Burczenie i przelewanie w brzuchu po jedzeniu, zmiana stolca

napisał/a: kamildamil 2014-07-14 11:58
Dzień dobry,

Od ok. czterech miesięcy mam problem z jelitami. Objawia się to burczeniem i przelewaniem w brzuchu po jedzeniu. Ponadto często oddaję luźniejszy stolec niż zwykle. Przez pewien czas (ok. 1-2 miesiące) bolało i piekło mnie w dole brzucha, ale to ostatnie na razie się uspokoiło. Przez te cztery miesiące przechodziłem dwie biegunki ok. dwudniowe biegunki - co dziwne, za każdym razem zaczynały się one następnego dnia po badaniu proktologicznym, poprzedzonym jednodniową głodówką (raz była to anoskopia, a raz rektoskopia - stwierdziły one chorobę hemoroidalną pierwszego stopnia, bo miałem też drobne krwawienia z odbytu przy podcieraniu się, ale nic ponadto).

Byłem też na badaniu USG, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości oprócz pojedynczego drobnego zwapnienia w nerce prawej w biegunie górnym o średnicy ok. 3-4 mm.

Kilka dni temu byłem u proktologa (głównie w sprawie tego krwawienia przy podcieraniu się) i powiedziałem mu o swoich innych objawach, a on tylko przeprowadził rektoskopię i powiedział, że mam gazowanie jelit - kazał ograniczyć cukry i brać Debutir przez co najmniej trzy miesiące.

Mój dziadek od strony taty zmarł na raka jelita grubego, a bliski kuzyn choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Co powinienem zrobić? Z tego co sam poszperałem w internecie to może to być np. zespół jelita drażliwego, najpierw powinno się wykluczyć gorsze choroby poprzez badania. Boję się, że będę brał ten Debutir, a on niewiele pomoże, albo np. zamaskuje jakąś bardziej poważną chorobę.
napisał/a: kamildamil 2014-07-14 12:11
Dodam, że zwykle oddawałem średnio jeden stolec dziennie, teraz zwykle jest podobnie, ale zdarza się, że rano oddaję dwa stolce w odstępie ok. jednej godziny.
napisał/a: Ell 2014-07-14 19:22
jezeli chcesz pełną diagnostyke jelita, nie zazywajac leki w slepo to tylko kolonoskopia. Nic innego sie nie wymysli.
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-07-14 23:34
kamildamil napisal(a):Dodam, że zwykle oddawałem średnio jeden stolec dziennie, teraz zwykle jest podobnie, ale zdarza się, że rano oddaję dwa stolce w odstępie ok. jednej godziny.

Ta informacja jest bardzo ważna, bo oznacza iż Twoje jelito daje Ci znać o konieczności natychmiastowej zmiany diety.
Jest to etap że nie ma konieczności przyjmowania czegoś po czym możesz przytyć kilka kilogramów w ciągu miesiąca.
Wystarczy wyeliminować z odżywiania produkty powodujące podrażnianie jelita i parostaltyka wróci do normy.
Z czego w takim razie zrezygnować. Tylko z żywności głęboko przetworzonej i zawierającej coś więcej niż składnik podstawowy.
Dla przykładu: chleb powinien składać się z mąki wody i zakwasu, jeśli nie jesteś pewny że zawiera tylko te składniki,
nie jedz chleba. Wędlina to różne gatunki mielonego mięsa oraz naturalne przyprawy i nic po za tym. Jeśli nie jesteś pewny że
wędlina którą zjadasz zawiera tylko te składniki, omijaj wędliny z daleka. Przykłady można by mnożyć, do rana doszedł bym
do setki. Masz szczęście że zauważyłeś te objawy w tak wczesnym momencie i skorzystaj z tego jak najszybciej.
Bo właśnie w takich przypadkach sprawdza się stare powiedzenie że "lepiej zapobiegać niż leczyć"
Zdrowego jelitka życzę.
napisał/a: kamildamil 2014-07-17 12:28
Dziękuję za odpowiedzi.

Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i dostałem skierowanie na kolonoskopię, którą będę miał wykonywaną za ok. półtora miesiąca. Oprócz tego lekarz przepisał mi lek Debretin. Czy powinienem brać ten lek od razu, czy wstrzymać się z tym przynajmniej do badania? Bo zastanawiam się, czy może on w jakiś sposób zaburzyć obraz albo coś zaleczyć.
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-17 13:14
kamildamil napisal(a):Dziękuję za odpowiedzi.

Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i dostałem skierowanie na kolonoskopię, którą będę miał wykonywaną za ok. półtora miesiąca. Oprócz tego lekarz przepisał mi lek Debretin. Czy powinienem brać ten lek od razu, czy wstrzymać się z tym przynajmniej do badania? Bo zastanawiam się, czy może on w jakiś sposób zaburzyć obraz albo coś zaleczyć.

Zacznij już stosować. Lek nie leczy tylko steruje motoryką układu pokarmowego. Wprowadź dietę. Pozdrawiam.
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-07-22 21:53
kamildamil napisal(a):Dziękuję za odpowiedzi. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i dostałem skierowanie na kolonoskopię, którą będę miał wykonywaną za ok. półtora miesiąca. Oprócz tego lekarz przepisał mi lek Debretin. Czy powinienem brać ten lek od razu, czy wstrzymać się z tym przynajmniej do badania? Bo zastanawiam się, czy może on w jakiś sposób zaburzyć obraz albo coś zaleczyć.


Prezentujesz bardzo dobry tok myślenia, mam tu na myśli Twoje ostatnie zdanie.
O ile pierwszy specjalista od medycyny współczesnej zalecił Ci suplement diety, czyli środek spożywczy oparty na kwasie masłowym,to drugi rozpoczął intensywne leczenie bez najmniejszej nawet diagnostyki przewodu pokarmowego.
Wniosek sam się nasuwa, jest to lek który w żaden sposób nie wpłynie na obraz Twojego jelita,
czyli do kolonoskopi możesz go spokojnie łykać. Takie placebo zadziała na psychikę i kieszeń nie poprawiając prawdopodobnie stanu Twojego zdrowia.
Nie odważę się zaproponować nic lepszego bo tylko Kaszpirowski leczył na odległość.
Zanim zaczniesz łykać Debretin, poczytaj opinie na temat tego specyfiku, opinie o jego działaniu dają wiele do myślenia.
Pozdrawiam i zdrowego jelitka życzę.
napisał/a: tereskapl 2016-04-08 10:55
kamildamil: mam identyczne objawy jak ty. ja dopiero zaczynam sie diagnozować. czy juz wiadomo co u ciebie bylo i co tobie pomogło?
napisał/a: annaHI 2016-04-12 00:59
Mam dokładnie tak samo jak Ty. Już mnie ta dolegliwość zmęczyła znacznie, dlatego wybrałam się do lekarza. Po opisanych dolegliwościach stwierdził, że kolonoskopia mnie nie ominie i dostałam zalecenie zrobić niezwłocznie. Gdzie Ty robiłeś to badanie?