
Jesli dalej chodzi ci po głowie grzybica zakup sobie kapsułki płynne z oregano i łykaj je .Gdybyś miał grzybice ogólnoustojową i to tyle czasu jak opisujesz to przyczyniłaby się ona do zatrucia całego organizmu,a wyniki masz i samopoczucie dobre;)

Hej, łykam probiotyk Lactobacil 5 od kilkunastu dni i rozgrzewa mnie w nosie, przetyka się, wyraźnie lepiej się oddycha, biorę ten probiotyk z rana 2 kapsułki i po kilku godzinach czuję jak rozpala mnie w zatokach, nie mam gorączki, ani podwyższonej temp. Co to może oznaczać ?

PS: dietę też ponad tydzień trzymam, nie jem węglowodanów i cukrów, jem kurczaka, jogurty greckie, brokuły, jajka, ryż brązowy, ryby.