Co oznacza brązowa wydzielina z pochwy?

napisał/a: MiMala 2012-03-30 13:04
Mam problem, tzn tak mi się wydaje. We wtorek skończył mi się okres, jednak w środę i wczoraj zaobserwowałam brązową wydzielinę z pochwy, natomiast dzisiaj stała się ona taka jakby budyniowa, gęsta ale kremowa, no może beżowa. Trochę mnie to niepokoi. Dodam, że u lekarza ginekologa byłam dokladnie tydzień temu na profilaktycznej wizycie i wszystko było ok. Często niestety miewam infekcje i nie wiem czy teraz też coś złapałam czy może to jednak nic niepokojącego. Oczywiście nabieram sobie też do głowy i już nawet myślę czy to może ciąża (choć jestem na antykoncepcji hormonalnej - tabletki).
Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim lub wie coś na ten temat?
Oczywiście natychmiast udałabym się na wizytę do lekarza, wolę dmuchać na zimne, ale znając kolejki i możliwości nfz, będzie to możliwe dopiero za jakiś miesiąc (przykre ale prawdziwe).
napisał/a: pauluś90 2012-04-06 14:44
Witam. Sporo sie naczytalam o plamieniach i brazowej wydzielinie ale mimo wszystko nie daje mi spokoju. Biore od 4 lat tab antykoncepcyjne novynette, od 7 miesiecy sie odchudzam i nie wiem czy to jest zwiazane z odchudzaniem ale nigdy nie plamilam w czasie brania tabletek. Najpierw byla brazowa wydzielina a zaraz pojawilo sie delikatne krwawienie ( plamienie). Z ranna jest a pozniej zanika, brzuch mnie boli jak bym miala okres i tak juz od 5 dni, do konca paczki zostalo mi 5 tabletek. Czy w czasie 7 dniowej przerwy okres powinien mi sie pojawic? Dzwonilam do ginekologa i mowila ze wszystko jest okej, ze sie zdarza tak ale mimo wszystko sie nie pokoje:( Czy to cos groznego moze byc? Czytalam ze moze mi tabletki juz nie sprzyjaja. prosze o pomoc.
napisał/a: wikam2 2012-04-08 22:40
Nie dzieje sie nic niepokojącego, krwawienie z odstawienia winno się pokazać ale jeśli sytuacja się powtórzy - ja spytałabym ginkę o ew. zmianę tabsów.
napisał/a: manu2 2012-05-10 22:25
Hej,

też mam podobny problem i sama nie wiem, co o tym myśleć. Od wt. mam brązową wydzielinę, we wt. rano było trochę krwi, a jestem w połowie cyklu... biorę naraye od 5 miesięcy, jednak w sob. pominęłam tabletkę i nie przyjęłam jej w niedz. :( i w tą sobotę uprawialiśmy petting z chłopakiem, nigdy wcześniej nie miałam takiej wydzieliny. Czy to może być skutek tej pominiętej tabletki? Czytam na forach, że takie plamienia mogą być objawem ciąży i już zaczynam się zastanawiać, czy nie kupić testu...
napisał/a: wikam2 2012-05-10 23:14
No tak ale plamienia następują na co najmniej 8 dni po stosunku. U Ciebie tak nie było prawda?
napisał/a: manu2 2012-05-11 17:57
Właściwie też... od ostatniego zbliżenia nie minęło 8 dni, ale licząc od jeszcze poprzedniego, to tak, tylko wtedy miałam dni niepłodne i dodatkowo zażywam antykoncepcję od 5 m-cy, tylko w tę ostatnią sobotę nie wzięłam (dni płodne), ale rozumiem, że nie ma co domniemywać ciąży? Tylko, co mogą oznaczać te plamienia? Myślałam, że uda mi się dziś dostać do gin., ale niestety nie udało się :(
napisał/a: rolciia92 2012-05-17 18:22
ech...
mam taka wydzieline, od jakiegos czasu. pierwszy dzien gdy ja dostalam mial byc dniem rozpoczecia okresu, bo bylo troche krwi no ale dalej byla tylko brazowa wydzielina, po dwoch tygodniach znowu troche krwi i reszta brazowej wydzieliny. od jakiegos miesiaca tak jest. tragedia, obawiam sie ciazy.. to moze byc to?
nie lubie ginekologow i dlatego to odwlekam.
prosze o odpowiedz
acha, no i to zaczelo sie jakis tydzien po stosunku. bralam kiedys tabletki ale odstawilam 1.5 roku temu. zabezpieczamy sie prezerwatywami.
napisał/a: wikam2 2012-05-17 21:09
A test zrobiłaś?
Czy to plamienie w ogóle nie przypomina okresu? Nie masz typowych dla niego objawów?
napisał/a: rolciia92 2012-05-17 21:42
w ogóle nie przypomina okresu. zapomniałam dodac ze nic mnie nie boli, nie szczypie i nie piecze
nie nie robilam. co to by moglo byc?
napisał/a: helenka999 2012-05-18 11:21
Zgadzam się z opinnią kolerzanki i opierając się na własnym doświadczeniu mogę powiedzieć że kuracja probiotyczna dobrze wpływa na nasz organizm.Ja zawsze po okresie sięgam po invag dopochwowy probiotyg ,który w szybki sposób odbudowuje florę bakteryjną pochwy,jest bezpieczny i można kupić go w aptece bez recepty.
Lisboa napisal(a):
malinowa23 napisal(a):
Lisboa napisal(a):Wydaje mi się, że nie ma się czym stresowac przy brązowej wydzielinie, wikam ma tu sporo racji. Jezeli nie ma zadnych towarzyszacych objawow tj bol w okolicy podbrzusza, zle samopoczucie.. Moze zacznij stosowac probiotyki dla kobiet, ktore zadbaja o flore bakteryjna?



A czy ten probiotyk ma przy tej dolegliwosci miec jakies konkretne działanie?
Myslisz ze beda działały na takie bóle ,czy raczej osłonowo podczas infekcji?[/quot

Probityki, które mają dobroczynne bakterie kwasu mlekowego dla układu moczowo-rozrodczego pomogą unikać infekcji, poniewaz zatroszcza się o florę bakteryjną. Wydaje mi się, że regularne stosowanie probiotyków doustnych pomaga unikać infekcji. Wiem to po sobie, ja od czasu do czasu robię sobie takie kuracje probiotyczne, zjadając całe opakowanie, po czym po następne sięgam za miesiac np..
napisał/a: Nikax69 2012-08-08 23:36
Od paru dni mam taką brazową wydzieline.. już od 3-4 dni. okres mam dopiero za 2 tygodnie.. i nie wiem czy to jest normalne czy niezbyt.. Mam 16 lat.
Może to być jakaś oznaka, nie wiem.. dojrzewania ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-08-09 11:01
Nikax69 napisal(a):Od paru dni mam taką brazową wydzieline.. już od 3-4 dni. okres mam dopiero za 2 tygodnie.. i nie wiem czy to jest normalne czy niezbyt.. Mam 16 lat.
Może to być jakaś oznaka, nie wiem.. dojrzewania ?

nigdy Ci się nie zdarzały takie plamienia? jest to piewszy raz?
ile trwają Twoje cykle? są regularne?
od kiedy miesiączkujesz?