brązowe plamy na nodze dziecka!

napisał/a: joanne30 2011-06-07 23:32
Witam, od dłuższego czasu moja córka ma na nodze brzydkie plamy. są one nierównomierne, przebiegaja od uda , przez kolano i rozproszone na łydce. Tylko od zewnętrznej strony. Nie boli, nie piecze, nie swędzi.jestesmy po konsultacji u pediatry i dermatologa, niestety diagnozy brak. aktualnie poszukuje dobrego dermatologa, jednak postanowilam tutaj napisać, może ktoś z Was spotkał sie z czyms takim???
napisał/a: konwalia313 2011-09-23 13:15
Witam,

mój synek (4,5 roku) ma prawie identyczne plamki- dokładnie w tym samym miejscu. Dotychczas też konsultowałam się wyłącznie pediatrycznie i dermatologicznie. Szczerze mówiąc nie martiłam się plamą. Obecnie szukam informacji, bo za 3 dni mamy iść na tomograf (skierowanie od neurologa) w celu wykluczenia choroby Recklighausena. Martwię się strasznie i mam nadzieję, że to tylko znamie. Wiesz już coś na temat, co to może być??? Pozdrawiam
napisał/a: joanne30 2011-09-23 15:26
Witam,
nadal nic nie wiadomo. Szukam też informacji na własną rękę. Jeszcze przyszedł mi jeden pomysł do głowy- szczepienia ochronne. Mojej córce pojawily sie te plamki w czasie mniej wiecej tym samym co były szczepienia. Bo to ta nóżka to miejsce po szczepieniu. I teraz tak myślę, że może tu jest jakaś przyczyna?!
napisał/a: joanne30 2011-09-23 15:31
A czy Twój synek ma to od urodzenia czy nabył te plamy???
napisał/a: konwalia313 2011-09-23 16:11
Mi się wydaje,że on albo się z nimi urodził (tylko były prawie niewidoczne albo pojawiły się od razu, tzn 2-3 dni po urodzeniu- być może że rzeczyiście po jakimś szczepieniu (pediatrzy twierdzili, że pewnie się wchłonie) i właściwie pozostały. Tylko, że dotychczas interesowałam się tym "o tyle o ile"- i wszyscy lekarze zgodnie twierdzili, że to nic niezwykłego ( nawet po lekturze netu zasugerowałam kiedyś tą chorobę ortopedzie- bo nosimy wkładeczki - stwierdził, że to całkiem inne plamy ). Teraz chciałam skonsultować go u innego ortopedy i dał mi przy okazji skierowanie do neurologa. Neurolog (poszliśmy w końcu prywatnie- powiedzmy "za ciosem")) nie za bardzo się ustosunkował, bo stwierdził, że prawdopodobieństwo choroby jest bardzo małe (u nas to nawet nie wiadomo czy to 1 duża plama, czy kilka - w sumie to jak on rośnie to znamie nie rośnie tylko się jakby dzieli na mniejsze. A od tygodnia- czyli odkąd zdecydowałam się na dalszą diagnostykę to (po lekturze netu) umieram z niepokoju. Sama nie wiem- niby wszyscy lekarze mówią, że to nie to, ale jednak skierowanie wysępiłam, żeby to wykluczyć...Najgorzej, że w necie poza Waszym i Naszym przypadkiem nigdzie nikt takich plamek nie ma, tzn. nie widziałam...więc i wiedzy brak... Właściwie to wiedzę zaczerpnęłam http://forum.gazeta.pl/forum/f,47202,ka ... ekiem.html i stąd tak brutalnie wzięłam się za diagnostykę.
napisał/a: joanne30 2011-09-23 22:41
Ja tak samo przeszukałam cały net i nigdzie nie ma informacji o tych plamkach. Dermatolog też się dziwiła i nie potrafiła udzielić konkretnej odpowiedzi. Zrobiła tylko test czy oby to nie naczyniowe i nie jest. U nas tak samo z jednej nierównej rozprzestrzeniło sie na kilka drobniejszych, teraz jakby mniej widocznych. Brałam pod uwagę zgromadzenie barwnika i jego nieregularne wytrącanie się, jednak nadal po głowie chodzi mi to szczepienie czy oby ono nie zaszkodziło. może jakaś substancja ze szczepionki nie wchłonęła- nie wiem i lekarze też nie potwierdzają. jesteśmy umówieni do kolejnego dermatologa- może w końcu się dowiem czegoś konkretnego. Bo jak na razie to sama dla nas jestem lekarzem bo nikt nic nie wie. Za 3 dni macie tomograf więc życzę dobrych wyników i informacji. pozdrawiam.
napisał/a: lena32 2015-05-21 20:33
Witam, Dziewczyny, proszę napiszcie czy wyjaśniła się sprawa z tymi brązowymi plamami?