brązowe plamienia

napisał/a: monika2434 2013-11-18 19:00
wtam jestem 14 dni po okresie, od dwoch dni mam brazowe palemienia , ktore pojawiaja sie na wkładce lub widac to na papierze toaletowych, czy mozliwe jest to od brania tabletek anty? rozpoczelam 3 opakowanie Silve 20
napisał/a: wikam2 2013-11-18 19:52
Nie masz okresu tylko krwawienie z odstawienia wobec czego niespodziewane plamienia mogą się pojawić i to skutek zażywania anty. Nie obniża to ich skuteczności :)
napisał/a: monika2434 2013-11-21 19:01
plamienia dalej sa, pojawiaja sie na wkladce albo na koniec moczy i widac to na papierze, czasami na muszli widac tak jakby male kropki czy poprzerywane nitki trudno to okreslic co to jest, bo zaczynam sie juz martwic
napisał/a: Ell 2013-11-23 22:52
To ja sie podepne.
Nigdy nie mialam problemu, jesli chodzi o sprawy ginekologicznie.
Az do teraz.

Od kilku miesiecy okolo tydzien przed okresem mam brazowe plamienie. Pozniej mam okres. Zawsze trwal 3-5 dni. Teraz trwa niecale 3 na dodatek jest dosc skapy i w mam bole podbrzusza w trakcie okresu, co sie rzadko zdarzalo. Sa to nieduże bóle, i raczej calego podbrzusza (a nie np jajnika po ktorejs stronie).

Ostatnio u ginekologa bylam na poczatku lutego i niby wszystko w porzadku (badanie +usg).
I teraz tak:
nie biore tabletek, w ciazy nie jestem. Hormony? Mam 31 lat. Myslalam o prolaktynie, zeby sobie sprawdzic. Kiedy najlepiej?

Od jakiegos czasu mam problemy z ukladem pokarmowym (bol jelita, czasami nudnosci. Usg, Tk -ok). Czy to moze miec zwiazek?

Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2013-11-24 21:22
monika2434 napisal(a):plamienia dalej sa, pojawiaja sie na wkladce albo na koniec moczy i widac to na papierze, czasami na muszli widac tak jakby male kropki czy poprzerywane nitki trudno to okreslic co to jest, bo zaczynam sie juz martwic


No jw. To skutek zażywania anty. Przy kolejnej recpecie powiedz koniecznie o tym lekarzowi. Niech Cię też zbada.

Ell napisal(a):To ja sie podepne.
Nigdy nie mialam problemu, jesli chodzi o sprawy ginekologicznie.
Az do teraz.

Od kilku miesiecy okolo tydzien przed okresem mam brazowe plamienie. Pozniej mam okres. Zawsze trwal 3-5 dni. Teraz trwa niecale 3 na dodatek jest dosc skapy i w mam bole podbrzusza w trakcie okresu, co sie rzadko zdarzalo. Sa to nieduże bóle, i raczej calego podbrzusza (a nie np jajnika po ktorejs stronie).

Ostatnio u ginekologa bylam na poczatku lutego i niby wszystko w porzadku (badanie +usg).
I teraz tak:
nie biore tabletek, w ciazy nie jestem. Hormony? Mam 31 lat. Myslalam o prolaktynie, zeby sobie sprawdzic. Kiedy najlepiej?

Od jakiegos czasu mam problemy z ukladem pokarmowym (bol jelita, czasami nudnosci. Usg, Tk -ok). Czy to moze miec zwiazek?

Pozdrawiam


Może spytaj lekarza? To w końcu on będzie interpretował. Zresztą niech da skierowanie :D
Co zbadać - tak prl. to dobry pomysł ale tak samo ważny jest progesteron (on głównie odpowiada za plamienia).
I teraz kiedy badania - prl. omijamy okres i owulację, prog. ok. 8 dni po owulacji. Czyli badanie można wykonac jednocześnie.
Jeśli chcesz możesz też zbadać prl. po obciążeniu :)