Brzydki zapach potu po skróceniu włosów pod pachami

napisał/a: neah33 2015-07-23 21:14
hej, chciałbym was prosić o poradę, gdyż mam pewien problem - postanowiłem wczoraj przyciąć włosy pod pachami, gdyż nigdy tego nie robiłem, a że miałem dość długie, to uznałem, że warto je przyciąć (jeśli nie golić całkowicie), dla higieny itp. niestety od tego momentu mój pot zaczął bardzo nieprzyjemnie pachnieć i to bardzo intensywnie - potrafi sie pojawić nawet po dwóch godzinach po użyciu antyperspirantu gdy nie robię nic męczącego - dlaczego tak jest? wydawało mi się, że właśnie mniej będę się pocić, a jest zupełnie na odwrót.

--

Jednocześnie, jak już pisze o tym, to chciałbym was zapytać o zalety/wady posiadania lub nieposiadania owłosienia (np pod pachami, w okolicach intymnych) - i nie chodzi mi tutaj o względy estetyczne, ale zdrowotne/higieniczne.

Z jednej strony mówi się, że warto depilować pachy czy okolice intymne (albo chociaż przycinać), aby w ten sposób ograniczać pocenie się, zmniejszyć namnażanie się bakterii i brudu itp.

Z drugiej zaś strony są głosy, że owłosienie spełnia ważną funkcję - reguluje temperature, ochrania przed urazami oraz infekcjami i pomagama "rozprowadzić" pot na sobie, dzięki czemu nie zbiera się na na skórze i nie pachnie tak intensywnie, brzydko i nie poci ubrań.

Jak widać, te teorie przeczą sobie, więc chciałbym was spytać czy macie może macieś konkretne informacje na temat funkcji owłosienia? Czy warto je mieć czy można się go pozbyć bez przeszkód?