Brazowy śluz tydzien po okresie czy to może być ciąża?

napisał/a: mariann710 2011-04-19 23:22
Witam! Mam problem otóż 2 kwietnia miałam miesiączkę natomiast 8 kwietnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszło do wytrysku w mojej pochwie. Dzisiaj natomiast już bolały mnie jajniki i zobaczyłam ze na majtkach jest brązowy bardzo śluz nie było go dużo ale jednak był.. w tamtym tygodniu był on bardzo gesty i biały. W tamtym miesiącu nie miałam miesiączki i byłam u ginekologa bo myślałam ze jestem w ciąży. Miałam tylko jeden dzień tez tych brązowych upławów ale na szczęście nie stwierdzono ciąży. Czy może być jakiekolwiek prawdopodobieństwo ze tym razem zaszłam w ciąże!? Czy po prostu tylko mogę mieć jeszcze raz miesiączkę w tym miesiącu?
napisał/a: wikam2 2011-04-20 12:24
Poczekaj....2 kwietnia miałaś miesiączkę i nad tym się kupmy bo marcowa ma tu niewiele do rzeczy.
8 kwietnia jeśli byłaś płodna mogłas zajść w ciążę. Dlaczego nie? Niemniej przerywany to też jakaś forma antykoncepcji więc różni się trochę od normalnego stosunku.
To brązowe plamienie może być plamieniem owulacyjnym i wkazywało by na to, że w ciązy nie jesteś (nad wygladem sluzu się nie skupiam bo pewnie nie obserwujesz go systematycznie) ale może być też plamieniem implantacyjnym. Tylko wtedy oznaczałoby to, że cykl był bardzo krótki. Około 25 dniowy. Ponadto takie plamienie jednorazowe nie musi niczego oznaczać.
Ponieważ ubiegły cykl wypadł to trudno domniemac kiedy pojawi się ten. Dlatego test 3 tygodnie po stosunku.
napisał/a: mariann710 2011-04-20 14:02
Znaczy się obserwuje śluz to nie jest non stop bardzo gesty i bardzo biały czasami jest normalny.. No własnie 8kwietnia kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy ale on nie doszedł we mnie i dość długo zanim doszedł wyszedł ze mnie. . . a co to znaczy to plamienie implantacyjne? A miesiączka była dość obfita i trwała od 2 kwietnia do 7 kwietnia wiec trochę krócej niż zwykle bo normalnie mam od 6 do 7 dni miesiączkę i po miesiączce jeszcze brązowe plamienia.
napisał/a: wikam2 2011-04-20 14:11
mariann710 napisal(a):Znaczy się obserwuje śluz to nie jest non stop bardzo gesty i bardzo biały czasami jest normalny


Ten biały też jest normalny. Śluz zmienia się jak pewnie wiesz w zależności od tego w jakim dniu cyklu się znajdujemy.

mariann710 napisal(a):No własnie 8kwietnia kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy ale on nie doszedł we mnie i dość długo zanim doszedł wyszedł ze mnie. . .


Rozumiem, ale zapładnia też preejakulat nie tylko nasienie. Na ten temat jest duzo na forum.

mariann710 napisal(a):a co to znaczy to plamienie implantacyjne?


Zagnieżdżenie zarodka. Ale nie martw sie, rzadko się zdarza.

mariann710 napisal(a):A miesiączka była dość obfita i trwała od 2 kwietnia do 7 kwietnia wiec trochę krócej niż zwykle bo normalnie mam od 6 do 7 dni miesiączkę i po miesiączce jeszcze brązowe plamienia.


Od końca miesiączki a nawet podczas jej trwania do owulacji możemy zajść w ciążę. Oczywiście nie przez cały okres ale on po prostu nigdy nie jest bezpieczny.
Powiedz jakie na ogół miałaś cykle? Tzn jak długie?
napisał/a: mariann710 2011-04-20 14:23
No własnie są bardzo rożne czasami 25 dni czasami 29 dni. . . mam bardzo nie regularne miesiączki byłam u lekarza już ale jeszcze niestety nic nie powiedział konkretnego bo byłam z ta poprzednia ciąża co myślałam ze mogę być w ciąży.
napisał/a: wikam2 2011-04-20 18:02
25-29 dni to okres BARDZO regularny.
W cyklu 25 dniowym jesteś płodna już zaraz po miesiączce (jest to b. prawdopodobne) pamiętaj o tym.
Zaś cykl 29 dniowy zaczyna być płodnym w około 8/9dc.
napisał/a: mariann710 2011-04-20 19:44
Teraz własnie zaobserwowawszy ze cały czas mój śluz jest przebarwiony na brązowo nie mocno ale lekko brązowy śluz od czasu do czasu się pojawia na majtkach. a co do tych cykli to lekarz stwierdził ze są nieregularne wiec ja nie wiem jak to tam działa raz zdąża sie ze występuje miesiączka po 36 dniach...
napisał/a: wikam2 2011-04-21 10:57
Cykle które wahają się w jedną czy drugą stronę o siedem dni są bardzo regularne.
Grunt aby mieściły się w przedziałach około 21 i 35 dni. Tyle.
Czasem jeszcze dłuższy cykl zdarza się każdej z nas i ma na to wpływ wiele czynników.
Nie wiem co Twój gin nazywa regularnym cyklem bo kobieta to nie zegarek.