Brzuch wydaje nieprzyjemne dźwięki

napisał/a: ubiparip7 2014-11-25 22:14
Witam, od jakiegoś czasu mam niekomfortowe problemy z brzuchem..
Jestem licealistą i od jakiegoś miesiąca gdy jestem w szkole to na pewnych lekcjach (które najzwyczajniej w świecie są bardziej stresujące, czy to z powodu 'charyzmatycznych' i zaskakujących nauczycieli, czy też z innych powodów) mam jakiś nadmiar gazów, do tego dochodzi nieprzyjemne uczucie w brzuchu (nie nazwałbym tego bólem) i do tego wydaje dziwne dzwieki ktore tylko 'poteguja' stres..
Jak zaradzic czemus takiemu?
Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-11-26 09:32
Witaj,
Twoje samopoczucie i sygnały ze strony ciała są związane z nerwami ale nie tylko !!!!
Pomóż sobie dietą - wyklucz cały nabiał, słodycze, napoje gazowane, inne świństwa przetworzone.
Wewnątrz coś sie dzieje - byc może toczy sie stan zapalny a jedzeniem go potegujesz. Do tego nerwy i masz w niedługim czasie rozwalony układ pokarmowy.
Dobrze, ze pisze, że dostrzegasz niepokojące zmiany, bo im szybciej je zaadresujesz (pomożesz sobie), tym lepiej dla Ciebie :)

Jeśli czujesz się zestresowany, wypij do śniadania melisę. Nic innego nie polecam, bo musisz mieć sprawny umysł :)
A co jesz na śniadanie?
Żadnych cukrow (latki, dźemy) !!! ani kanapek z pseudo-wędliną czy (nie daj Boże, nabiałem).
Jedz pyszne jajka na 100 sposobów z warzywami, ew. kromką chleba żytniego. Lub mięso ale staraj się nie kupne ale domowe.
Będzie lepiej !

Pozdrawiam i pisz jak sie czujesz :)
napisał/a: ubiparip7 2014-11-26 13:55
Bardzo dziekuje za pomoc, dam znac za jakis czas!
Pozdrawiam :)
napisał/a: Mjk 2014-11-27 14:40
No bez przesady, chłopak ma nadmiar gazów i jeżdżenie w brzuchu, a Ty od razu mówisz o możliwym stanie zapalnym i oczywiście ta magiczna dieta, którą tu polecacie na każdą chorobę? Jeszcze niech gluten odstawi od razu ;) Można kombinować z dietą, ale przecież to może być zwykła nadwrażliwość. Odstawienie nabiału i cukru to nie jest magiczny sposób na wszystkie dolegliwości...
napisał/a: Konstans 2014-11-27 15:00
Mjk napisal(a):No bez przesady, chłopak ma nadmiar gazów i jeżdżenie w brzuchu, a Ty od razu mówisz o możliwym stanie zapalnym i oczywiście ta magiczna dieta, którą tu polecacie na każdą chorobę? Jeszcze niech gluten odstawi od razu ;) Można kombinować z dietą, ale przecież to może być zwykła nadwrażliwość. Odstawienie nabiału i cukru to nie jest magiczny sposób na wszystkie dolegliwości...


Widać, ze pojęcia nie masz o czym mówisz

Gdybyś bardziej poczytał, wiedziałbyś jak szkodliwy jest nabiał czy gluten. I czy to on jest prekursorem wielu chorób czy też nie ? :P
Otrząśnij się człowieku nim napiszesz podobne słowa ponownie - bo nadmiar gazów też nie bierze się znikąd. To objaw zmian niekorzystnych w Twoim organizmie. i tylko dyletant może je lekceważyć. Idź do pierwszego lepszego lekarza i powi Ci dosłownie to, co Ty powiedziałeś. A potem rozejrzyj się po tym forum i sam zobacz ilu ludzi wraca TUTAJ, bo właśnie zostali zlekceważenie przez lekarzy a czują się coraz gorzej !
Trochę autorefleksji !!!

i na koniec - ja nie reklamuję żadnej cudownej, autoryzowanej diety, z której czerpałabym jakiekolwiek korzyści ! To wynik posiadanej wiedzy, śledzenie najnowszych badań i umiejętność wyciągania wniosków.
Tyle mianem luźnej dygresji do Twego postu.
Pozdrawiam.
napisał/a: Mjk 2014-11-27 16:15
Takie diety mogą być dobre dla osób mających poważniejsze problemy z jelitami czy generalnie ukł. pokarmowym - mi by się może i to przydało, bo od prawie 2 lat mam totalny rozpierdziel w jelitach, utrudniający wręcz normalne funkcjonowanie. Ale nie można wariować, przychodzi chłopak z takimi drobnymi objawami, to najpierw może ew. wskazać jakie badania ma zrobić, a nie wprowadzać tak restrykcyjnej diety. Ja wiem, że gastrolodzy lekceważą wszystko, nie uznają żadnej candidy, szkodliwości cukru, itd. ale to jednak oni są fachowcami, pomogli wielu ludziom i mam do nich jakieś tam zaufanie. Nie można przeginać i robić wszystkiego po swojemu, najpierw niech lekarz oceni, potem można się bawić w takie diety, jeśli nic już nie pomoże.
napisał/a: Konstans 2014-11-27 18:10
Mjk napisal(a):Takie diety mogą być dobre dla osób mających poważniejsze problemy z jelitami czy generalnie ukł. pokarmowym - mi by się może i to przydało, bo od prawie 2 lat mam totalny rozpierdziel w jelitach, utrudniający wręcz normalne funkcjonowanie. Ale nie można wariować, przychodzi chłopak z takimi drobnymi objawami, to najpierw może ew. wskazać jakie badania ma zrobić, a nie wprowadzać tak restrykcyjnej diety. Ja wiem, że gastrolodzy lekceważą wszystko, nie uznają żadnej candidy, szkodliwości cukru, itd. ale to jednak oni są fachowcami, pomogli wielu ludziom i mam do nich jakieś tam zaufanie. Nie można przeginać i robić wszystkiego po swojemu, najpierw niech lekarz oceni, potem można się bawić w takie diety, jeśli nic już nie pomoże.


no to mów co Ci jest i zajmiemy sie Tobą ;)

i zapewniam się, ze się zdziwisz kiedy poczujesz się lepiej.

Teraz jak widzę leczysz się tradycyjnie i raczej nie ma poprawy, więc jak to jest z tym zaufaniem do lekarzy?
napisał/a: Mjk 2014-11-27 21:55
Ja już tu kiedyś swój przypadek opisywałem - problemy z candidą, ZJD, ogólny mix wszystkich dolegliwości w jednym. Do dzisiaj nie do końca wiem co mi jest ;) Zawsze mi się wydawało że lekarz ma rację i staram się tego trzymać, chociaż i tak już teraz kombinuję po swojemu, bo tak to bym bez końca dostawał Duspatalin z Tribuxem na zmianę i radę żeby się nie stresować, to wszystkie dolegliwości miną ;))

Ale nie o mnie temat - tutaj kolega potrzebuje pomocy.
napisał/a: Konstans 2014-11-28 15:13
Koledze już doradziłam jak potrafię najlepiej z całą świadomością i wiedzą :)
Życzę zdrowia.