Całkowita pustka w głowie - brak myśli

napisał/a: Majkello 2010-01-05 13:34
Witam wszystkich. mam bardzo poważny problem, z którym coraz mniej sobie radzę. Nawiązując do tematu wypowiedzi odczuwam całkowitą pustkę w głowie, żadna najmniejsza myśl nie przychodzi mi do głowy. Czuję się tak jakby ktoś lub coś pozbawiło mnie myślenia- ciągle nie wiem co mam ze sobą zrobić na wszystkie pytania odpowiadam - nie wiem...Mój psychiatra upiera się, że mam depresję a ja sam już powoli tracę nadzieję... Boję się, że to schizofrenia prosta, gdyż mam przewagę objawów negatywnych ( uczucie pustki emocjonalnej apatia, anhedonia) Tracę powoli nadzieję....
napisał/a: aniolek858 2010-01-07 19:36
witaj. Może powinieneś zmienić lekarza? -Albo po prostu skonsultować się z innym? Hm, też tak czasami mam... Tak pustka, której nie mogę się pozbyć. Ale w tedy staram się coś sobie wyobrazić, przypomnieć i skupić się na myśleniu. Czasami pomaga, czasami nie. Gdy niepomaga słucham muzyki najgłośniej jak tylko mogę.. I mnie nie ma, zapadam w nicość gdy już wychodzę myśli wracają..
napisał/a: xxxxxxxxx1 2010-02-06 21:27
jest to depresja, napewno nie schizofrenia, jesli nie jestes pewien diagnozy lekarza idz do innego wtedy sie przekonasz i przestaniesz dreczyc.
napisał/a: hamer4 2010-02-10 15:04
Witam odwiedz stronkę z darmowymi testami psychologicznymi na similarminds.com .
napisał/a: Majkelson 2010-04-12 01:30
Siemanko no ja mam podobnie jak ty.. i to juz 2 lata... jak mialem poczatek choroby to też własnie ta beznadziejna pustka mnie meczyła i nadal meczy
napisał/a: albercik1 2010-06-28 21:17
Jeśli w twojej rodzinie ktoś nadużywał alkoholu lub innych używek to efekt "pustej głowy" może być tym spowodowany, w taki wypadku zalecam skierowanie się do poradni psychologicznej i dowiedzieć się tam o grupy DDA/ DDD. W innym wypadku może to być jakaś poważniejsza choroba w taki wypadku skierować się do Psychiatry neurologa( nie psychologa bo to całkiem inna beczka).
napisał/a: Lamiareno1984 2010-07-06 20:16
No coz dziekuje za odpowiedz. otoz w mojej rodzinie tylko moj chrzestny wuj naduzywal alkocholu a raczej byl Alkocholikiem. Poza tym wszyscy pija z umiarem. Teraz tez nie mam mysli, tylko jak automat bezmyslnie klepie w klawiature... Moze powinam isc do psychiatry? Nigdy nie mialam wypadku ale czuje jakby we mnie byl "wiatrak" ktory kraddnie mi mysli :( Albercik masz moze gg?
napisał/a: adzia1486 2010-07-17 14:03
Ja mam tak ,że czasem ktoś myśli za mnie. Komentuje co będę robić. Czasem ,gdy ktoś drugi mówi jest od mnie silniejsze i zwycięża nad moimi myślami.
napisał/a: Lamiareno1984 2010-11-10 13:00
Mam tak coraz bardziej juz nawet jak sie zmecze. Chodzi o tą pustkę w głowce :( Potrafie sie skupic tylko na filmie i o dziwo rozumiem go doskonale choc nie potrafie GOWZADNENSPOSOBSTRESCIC!!!! COTO JEST OPETANIE ?! MUSZE ISC DO KSIEDZA!? GDZIE? BOJE SIE SPAC....
napisał/a: kubek851 2014-01-09 19:59
Też mam pustke w glowie, tata mnie dziś pytal czy myśle nad tym aby podejsc do baru po piwo, odp ze chwile, a on odp ze wygladalo to jakbym wogole nie myslal, i tak jest.zawieszam sie w takiej pustce i nie mam mysli.kocham Cię...