Brak okresu

napisał/a: Leerkoo 2015-06-04 22:47
Ostatni normalny okres miałam w okolicach 20 lutego, potem 6 kwietnia jednodniowy okres, który bardzo skromny. Od tamtej pory cisza. Brałam antykoncepcję przez kilka lat, ale ze względu na wykryty guzek w wątrobie odstawiłam antykoncepcje. Byłam u ginekologa, który mi przepisał duphaston. Czy iść może do innego ginekologa po skierowanie na gospodarkę hormonalną? Nie jestem zwolenniczką brania leków w ciemno. Dodam, że mam hashimoto z wyregulowanym tsh oraz PCO. Czy po odstawieniu antykoncepcji PCO mogło się rozwinąć w wyniku czego nie mam okresu?
napisał/a: wikam2 2015-06-05 12:39
PCOS było leczono tabletkami anty,
Nie ma tabletek = nie ma miesiączki.
A co w zastępstwie? M.in własnie wyżej wymieniony.

Jeśli nie chcesz juz stosowac anty to moze faktycznie wypadałoby zrobić profil hormonalny i ustawić sobie inne leczenie.
napisał/a: Leerkoo 2015-06-07 14:20
A czy przy odstawieniu antykoncepcji z PCO może być nagły wzrost wagi? Średnio od momentu odstawienia antykoncepcji tyję 1kg/2 tygodnie, czyli już jakieś 6kg w 3 miesiace... Nie wiem czy to woda się zatrzymuje, czy tkanka tłuszczowa się rozrasta.
napisał/a: Leerkoo 2015-06-07 14:35
Biorę jeszcze gluckophage xr 500, niby też ma przeciwdziałać PCO, tylko jesli nie ma anty to iść do endo żeby zwiększył tę dawkę do 1000? Bo czasem trzeba niestety lekarzowi sugerować jak am wyglądać leczenie dalej...
napisał/a: Leerkoo 2015-06-08 22:01
Byłam u ginekologa i na usg. Mam błonę śluzową macicy grubą na 5mm. Lekarz robiący usg stwierdził, że się nie dziwi, że nie mam okresu, bo tam nie ma co się złuszczać, dostałam skierowanie na hormony. FSH, LH, E2, T-PRL I i II, TSH. Się pobawimy co nie działa.
napisał/a: Leerkoo 2015-07-04 19:34
Ginekolog stwierdził, że z moich wyników i tak nic nie wynika, a poza tym i tak by mnie nie leczył hormonami, więc w sumie bez sensu że robił mi te badania...
napisał/a: wikam2 2015-07-06 15:28
Co do tego gluco - nie jest pewna ale rozumiem, że ma to działać jak np....metformina?
Rany...to jak lekarz ma zamiar leczyć? Czym?
napisał/a: She71 2015-07-09 09:28
Nie będę zakładać nowego tematu,bo moje pytanie pokrywa się z tytułem- Brak okresu,a raczej zatrzymanie miesiączki.


Córka (15 lat) miesiączkuje od ok 2 lat. Ostatnią miesiączkę miała pod koniec maja i następnej już nie.
Nie jest to długi czas,ale i tak myślę pójść z nią do lekarza. Ciążę wyklucza (twierdzi,że jeszcze nie współżyła).
Jest szczupła,wysoka- 170 cm/ 45 kg .

Pójść do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na badania? Jakie?
Czy od razu do ginekologa?- Jeszcze nigdy nie była.
napisał/a: marca80 2015-07-09 12:17
Może to sprawa psychiki coś blokuje tez tak może być
napisał/a: gość91 2015-07-11 10:52
Witam mam takie pytanie 06.05 mialam okres ktory trwał 5 dni a 23.5 próbowaliśmy odbyć stosunek z facetem ale sie nie udało wiec skończyło sie tylko na pieszczotach. 5.06 dostałam normalny okres a teraz powinnam dostać okres 4.07 i juz od tygodnia go nie ma miała ból brzucha i jajników raz z prawej raz z lewej robiłam test i wyszedł negatywny. Czy to może być powodem ciąży? Nie zauważyłam aby podczas tych pieszczot doszło do wytrysku ale 100% pewności nie mam.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: wikam2 2015-07-12 20:19
Nie są to objawy itp ciązy :)
napisał/a: gość91 2015-07-12 21:45
tylko od kilku dni mam mdłości, bolą mnie piersi i okresu dalej nie ma. Możliwe ze to przez stres ale do ginekologa i tak sie wybiorę sprawdzić dlaczego tak długo nie mam okresu