burczenie w jelitach

napisał/a: agnieszka9848 2009-07-11 23:48
witam,
od jakiegoś roku mam problemy z zołądkiem i jelitami, a zwłaszcza z tzw.jezdzeniem w jelitach.Czasami jest to tak głośne,że jest dla mnie krępujace,jestem młoda osobą mam 23 lata i od 3 lat sama mieszkam wiec gotowac musze sama pewnie to przez złe odzywianie i stres,ale teraz staram sie lepiej odzywiać nie jem na mieście,same zdrowe jedzenie stram sie przyrządzać,ale nie zawsze pomaga.Czesto ma wzdęcia i gazy bez jakichkolwiek przyczyn,nie pije gazowanych napoji,kawy ani czarnej herbaty. Bylam na gastroskopii,poniewaz zołądek mnie pobolewal,wykazalo niezyt żolądka,ale bralam leki i z ząlądkiem jest ok,ale jelita dalej koncertuja,mam tez problemy z zalatwianiem sie, czeste zaparcia,a najgorsze te gazy i wzdecia,czasem po prostu wstyd wyjsc miedzy ludzi nie wiem co mam juz robic,jaka diete stosować, jakie leki brać,espumisan nie pomaga,bralam wczesniej Debretin ale nie pomaga,czasem mam spokój na jakis czas ale jak sie denerwuje to to sie nasila, prosze o radę
napisał/a: dimedicus 2009-07-12 22:37
A jak ten espumisan Brałaś? Czy inne jakieś jeszcze leki.?
napisał/a: agnieszka9848 2009-07-13 10:16
Espumisan normalny brałam,jak mialam napady burczenia to nawet po 8 tabletek,ale nie pomagało,bralam jeszcze Debretin,a teraz łykam Hepason Complex,wczesniej bralam Anesteloc,ale odstawiłam bo miałam biegunki. Czesto mam kłucie po lewej stronie brzucha,zastanawiam sie nad zakupem Colon C,ale nie wiem czy pomoże,czytałam o IBS i wydaje mi sie ,że mam te objawy nasilają się pod wpływem stresu i nerwów,ogólnie to nie wiem jaką diete stosować,dodam ,że nie mam biegunek ,czasem zaparcia pomaga mi wtedy aktivia.
napisał/a: dimedicus 2009-07-13 11:35
Oczywiście Colon C bedzie bardzo pomocny w poprawieniu perystaltyki jelit,również Sulpiryd(na receptę)Espumisam stosuj 4-5 razy dziennie szczególnie po posiłkach.Colon C powinien rozwiązać problem z zaparciami.Poczytaj tu na forum o IBS,wielokrotnie pisałem na ten temat.Oczywiście dieta lekkostrawna(na okres ok 1 miesiąca)wskazane są spacery(minimum 30 min.ale w miarę szybszym tempem)dużo pić (dobre są kompoty z suszonych śliwek)posiłki regularne 5 x dz.ale w małych ilościach.