Brązowe plamy na ciele - PROSZĘ O POMOC!

napisał/a: KRT 2013-07-30 19:08
Witam,
niedawno zauważyłem na klatce piersiowej małe brązowe plamki. Postanowiłem odczekać, myślałem, że to może jakaś alergia i te plamy znikną. Niestety tak się nie stało. Dzisiaj zauważyłem u siebie coś co naprawdę mnie przeraziło. Zaczęło się od 2 małych plamek na prawej ręce. Postanowiłem coś poczytać w sieci i znalazłem jakieś tematy, w których ludzie takie plamki wiążą z plecami. Postanowiłem sprawdzić to w lustrze i zobaczyłem tam naprawdę spore skupisko okrągłych plam. Naprawdę bardzo się tego boję. Co więcej na mojej lewej ręce pojawiła się jakby wysypka... nie wiem jak to nazwać, takie zaczerwienienie powstałe z bardzo małych czerwonych kropek.

Zdjęcia:
http://s1285.photobucket.com/user/KRT18/library/
hasło do albumu to: password123

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny powstania tych plam. Co to może być? Czego mniej więcej mam się spodziewać?
napisał/a: KRT 2013-08-02 19:02
Czy ktoś wie co to może być? Proszę o jakąś odpowiedź...
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-08-02 19:46
Witam
Na zdjęciach objawy wyglądają na zapalenie mieszków włosowych.
Na coś takiego polecam stosować:
- maść z kwasem azelainowym Acne Derm - 2 razy dziennie(Rano i wieczór)
- krem Alantan Plus - 2 razy dziennie
Borykam się z czymś takim od kilku lat i dopiero powyższa kuracja, przynosi bardzo dobre efekty. Stosowałem antybiotyk na bazie klindamycyny, przepisaną przez dermatolog - pogłębiało tylko stan zapalny, dla tego, że nie każdy toleruje dobrze terapię antybiotykiem.
Plamy są bardziej koloru czerwonego niż brązowego :) Gdyby był to kolor brązowy, plus pojawiające się wypryski ropne - wtedy mamy do czynienia z grzybicą oraz łupieżem pstrym - stosujemy wtedy Emulsję + Szampon np. Versic.
Dla dokładnej diagnozy, warto wybrać się na wizytę do dermatologa w celu poprawnego leczenia.
Zwrócić należy również uwagę na produkty które spożywamy, dodatki do żywności, słodycze, napoje gazowane - szczególnie barwione, laktoza zawarta w serach, mleku, ostre przyprawy.

Pozdrawiam