Brak śliny

napisał/a: bass1 2012-12-06 18:27
Witam,
Od jakiegoś czasu mam czasami takie momenty, kiedy to mam mało śliny, i jest ona taka spieniona biała, a nie przeźroczysta jak zazwyczaj. Do tego chce mi się strasznie pić potrafię wypić 1 litr wody za jednym razem. Po za tym czuję się dobrze, nie choruję na nic przewlekle. Co to może być za schorzenie?
napisał/a: Wasztyl 2012-12-10 21:17
Miałeś robione badania na cukier ?
napisał/a: bass1 2012-12-12 19:23
Nie dopiero po nowym roku idę na jakieś poważniejsze badania. W sumie to parę lat temu na prawo jazdy miałem coś robione i poziom cukru był prawidłowy. Ale to było 3 lata temu. Czy to mogła by być cukrzyca czy jakieś inne dziadostwo?
napisał/a: Wasztyl 2012-12-13 16:04
bass napisal(a):Nie dopiero po nowym roku idę na jakieś poważniejsze badania. W sumie to parę lat temu na prawo jazdy miałem coś robione i poziom cukru był prawidłowy. Ale to było 3 lata temu. Czy to mogła by być cukrzyca czy jakieś inne dziadostwo?


niestety na podstawie takich informacji można tylko gdybać:) także czekamy na badania!
napisał/a: bass1 2012-12-24 09:35
Tak jak mówiłem badania zrobię gdzieś po nowym roku, ale zapomniałem dodać jeszcze jedną rzecz, że oprócz braku śliny, i dużego pragnienia, ma jeszcze takie objawy jak:
bardzo sucha skóra na całym ciele
"sucho" w oczach- oczy nawilżam kroplami starazolin.
"sucho" w nosie- tutaj od lat stosuję marimer, zalecony przez laryngologa,
O czym to może świadczyć?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-24 09:58
O wielu rzeczach, począwszy od cukrzycy czy alergii po nawet zespół Sjogrena.
napisał/a: bass1 2015-03-24 20:17
Minęło ponad dwa lata, a u mnie praktycznie nic się nie zmieniło. Dwa razy byłem u rodzinnego, pierwszym razem miałem badanie krwi a drugim krew i mocz. Oczywiście wyniki w normie, a mi nadal się chce pić bardzo dużo, mam za mało śliny, często jest ona biała i spieniona(jak u wściekłego psa). Mam jeszcze problem z oczami, wystarczy lekki podmuch wiatru, lub nawiew w samochodzie i już moje oczy są suche. Z tym akurat byłem u okulisty, mam zapisane krople i naprawdę jest duża poprawa. Do jakiego specjalisty powinienem się udać z brakiem śliny, bo rodzinny mi więcej nie pomoże.
napisał/a: gogler7 2015-05-16 16:28
ślinotok można wywołać glutaminianem sodu. Można spróbować troche wziąć na język. Jak nic sie nie stanie może to świadczyć o jakichś zaburzeniach.
napisał/a: syca 2015-06-28 17:22
Witaj bass,

niestety z dużym prawdopodobieństwem może być to zespół sjogrena.
Miałam/ a w sumie mam nadal podobnie.
Przede wszytskim USG ślinianek i reumatolog. U okulisty można dodatkowo zrobić diagnozę na zespół suchego oka.
ALE po pierwsze USG ślinianek!