Brązowy nalot na języku

gonia1984
napisał/a: gonia1984 2013-02-11 15:24
Od 3 dni wydawało mi się że wciąż mam w buzi włos, za każdym razem gdy przełykam ślinę odnosiłam takie wrażenie. Dziś zauważyłam że tylną część języka pokrył jakiś brązowo-czarny nalot. Część udało mi się ściągnąć szczoteczką do zębów. Zrobiłam analizę wzrokową, to coś składa się jakby z malutkich czarnych włosków... takich 3 mm.
Na czwartek mam wizytę u internisty, potem laryngolog itp..
Chciałabym mieć jakiekolwiek pojęcie co to może być, wyczytałam coś o toksemii.
Dodam że od 2 tyg. palę e-papierosa.

Załączam zdjęcie i czekam na informacje.
Z góry bardzo dziękuję
napisał/a: ewka35 2013-02-11 15:45
Witam,
Jeśli to toksemia to często spowodowana jest niewłaściwą dietą.
Problem powinien zniknąć po zastosowaniu diety oczyszczającej,no i oczywiście zmiany złych nawyków żywienia na leprze jeśli to możliwe:)
Taki ciemny osad może też być oznaką niedotlenienia organizmu spowodowanego paleniem papierosów.
Wizyta u lekarza powinna wszystko wyjaśnić.
Pozdrawiam
napisał/a: nazdrowie 2013-03-10 10:18
Dokładnie tak, brązowy nalot na języku może być objawem toksemii, czyli zanieczyszczenia organizmu toksynami lub jego zbytnim zakwaszeniem ( tu źrodło:http://www.nazdrowiesposob.com/brazowy-nalot-na-jezyku/). DObrze jest skonsultować się z lekarzem :)
napisał/a: truskawka304 2013-03-21 14:04
Witam! Tak, brązowy nalot najczęściej świadczy o toksemii, ale jeśli wydaje Ci się, ze masz na języku jakieś włoski, a pokrywa go coś bardzo ciemnego, to może jest to czarny włochaty język? Proponuję przeczytać te artykuły, może dopasujesz przyczyny zmian na języku, jakie są tam podane, do siebie i rozgryziesz, o co chodzi: www.nazdrowiesposob.com/czarny-nalot-na-jezyku/, www.nazdrowiesposob.com/brazowy-nalot-na-jezyku/, www.nazdrowiesposob.com/choroby-jezyka/. Jak już na tym forum wcześniej gdzieś wspominałam, na tej stronce jest bardzo wiele informacji na temat nalotów etc. oraz profilaktyki chorób, które je powodują. Szczerze polecam i trzymam kciuki, żeby język wrócił do normy ;)