brzydki zapach moczu, bóle nerek

napisał/a: ablaze 2008-07-25 05:51
Od jakiegoś czasu mam problem i nie wiem czy to coś poważnego. Mój mocz, szczególnie kiedy mało piję, zmienia kolor, robi się ciemny i bardzo intensywnie, brzydko pachnie. Nigdy wcześniej nie miałam podobnych problemów. Dodatkowo zazwyczaj rano budzę się z bólem w okolicach nerek, który utrzymuje się do momentu pierwszego oddania moczu - co może być przyczyną tego typu dolegliwości ?
napisał/a: kate18stg 2008-07-25 09:58
witam tez tak mam i lekarz powiedzial ze to zakazenie ukl.moczowego. a mocz bedzie dobry jesli bedziesz wiecej pila, bo jesli pijesz malo to mocz sie zageszcza wytacaja sie z niego fosforany i mozesz sie nabawic kamicy nerkowej.
napisał/a: ablaze 2008-09-18 13:33
zauważyłam też, że kiedy mocz pachnie wyjątkowo intesywnie, brzydkiemu zapachowi towarzyszy też pieczenie pod koniec oddawania moczu. nie wiem co mam z tym zrobić. kiedy zaczynam pić więcej (w ilościach już naprawdę przesadnych) dolegliwość znika na dwa dni a potem wszystko wraca - co powinnam z tym zrobić? czy jest jakiś domowy sposób by to wyleczyć czy powinnam udać się do lekarza po antybiotyk ? boję się, że jeśli ten stan będzie się utrzymywał, a i tak mam to już dość długo, nabawię się poważniejszej choroby :(
napisał/a: kate18stg 2008-09-24 14:11
zrob posiew moczu i biegiem do lekarza po antybiotyki. a przy duzym piciu plynow to mija bo nerki potrzebuja duzo picia ok 2-2,5 litra dziennie