Brak okresu po odstawieniu tabletek anty, straszny stres!

napisał/a: mleko_migdalowe 2014-09-26 14:05
Witam, strasznie się martwię, że mogę być w ciąży.

Na początku września odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam 4 miesiące. Wcześniej też kiedyś brałam i po odstawieniu miesiączka pojawiła się normalnie, teraz nie...

W SIERPNIU: tabletki brałam regularnie, może nie do końca o tej samej porze, bywały 2-3 godziny przesunięcia, ale nie więcej. W 1 lub w 2 tygodniu przyjmowania tabletek pominęłam jedną z nich, ale od godziny przyjęcia poprzedniej raczej nie upłynęło 12 godzin (choć nie jestem przekonana), szybko wzięłam tę tabletkę.

ZAWSZE stosowałam dodatkowo do tabletek prezerwatywę, jednak jakoś ok. 22 sierpnia spróbowaliśmy stosunku bez niej, który nie zakończył się wytryskiem w pochwie, w sumie to były może 3-4 ruchy (jednak nie wykluczam, że na penisie znajdował się preejakulat, który ma także właściwości zapładniające). Nie potrafię stwierdzić, czy od pominiętej tabletki minęło wtedy 7 dni, czy nie.

Opakowanie skończyłam brać 28 sierpnia. Około 30-31 sierpnia wystąpiło normalne krwawienie z odstawienia, które trwało ok. 7 dni. Następne opakowanie miałam przyjąć 4 września, jednak odstawiłam tabletki.

Oszacowałam, że seksu nie uprawiałam od 25 sierpnia (wtedy też był stosunek zabezpieczony dodatkowo prezerwatywą, tylko ten ok. 22 sierpnia był bez). Krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie 2 dni po skończeniu tabletek. Następnego opakowania nie wzięłam, teraz nie biorę żadnych tabletek.

Wciąż nie mam okresu. W połowie cyklu bolały mnie sutki, później przestały. Mam ogromny wysyp pryszczy. Wydzielina z pochwy biała, obecnie niezbyt obfita. Mam uczucie lekko napiętego brzucha. Boję się panicznie, że mogę być w ciąży. Poradźcie coś, wy jesteście ekspertami...
napisał/a: karolajn911 2014-09-26 21:45
Możesz zrobić sobie test. Jednak wątpie żebyś była wciąży w czasie stosunku byłaś zabezpieczona a po antykoncepcji hormonalnej organizm długo wraca do formy. Możesz nie miec okresu nawet z 2 miesiące ja np. po plastrach nie mialam 78 dni. Jesli sie stresujesz skonsultuj sie z lekarzem
napisał/a: mleko_migdalowe 2014-09-27 15:47
A czy fakt, że po odstawieniu tabletek wystąpiło tzw. krwawienie z odstawienia może świadczyć o braku ciąży?
napisał/a: karolajn911 2014-09-27 17:24
Moim zdaniem tak.