Brodawczak ludzki test

napisał/a: buzek 2017-01-30 09:05
Jakie badania polecacie wykonać w kierunku hpv? CHodzi o to,że ciągle wychodzą mi jakieś infekcje i wyszło mi kiepskie badanie cytologicze. Położna, która je pobierała zasugerowała wykonanie badania na brodawczaka ludzkiego. Chciałabym zrobić przed konsultacją z lekarzem.
napisał/a: tamisia 2017-01-31 08:26
Nie ma problemu z wykonaniem badania. Z tego co wiem to wiekszość laboratoriów ma to w swoim pakiecie.Jeśli zależy Ci na czasie to polecam zamówienie zestawu bezpośrednio z laboratorium: e-wenerolog.pl/sklep/testy-dla-grup-szczegolnego-ryzyka/test-klykciny-konczyste/ . Pakietów jest sporo, ale najlepiej jest wybrać ten najszerszy. Obejmuje najwiecej typów wirusa hpv. Wiekszość z nich nie jest groźnych, niemniej niektóre z nich mogą powodować raka i te trzeba obserwować. Na wynik czeka się jakieś 2 tygodnie.
napisał/a: buzek 2017-02-01 09:17
Dziękuję za odpowiedź. Aż tak długo NIe da się tego wykonac wcześniej?
napisał/a: tamisia 2017-02-02 11:16
To własnie niedługo. Tak jak pisałam przy zamawianiu z internetu jest o wiele szybciej. Jakbyś wybrała się stacjonarnie to okres oczekiwania na badania przedłużyłby się z 2 tygodni do ok 3-4 . Jest to jednak o wiele bardziej skomplikowane i szzegółowe badanie niż na przykład cytologia.
napisał/a: buzek 2017-02-05 13:01
Dobrze wiedzieć. Ogólnie bardzo stresuję się,że jest to hpv. Naczytałam się o tym wiele i ogólnie nie za wesoło to wygląda.
napisał/a: tamisia 2017-02-06 12:57
Spokojnie. Wiele informacji na forach, szczególnie na tych, tkóe nie są specjalistyczne jest przesadzonych. HPV można skutoecznie leczyć, ale do tego potrzebne jest własnie wykonanie testu oraz określenie tego jaki jest to typ wirusa. W wielu przypadkach również organizm potrafi sam pokonać wirusa. Jedynie nieliczne przypadki są przewlekłe.