Brutalne samobójstwo

napisał/a: Konrad_75 2012-06-26 22:50
Witam. Mój brat mial rozpoznaną schiozofrenię paranoidalną. Mial rowniez za sobą wielokrotne pobyty w psychiatryku. Jest postanowienie sądowe o ''umieszczeniu w szpitalu bez zgody osoby chore'j. Dzięki niemu w kazdej chwili brat mogl udac sie na leczenie czy to z wlasnej czy tez nie wlasnej woli. Bral leki albo i nie bral, nie stronil od alkoholu ani narkotykow. Dragi z reszta leza u podwalin jego choroby. Przed wczoraj ok polnocy, na wlasne zyczenie zostal odwieziony do szpitala psychiatrycznego. Czul sie tak zle ze sam o to poprosil. Jadac tam zabral ze soba ubranie, zapas tytoniu, karte bankowa, telefon i troche jedzenia.Nastepnego dnia rano dostalismy informacje ze brat nie zyje. Okazalo sie ze wieloma ranami kluto cietymi jakie sobie zadal(albo i nie on sam) na oddziale psychiatryka zostal przewieziony w stanie agonalnym na oddzial chirurgii szpitala wojewodzkiego gdzie niestety nie byli w stanie go uratowac. Chodzi o rane cieta szyi z przecieta krtania, rane cieta przedramienia lewego oraz rany kluto ciete podbrzusza. Na karcie informacyjnej widnieje zapis o podejrzeniu proby samobojczej czego notabene nigdy do tej pory nie robil ani nie wspominal nawet slowem. Pytanie moje brzmi: czy jest mozliwe popelnic tak brutalne samobojstwo? czy to sie zdarza ??
trudno mi w to uwierzyc a boje sie ze niedbale prowadzona sprawa przez prokurature i chec zatuszowania przez szpital jakis niedociagniec moze wplynac na falszywa ocene calej sytuacji i zagrzebanie prawdy o smierci mojego brata w niewiadomym mi interesie. Marcin mial 40 lat. Daj Panie pokoj jego duszy chociazby po smierci bo zycie jego w ostatnich latach nie bylo latwe. Dziekuję
napisał/a: jezebel1 2012-06-27 01:48
proszę przyjąć kondolencje
niestety zdarza się, brat cierpiał na jeden z najgorszych typów schizofrenii i jedną z najgorszych chorób psychiatrycznych w ogóle
poza tym jest to choroba w której najczęściej dochodzi do samobójstw
na oddziale psychiatrycznym nie ma możliwości, żeby coś takiego się stało - trudno to wytłumaczyć w kilku zdaniach, trzeba wiedzieć jak po prostu funkcjonuje oddział, są sale oddzielne, każda na klucz
pytanie tylko jak ostre narzędzie się przy nim znalazło
być może brat specjalnie pojechał do szpitala ponieważ zamierzał to zrobić, a nie chciał robić tego w domu
proszę zachować spokój - jakkolwiek idiotycznie to brzmi - spokojnie czekać z biegiem dochodzenia