Brak zrostu po rewizji stawu rzekomego kości łokciowej

napisał/a: eco305 2013-10-08 20:33
W wyniku nieodpowiedniego ustabilizowania złamania trzonu kości łokciowej za pomocą drutów Kirschnera (16.05.2012), wystąpił u mnie staw rzekomy. Rewizja sposobem Judetta miała miejsce 8.08.2013 i obejmowała udrożnienie kanału szpikowego, nastawienie odłamów kostnych, restabilizację przykostnej kości łokciowej prawej z użyciem płyty LCP/ Synthes na dwóch wkrętach blokowych w odłamie dalszym i dwóch w odłamie bliższym oraz osseoplastykę z pomocą przeszczepów kostnych alogenicznych biostatycznych. Po ostatniej wizycie kontrolnej 24.09.2013 okazało się że odłamy wraz z płytą uległy skątowaniu i złamanie nie zaczęło się w ogóle zrastać. Kończyną górną posługiwałam się, bardzo oszczędnie, starając się miarkować każdy ruch. Dokucza mi ból nadgarstka i stawu łokciowego, wykonanie ruchu pronacji i supinacji również jest bolesne.

Mój doktor prowadzący zadecydował aby zostawić rękę w takim stanie i zaczekać jeszcze 6 tygodni na pojawienie się zrostu. Czy to jest dobra decyzja?

Czy w wypadku kiedy doszło do skątowania się odłamów, operacja została przeprowadzona poprawnie?

Bardzo proszę o udzielenie mi w miarę możliwości odpowiedzi i z góry dziękuje za nią.