Budzenie w nocy

napisał/a: lukasz19901 2015-09-29 16:30
Chyba jutro minie 2 tygodnie od kiedy budze sie w nocy i musze isc do lazienki oddac mocz.Prawie tydzien biore urofurgarine i nie pomaga.W ciagu dnia wydaje mi sie ze chodze tak samo czesto do lazienki jak wczesniej,brzuch mi nie boli.2 tygodnie temu zrobilem 90 km rowerem z czego ostatnie ok 30 w mzawce,nie przeziebilem sie szczegolnie,ale moze przemrozilem pecherz,1 raz cos takiego mam.Co mam zrobic?
napisał/a: lukasz19901 2015-11-01 14:49
Objawy nie ustapily,mam pytanie.Chce zrobic posiew moczu,ale mam ten problem ze nie moge oddac go do pojemnika po calej nocy tak jakby to wypadalo zrobic,poniewaz budze sie w nocy i musze isc do lazienki.Czy oddanie moczu z 3-4 godzin wystarczy do wykonania badania z prawidlowym wynikiem?Jest tak ze budze sie o 1 lub 3 w nocy,oddaje mocz i dopiero pozniej,ok 6tej oddalbym mocz do probki i dostarczyl ok 8smej.

A to,reszta opisu choroby Poczatek od ok 20 wrzesnia.Wtedy jezdzilem rowerem;mialem wrazenie ze jestem skrajnie zmeczony(pierwszy raz w zyciu tak mocno),bylem mokry od deszczu,bylo mi bardzo zimno.
Urofurgarina 23-29,Urosept,Urointima od2 do 11 pazdziernika.Pozniej bralem na wlasna reke Unidox od 12 pazdziernika 3 dni,4dnia wzialem z rana i poszedlem do lekarza rodzinnego bez badan,powiedzial ze nie ma sensu brac tego unidoxu juz i wiecej nie bralem.4 dnia zaczalem jesc czosnek podczas posilkow,nastepnego dnia obudzilem sie ok 5:30 i tak przez kilka dni(wczesniej ok 3),nie wiem czy to czosnek czy ten antybiotyk troche pomogl.Antybiotyku nie skonczylem,mialem go na 5 dni.
Od 21 pazdziernika biore antybiotyki przepisane przez lekarza rodzinnego Cipronex i Zinnat,biore je razem rano i wieczorem,tabletka 500mg,te antybiotyki tez mam na 5 dni,dzisiaj koncze,nie ma poprawy,dzis obudzilem sie ok 1:30.Jem tez czosnek.Tak jak po unidoxie tak teraz mam biegunke,od wczoraj bole odbytu prewnie przez nia.
27 pazdziernika zauwazylem czerwone plamy na zoladziu a kilka ndiu pozniej nie wielka wysypke na udach w okolicy krocza.
napisał/a: Durum 2015-11-02 20:39
Czy przeprowadzono badanie prostaty,usg badanie moczu?
Mocz pobrany w środku nocy,można przechować do rana w lodowce(nie mrozić)
Zapewne na wskutek włączenia antybiotyków,mogło dojść do grzybicy.
Czy zalecono jakieś probiotyki?
napisał/a: lukasz19901 2015-11-02 20:44
Jeszcze nie bylem z tym u urologa.
Dopiero jutro chce zrobic posiew moczu,dowiedzialem sie przez tel ze to trwa 3 dni i pozniej jesli wykryja trzeba placic 80 zl za chyba tylko jedna bakterie eh.Wlasnie chcialem sie dowiedziec ile godzin minimum ta probka ma miec z pecherza,pojde spac ok polnocy i pewnie obudzie sie w nocy o 1 lub 3,jade do labolatorium o 6.
napisał/a: Durum 2015-11-02 21:11
Nie prościej udać się do lekarza ogólnego i otrzymać skierowanie na badanie(bez opłat)
Można mocz przetrzymać w temp 4-8stopni przez 24 godziny
Badanie bakteriologiczne moczu,koszt do 35 zł(bez skierowania)
napisał/a: lukasz19901 2015-11-02 21:14
ALe zalezy mi zeby ten mocz byl z jak najwiecej godzin z pecherza.
Nie jestem ubezpieczony,wtedy przyjela mnie po znajomosci.
napisał/a: lukasz19901 2015-11-02 21:15
Tak przez telefon powiedziano mi ze to badanie kosztuje ok 20 zl,czeka sie 3 dni,jesli znajda bakterie,doplaca sie 80 zl za antybiogram czy jakos tak.
napisał/a: lukasz19901 2015-11-02 21:20
''Jeśli nie możesz tego zrobić od razu, umieść naczynie w lodówce i przynieś je do zbadania jak tylko będziesz mógł. W przypadku badania na posiew próbka nie może pozostawać w lodówce dłużej niż 2 godziny.''https://synevo.pl/dla-pacjentow/jak-przygotowac-sie-do-badan/jak-przygotowac-sie-do-pobrania-moczu-do-badania-ogolnego-i-na-posiew/
napisał/a: Durum 2015-11-02 21:22
Całość badania z posiewem oraz antybiogramem to koszt 70-80 zł.Oczywiście czym szybciej się dostarczy mocz do analizy tym lepiej,Tu podany czas jest dla warunków pokojowych.
napisał/a: lukasz19901 2015-11-03 12:28
Dalem do badania,chcialem i zwykle badanie zrobic,powiedzial ze tylko posiew i ze moge isc w inne miejsce,a ja ze nei mam juz nerwow i zrobie tylko posiew.
54 zl za szczep z antybiogramem,jesli beda 3 to cos tam mowila ze do smieci(?)zrozumialem ze zle badanie wtedy chyba.Jutro ok 10 mam zadzwonic,bedzie wiadomo co tam jest.
napisał/a: lukasz19901 2015-11-04 11:31
Dzwonilem,denerwowalem sie od rana ze beda 3 szczepy i nadaje sie probka do
smieci,mialem nadzieje zeby znalezli ten jeden z antybiogramem,powiedziala
ze nie znalezli,co to znaczy?
Chyba zrobie jeszcze badanie ogolne w Goldapi.
napisał/a: lukasz19901 2015-11-11 10:10
Powiedzial ze,pecherz po tym co przeszedlem bedzie dochodzil do siebie z pol
roku,bakterii nie ma a jesli bylo to antybiotyki zwalczyly.Powiedzial zebym
uwazal na anybiotyki bo mozna organizm wykonczyc.Pytal czy podczas
wydalania nie piecze a ja ze nie,nie pamietam czy powiedzialem ze ogolnie
czasem piecze czy boli,ale pozniej zbadal prostate wiec pewnie juz bez
znaczenia.
Wypisal jakies leki rozkurczowe na
pecherz(Urimper z tego co widze),na miesiac lub 2 nie pamietam,mozna
przedluzac u rodzinnego,jedna tabletka dziennie,ok 50 zl.
Gdybym wiedzial ze w sumie nic mi nie jest nie robilbym tych badan i nie
poszedl do urologa,sam bym cos znaalzl na pecherz.