Brzydki zapach z ust ciągle. Co robić?

napisał/a: PawelJAAS 2015-01-05 03:25
Witam. Piszę tutaj bo mam następujący problem. Mianowicie od kilku lat ciągle zmagam się z brzydkim zapachem z ust. Raz jest lepiej raz gorzej. Głowne objawy to biały nalot na języku. Do tego przykry zapach i gestsza ślina pojawia się zwłaszcza po spozyciu produktów mlecznych i alkocholu. Zwłaszcza po alkocholu np: piwie jest tragicznie. Zapach z ust robi sie 3 razy bardziej intensywny. Proszę o poradę gdzie mam sie z tym zgłosić jakie badania w tym kierunku robić i co z tym począć. Dziekuję z góry
napisał/a: czybit161 2015-01-05 17:06
Temat wałkowany na forum dość często zapraszam do lektury http://commed.polki.pl/search.php?keywords=brzydki+zapach+z+ust&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
napisał/a: PawelJAAS 2015-01-05 18:14
Prosiłbym o jakies linki typowo do produktów jakich nie mogę spożywać itd. I jakie badania mam iść sobie zrobić
napisał/a: PawelJAAS 2015-01-05 23:38
Proszę o odpowiedzi i podpowiedzi co mam robić. Czytam już o wszystkim o grzybicach itp. Czy należy zgłosić się z tym fo Gastrologa?
napisał/a: PawelJAAS 2015-01-06 03:26
Czy np grzybica Candidia jest uleczalna w 100%? I w jakim czasie się to leczy? Czy można dojść do takiego momentu że się wyleczy chorobe i bedzie mozna juz noralnie wszystko jesc?
napisał/a: Konstans 2015-01-06 12:38
Hej :)
Spokojnie , pomożemy jak umiemy :)
Ale naprawdę w tym dziale niema co druga osoba ma podobne objawy. Wystarczy wejść i poczytać.
Ale ok :) ja nie odmawiam potrzebującym pomocy, więc napiszę co o tym myslę.
Zresztą dzisiaj, nim do mnie napisałeś, miałam Ci odpowiedzieć :) więc się zgraliśmy ;)

Masz poważny rozrost grzyba i kto wie czy nie innych patogenów. Jak to zbadać? Badanie z krwi jest najbardziej wiarygodne ale nie wiem po co Tobie, bo gołym okiem widać, co Cię trawi :/
Na początek idź do lekarza p.kontaktu, niech wspomoże Cię lekiem na receptę. To ok. 2 tyg. terapia, bo sama dieta to raczej na początek za mało. Niby taka farmakologiczna terapia dobra nie jest ale Ty sie już nazbyt męczysz, więc lepsze to niż nic.
Na pewno cały czas musisz przestrzegać diety.
Jakiej? nie jeść absolutnie żadnego cukru (bo grzyb żywi sie tylko nim i na nim rośnie). Żadnych węglowodanów (zbóż), owoców.
Co jesć zatem?
przede wszystkim warzywa, zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, oleju lniany, smalec domowy, awokado, oliwki, masło), białko (mięso, ryby, jajka). I tyle. Tak powinna wyglądać Twoja dieta.
Mówisz, ze masz problemy z trawieniem?
tak często bywa, bo candida, czy w ogóle przerost patogenów zaburza wchłanianie witamin, proces trawienia, nasila stany alergenne. I to, co dawniej mogłes jeść, teraz już nie.
Ale spokojnie. Z tego się wychodzi. Trzeba jednak cierpliwości i samozaparcia, bo łatwe to nie będzie.
Ty masz zaatakowany organizm od dołu do góry, sam wiec rozumiesz, ze sprawa prosta nie jest.
Do tego koniecznie suplementy, bo bez nich nie dasz rady.
Kup sobie na allegro:
pau darco, kwas kaprylowy, srebro koloidalne, olej z liści drzewa oliwnego, jakiś czas możesz stosować równiez olej z oregano (opinie są podzielone, bo to silna substancja ale skuteczna).
I działaj chłopaku juz od dzisiaj.
Pozdrawiam ciepło i głowa do góry :))


Ps i proszę nie nazywaj mnie "Panią" ;), choc dziękuję za ten przejaw szacunku :*
pa pa :)
napisał/a: PawelJAAS 2015-01-06 15:10
Dziekuje za odpowiedz. Czyli jesli mam jesc ryby to np smaze je na smalcu i bedzie ok tak? Druga sprawa jakie robic dokladnie badania? Tzn no sama krew chyba nic nie wykaze to trzeba robic krew w jakims kierunku. Prosze o odp bo idac do lekarza chce miec jakas podstawe... Bo ak kiedys poszedlem z jezykiem to u nas jest taki lekarz ze oN WSZYSTKO WIE NAJLEPIEJ. Powiedziala ze mam sobie nie wyyslac chorob i isc do domu... Potem prywatnie jednak inny laryngolog stwierdził ze problem jest... Ale ladowal same leki nie robiac zadnego badania nawet. przez 2 miechy ze mnie az watroba bolała. Jestem zdeterinowany żeby wypowiedzieć temu wojne. :) Dziś już zacząłem od diety.
napisał/a: g69 2015-01-12 10:53
Konstans napisal(a):Co jesć zatem?
przede wszystkim warzywa, zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, oleju lniany, smalec domowy, awokado, oliwki, masło), białko (mięso, ryby, jajka). I tyle.

Chciałem dopytać .Ile gram tłuszczu ,tak w przybliżeniu zjadasz w ciągu dnia?
A ile gram białka? Czy uwzględniasz przy tym jakiś kalkulator zapotrzebowania kalorii.Może stosujesz jakieś proporcje.
Czy raczej jest ,to dobór bardziej spontaniczny?
napisał/a: Konstans 2015-01-12 13:11
g69 napisal(a):
Konstans napisal(a):Co jesć zatem?
przede wszystkim warzywa, zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, oleju lniany, smalec domowy, awokado, oliwki, masło), białko (mięso, ryby, jajka). I tyle.

Chciałem dopytać .Ile gram tłuszczu ,tak w przybliżeniu zjadasz w ciągu dnia?
A ile gram białka? Czy uwzględniasz przy tym jakiś kalkulator zapotrzebowania kalorii.Może stosujesz jakieś proporcje.
Czy raczej jest ,to dobór bardziej spontaniczny?


Ile jem tłuszczu?
Tłuszcz uwielbiam i służy mi niesłychanie, więc nie unikam go ;)
Oczywiście miarki mam na oko :) ale my slę, ze w ciągu dnia zjadam ok.4-5 łyżek różnych tłuszczów (wliczam w to mleko koko do kawy, ale nie wliczam już chrupanych a bardzo bogatych w tłuszcz orzechów :))))).
A ile białka? tego to jem zdecydowanie mniej. Myśle , ze ok. 120-150 g. Wiem, ze to za mało ale dla mnie ilość odpowiednia. resztę stanowią warzywa, czasem owoc.
I najważniejsze, nie sugeruj się moją miarką, ponieważ każdy musi znaleźć swoją normę. Ja długo do tego dochodziłam i na dzien dzisiejszy taki rozkład na talerzu służy mi najbardziej :)
Choć najbardziej służy mi dieta postna ale ją nie mogę stosować wiecznie ;)
Tak więc jem obficie tłuszczowo, potem robię sobie detoks postny i tak mi mija day by day ;)
Pozdrawiam :)

Ps a co Tobie służy najlepiej? po czym czujesz się dobrze?
napisał/a: g69 2015-01-12 14:40
Konstans napisal(a):
A ile białka? tego to jem zdecydowanie mniej. Myśle , ze ok. 120-150 g. Wiem, ze to za mało ale dla mnie ilość odpowiednia.

120=150gram białka ,to bardzo dużo.
Ja przy wzroście 170 cm i wadze 63kg zjadam dziennie około 0,5kg mięsa ,co daje jakieś 100gram białka i tę ilość równoważę 0,5kg warzyw i do tego kilka łyżek tłuszczu .Dodatkowa zjadam porcję kaszy plus jakiś owoc .Na ogół jabłko +suszona morela.
Samopoczucie określam na dobre ,a to dlatego że w psychice siedzi z diagnozowane wrzodziejące zapalenie jelita,czasem da się ,to odczuć także fizycznie.
Pytanie ,które mnie nurtuje .Czy takie odżywianie na dłuższą metę może mieć negatywny wpływ na zdrowie?
napisał/a: Konstans 2015-01-12 14:47
Oj, przepraszam. Oczywiscie, ze to dużo (120 g białka) ale ja miałam na mysli gramaturę mięsa. Nie białka. Więc de facto duzo tego niej jest. To porcja wręcz dziecięca ale mi z tym dobrze ;)

Jaka dietę masz na myśli? moją czy Twoją?
Moja jest bardzo zdrowa. Wystarczy popatrzeć na mnie ;)
napisał/a: PawelJAAS 2015-01-12 22:29
Czy z candidia idzie wyjsc i potem zaczac jesc normalnie? Czy cale zycie dieta?