brak witamin

napisał/a: miernik2010 2010-03-21 11:44
Jak nazywa się badanie które wykaże czy mam niedobór witamin i minerałów w organizmie gdzie i za ile takie badanie można wykonać ? dziękuje za odpowiedz pozdr
napisał/a: dominika2505 2010-03-21 12:41
Takich badań się nie robi, chyba że są jakieś konkretne objawy wskazujące charakterystycznie na niedobór któregoś ze składników. Należy się dobrze odżywiać, ewentualnie zastosować suplementy np Centrum, czego zwolennikiem nie jestem.
napisał/a: miernik2010 2010-03-21 12:55
właśnie w centrum już się zaopatrzyłem można barć więcej jak jedna tabletkę na dobę np. jedna rana druga na wieczór i przez jaki okres miesiąc wystarczy czy dłużej przyjmować witaminy ?
napisał/a: dominika2505 2010-03-21 13:03
Zgodnie z ulotką. Nie przekraczaj dawki, bo witaminki nie są zdrowe paradkosalnie. Tak napawdę nie wiadomo czy potrzebujesz suplementacji a nadmiar witamin może mieć skutki identyczne co niedobór, poza tym kiedyś oglądałam program że nadmiar kóryś z witamin np naraża na częstsze zachorowanie na raka w przyszłości. Poczytaj sobie o skutkach negatywnych przyjmowania witamin na necie.
napisał/a: miernik2010 2010-03-21 13:30
niedobór witamin jak i ich nadmiar w organizmie tez nie służy zdrowiu ale co zrobić skoro nie można jednoznacznie stwierdzić czy mam się niedobór czy nadmiar którejś z witamin ? stawiał bym raczej na to pierwsze odżywiam się raczej słabo piej dużo kawy a z tego co przeczytałem na necie to kawa wypukuje magnez z organizmu co objawiało się u mnie nie kontrolowanym drżeniem mięśni od kiedy zacząłem regularnie pic magnez w postaci rozpuszczalnej objaw drżenia mięśni ustąpił zastanawiam się teraz nad kupnem wapna i multiwitaminy w formie tabletek musujących pomysł dobry czy raczej chybiony ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-21 14:05
miernik2010 napisal(a):niedobór witamin jak i ich nadmiar w organizmie tez nie służy zdrowiu ale co zrobić skoro nie można jednoznacznie stwierdzić czy mam się niedobór czy nadmiar którejś z witamin ? stawiał bym raczej na to pierwsze odżywiam się raczej słabo piej dużo kawy a z tego co przeczytałem na necie to kawa wypukuje magnez z organizmu co objawiało się u mnie nie kontrolowanym drżeniem mięśni od kiedy zacząłem regularnie pic magnez w postaci rozpuszczalnej objaw drżenia mięśni ustąpił zastanawiam się teraz nad kupnem wapna i multiwitaminy w formie tabletek musujących pomysł dobry czy raczej chybiony ?


Badania się robi ale chyba nie ma możliwości sprawdzenia wszystkich witamin i minerałów no chyba że w laboratoriach przy AM i w ścisle okreslonych przypadkach, a tak możesz sprawdzić, żelazo, wapń, magnez i jeszcze kilka minerałów, ale wydasz na to kupę kasy. Kup sobie dobry preparat witamino mineralny, polecam Vita-Min firmy Olimp + magnez również Olimpu (chela mg) powinno wystarczyć aby uzupełnić ewenetualne braki w diecie.
napisał/a: miernik2010 2010-03-21 14:43
może warto do tego wszystkiego dołożyć jeszcze minerały ? czytałem że są równie ważne jaka witaminy a brak minerałów może być tak samo dotkliwy dla organizmu jak brak witamin
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-21 14:59
miernik2010 napisal(a):może warto do tego wszystkiego dołożyć jeszcze minerały ? czytałem że są równie ważne jaka witaminy a brak minerałów może być tak samo dotkliwy dla organizmu jak brak witamin


Ale w tym prepraracie co napisałem są mineraly, może nie 100% RDA ale moze niekocznie masz duze braki. Dokup tylko ten magnez skoro chwytają Cię skurcze.
napisał/a: Chef 2010-06-26 12:13
jakie badanie mam zrobić bo chyba mam nie dobór witamin popękane usta 2 tyg zajady, fioletowe oczy ...
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-26 21:02
Chef napisal(a):jakie badanie mam zrobić bo chyba mam nie dobór witamin popękane usta 2 tyg zajady, fioletowe oczy ...


Zajady to niedobór witamin z gr. B, fioletowe oczy? Hmmm nadmiar tv?
napisał/a: Chef 2010-06-27 11:07
chyba PC xd
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-27 19:59
Możliwe, choć tylko okulista może wykluczyć ewentualne choroby.