BULIMIA Pilnie poszukuje Poradnika/Ksiazki

napisał/a: arek_79 2013-04-07 20:50
Witam Wszystkich,

Pilnie potrzebuje szczerej podpowiedzi gdzie moge kupic dobry poradnik odnosnie bulimi, moze jakis konkretny tytul ksiazki? Moja dziewczyna przez ostatni rok przeszla bardzo wiele, lekarze co prawda stwierdzili iz jest bulimia lecz na tym sie skonczylo.

Z gory dziekuej bardzo za jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam

A
napisał/a: aazz7 2013-04-07 21:07
Witaj
Jaki to ma być charakter książki? Poradnik opowiadający jak to jest, książka jak to się leczy? Ma być dla Ciebie, czy dla niej?

Nie proponuję Ci samodzielnego leczenia osoby chorej na bulimię, raczej nie dasz rady, konieczny jest psycholog i psychiatra.
W jakim wieku jest dziewczyna

Pozdrawiam
napisał/a: aazz7 2013-04-07 21:31
Książki na ww. temat możesz kupić w internecie, wielu księgarniach, polecam Ci jednak takie księgarnie, które mają wiele książek dla nauczycieli. Moc książek niemal zupełnie za darmo można wypożyczyć w każdej bibliotece pedagogicznej, czy możesz być jej czytelnikiem, zadzwoń, zapytaj. Panie które tam pracują mają wielką wiedzę i polecą Ci takie książki jakie szukasz.
Osobiście odradzam wszelkie książki opisujące życie anorektyczek, w zasadzie niczego nowego w temat nie wnoszą, są fajne dla osoby chorej bo porónując się stwierdza "nie jest tak źle".

Jednak tak jak mówiłam szukaj pomocy u specjalisty, koniecznie z doświadczeniem w tej materii. Zadzwoń do szpitala psychiatrycznego, który jest w Twojej okolicy (polecam Sosnowiec, jeśli jesteś ze Śląska) zapytaj, czy prowadzą terapię dla anorektyczek i bulimiczek, nie każdy szpital taką terapię prowadzi, zapytaj kto u nich pracuje, czy można się umówić na wizytę do tego psychologa. W anoreksji i bulimii często wychodzi się od leczenia farmakologicznego, więc nie zdziw się.

Jeśli Twoja dziewczyna ma "normalną" rodzinę porozmawiaj z nimi o problemie, koniecznie musicie działać razem.
napisał/a: arek_79 2013-04-07 23:25
Czesc,

Dziekuje za odpowiedz.
Moja dziewczyna ma bulimie i jest w wieku 21lat, niestety nie mieszkamy blisko Sosonowca albowiem obydwoje mieszkamy za granica. Problem jest na podlozu psychiarycznym (rodzinne problemu), niesety nie mieszkamy razem i ciezko mi ja kontrolowac, wspieram jak tylko moge, na odleglosc ciezko...
Chcialbym chociaz kupic jej ksiazke aby mogla poczytac cos wiecej, moze znajdziemy jakies pozyteczne porady, ktore choc troche pomoga. Niezaleznie caly czas szukam poray u lekarzy tutaj.
napisał/a: aazz7 2013-04-08 13:57
Nie wiem czy książka jej pomoże, no ale, tak jak pisałam nie kupuj raczej "dziennika" bulemiczki, niewiele z tego cennego można wyciągnąć.
Jeśli to problemy rodzinne dobry byłby psycholog z podejściem systemowym, to się tak nazwya "terapia systemowa" ale w tym wypadku konieczność uczestnictwa "systemu", ciebie ale i rodziny w terapii.
napisał/a: arek_79 2013-04-09 23:08
Czesc,

Dziekuje za porade.

Zapewne podpora jest jednym z lepszych rozwiazan. Odnosnie ksiazki/poradnika bede uwazal.
Postaram sie jeszcze raz skontaktowac tutaj z jakims lekarzem.

Pozdrawiam