brak różyczki - bezpłodnośc męska?

napisał/a: ~Anonymous 2008-01-01 18:14
Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale mam pytanie. Kiedyś na lekcji biologii nauczyciel mówił że jeśli mężczyzna w młodym wieku nie zachoruje na różyczkę to później może być bezpłodny. Czy to prawda?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-01-02 09:40
Nauczycielowi to raczej chodziło o świnkę a nie o różyczkę. I odpowiedź brzmi tak.
napisał/a: ~Anonymous 2008-01-02 16:05
aha ;/ chyba tez nie chorwałem... co można zrobić oprócz zarażenia sie?
napisał/a: fidel7 2008-01-02 16:15
Hehe...zawsze się zdarza że to choroby same nas szukają i dopadają...a tu widze zupełnie na odwrót :) :)
Jak nie zachorowałeś jeszcze to nie znaczy ze wogóle musisz zachorować. Poprostu inukaj kontaktów z dziećmi które choruja na świnkę.
Wiem, że czym człowiek starszy a nie chorował np na świnkę czy różyczkę. Tym powikłania zawsze są gorsze. Staraj się o tym nie myśleć a bedzie w porządku. :) Jednak pamietajcie kazdy organizm chorobe przechodzi zawsze inaczej.
napisał/a: ~Anonymous 2008-01-02 17:26
ale mi głownie chodzi o płodnosc. Bo jak zachoruje to chyba bedzie wszystko ok, a jesli nie to se martwie zebym nie mial problemow w przyszlosci...
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-01-03 11:36
Aby być bezpłodnym to misiałbyś tej świnki nie wyleżeć i złapać powikłania jakim jest .... zanik jąder!!! O to chodzi, a nie o samą świnkę w późnym wieku!!!
napisał/a: ~Anonymous 2008-01-03 21:14
ok dzieki za odp