Brak owłosienia

napisał/a: kamil92ii 2015-12-14 12:34
Witam

Postanowiłem tutaj napisać na forum i podzielić się moim problemem może ktoś
z Państwa będzie znał odpowiedź na problem z któym się z magam od wielu lat
otóż Mam 23 lata 174 cm wzrostu 64 kg Jak każdy w przeszłości chorowałem
natomiast nie był to choroby układu hormonalnego ani nic co związane z tym układme
Mój problem polega na braku owłosienia, na rękach, nogach, dodam , że pod pachami w okolicach intynych
mam prawidłowo rozwijajacy się zarost , lekka broda, wąs natomiast tak jak wspomniałem najbardziej
krępujący io zastanawiajacy jest brak owłosieniach na reszcie ciała ja wiem , że niektórzy maja problemy z
nadiernym wołosieniem depilują nogi itp jednak mi to przeszkadza i mam problemu z jakim kolwiek wyjsciem na basen czy na plaże ponieważ znajomi dziwnie na mnie spogladaja jakbym faktycznie te nogi czy ręce depilował
Dodam , że mam aktualne z dzisiaj wyniki badań Jeden z lekarzy z którym rozmawiałem na ten temat jakiś rok temu kazał kupić mi maść w żelu Andractim jak czytałem jest to maśc na gine/gina komastie nie jest tez to tania maśc i nie wszędzie można ją kupić . Co wy o tym myślice, Bardzo proszę was o pomoc.

TSH 5,170 Norma(0,270 - 4,200)
FSH 10,06 Norma(1,50 - 12,40)
LH 7,13 Norma(1,70 - 8,60)
Testosteron 984,60 Norma(280,00 - 800,00 H)
napisał/a: joannanr1 2015-12-14 18:32
Na testosteronie się nie znam ale zwróciłam uwagę ,że masz niedoczynność tarczycy.
napisał/a: PanRada 2015-12-14 23:54
Andractim nie kupuj, owłosienie od stosowania tej maści na pewno sie nie zwiększy, a możesz nabawić sie innych problemów. Testosteron w normie (mimo ze wg laboratorium poza normą), jesteś młodym mężczyzną więc naturalną sprawą jest że testosteron wysoko. Jeżeli owłosienie w miejscach intymnych występuje, nie masz problemów ze wzwodem, libido, to 'problem' braku owłosienia na kończynach upatrywałbym w genetyce. Jak to wygląda u twojego ojca, dziadka, brata? Mają owłosienie na konczynach czy tak jak u Ciebie?
Druga sprawa ze TSH ponad normę. Wskazywać może na niedoczynność tarczycy. Warto powtórzyć badanie (np za 2 tygodnie) i zobaczyć czy wysoki wynik się utrzymuje.
napisał/a: klinacz 2015-12-15 00:09
Przydałoby się rozszerzyć badania o fT3 i fT4, a także wolny testosteron. TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Jeżeli nie występują inne objawy, tak jak wyżej zostało wspomniane, libido w normie, występowanie owłosienia w miejscach intymnych, to raczej sprawa genetyki. W każdym razie, wolny testosteron i panel tarczycowy dobrze byłoby sprawdzić.
napisał/a: kamil92ii 2015-12-15 10:17
co do wspommnianego wzwodu nie mam z tym problemu , jeśli chodzi o geny to u mnie w rodzinie nie ma takich przypadków i broblemów z zarostem na ciele. Dlatego też mnie to krępuje i nigdzie nie moge znaleźć na to odpowiedzi dodam ze na kolanach mam włoski wiadomo , że sa raz czarne raz takie jakby blond nieraz sie wycieraja od spodni próbowałem golić nogi bo to podobno pobudza cebulki i przyśpiesza porost. jednak to na marne. co jeszcze mi proponujecie dziękuje za wszelkie podpowiedzi :)))