Brak okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalne

napisał/a: Monika35 2014-07-01 13:18
Mam taki o to Problem:

Otóż w Marcu udałam sie do Ginekologa bo okres nie przychodził i zbadał mnie i okazało sie ze mam zaburzenia hormonalne, okres został wywołany luteiną, nastepinie gdy tylko sie pojawił miałam brać tabletki antykoncepcyjne microgynon 21 przez 21 Dni pozniej 7 dni przerwy pojawiało się krwawienie z odstawienia i tak dalej, wszystko ok ostatni blister brałam w Maju i skonczyłam pod koniec maja tak ze 4 dni po skonczonym blistrze dostałam krwawienia z odstawienia to jest 31 Maj, pozniej juz ropozczą się nowy cykl 10-13 Czerwa zaobserwowałam u siebie dni płodne sluz na maxa przezroczysty a w sobote 14 Czerwca zauważyłam ze pierwsi zaczynają nabrzmiewać jak to zawsze miałam i pojawiał się już biały śluz,jesli chodzi o PMS pierwi praktycznie spadły całkowicie w jednej jest troszeczke wody. pobolewaja mnie jajniki a okresu jak nie bylo tak ine ma nie wiem na co mam czekać od tygodnia wogle nie mam sluzu praktycznie dziś np poleciał mi taki rzadki bialy sluz raz i tyle. liczyłam od 31 Maja 28 Dni myslalam ze bd tyle trwał cykl i wyszło na Sobotę na 28 Czerwca ale nic z tego okresu jak nie bylo tak nie ma przedtem mialam cykle przed 3 miesieczną antykoncpecja 31 Dni.. nie wiem co myślęc już o tym wszystkim
Dziś jest juz 32 Dzien Cyklu a okresu jak nie ma to nie ma ;| Proszę o pomoc o co może chodzić ;(

Dziś poleciał mi najpierw troche białego sluzu takiego rzadkiego a po pewnym czasie poleciało troche takiego wodnistego
Nie rozumiem
napisał/a: Arwen1988 2014-07-01 17:07
Cześć. Nie oszukujmy się. Środki antykoncepcyjne tylko pozornie rozwiązują problemy hormonalne. Owszem, ma się regularnie krwawienia, ale sztuczne, wywoływane przez odstawienie. Jeśli odstawiłaś antykoncepcję to organizm może nie pracować już tak idealnie. 32 dni to jeszcze nie jest żaden dramat także chyba trzeba zalecić cierpliwość.
napisał/a: Monika35 2014-07-01 17:46
Czyli co udać się do lekarza żeby wywołał go Luteina?
napisał/a: Arwen1988 2014-07-01 19:51
Moim zdaniem przy 32dc żaden lekarz nie zapisze Ci luteiny na wywołanie, raczej zaleci cierpliwe czekanie. Gdybyś dostała @ jutro to byłby zupełnie przyzwoity cykl. Co innego jesli się nie doczekasz jeszcze przez jakiś dłuższy czas lub sytuacja będzie się powtarzać - wtedy lekarz będzie miał podstawy, żeby cokolwiek zapisać. Miałaś jakieś badania hormonalne? Po czym lekarz stwierdził, że z hormonami jest kiepsko i stąd problem z @? Miałaś badanie tsh? Tarczyca może porządnie namieszać w cyklach,a łatwo to naprawić.
napisał/a: Monika35 2014-07-01 20:32
miałam tylko i wyłącznie robione usg, i powiedział ze jajnik jest zaczerwieniony a okresu nie miałam już 45 dni i powiedział ze to przez zaburzenia hormonalne tyle mi powiedział, w takim razie po ilu dniach radzisz udać się do lekarza?, dodam ze za tydzień bd musiała wyjechać do rodziny za granice i nie bd mnie przez pewien czas nie bd miała jak wtedy iść do ginekologa co robi
napisał/a: Arwen1988 2014-07-02 13:51
Ok. Masz zaburzenia hormonalne, a lekarz "leczy" je za pomocą tabletek anty - niestety częste. Moim zdaniem głupota, bo leczenie nie powinno polegać na wywoływaniu okresu, a raczej na szukaniu przyczyny, bo piszesz, że jest to sprawa, która sie powtarza. Jesli wyjeżdżasz to może faktycznie przejdz się do lekarza (najlepiej przed samym wyjazdem) i powiedz na czym stoisz, być może dostaniesz luteinę na "zapas" w razie gdyby @ nie przyszła w najbliższym czasie.
napisał/a: Monika35 2014-07-02 14:40
Mam nadzieje ze przyjdzie ale mialam normalny PMS ktory praktycznie puscil w jednej piersi od kilku dni mam tylkoko troszke wody a reszta puscila. zostalo mi luteiny z ostatniej wizyty cxy jesli nie bd przychodzil moge j sama zarzyc czy lepiej isc do lekarza i nie brac w ciemno?;( Jak myslisz ile mozna czekac na miesiaczke dodam ze jajniki juz bola mnie kilka dni pozdrawian
napisał/a: Arwen1988 2014-07-02 16:29
Ja bym nie brała takich leków bez konsultacji z ginem, możesz sobie porządnie namieszać. Okres wywołany luteiną to nie to samo co naturalny. Na razie nie masz @ troszkę ponad 30dni, a to nie jest jeszcze powód do zmartwień. Skoro jajniki bolą to pewnie @ jest już w drodze. Na pewno nie jesteś w ciaży?
napisał/a: Monika35 2014-07-02 17:21
nie współzyje więc jak mogłą bym byc?, a wyglaa to na ciąże? to sie przestraszyłam :((, czyli co mam teraz robić? :(
napisał/a: Arwen1988 2014-07-02 21:42
Monika, bez paniki. Pytam, bo jesli uprawia się seks to @ może nie przyjść przez dobre 9 miesięcy ;) Twierdzisz, że seksu nie było to ciązy też nie ma. Idz do lekarza skoro tak panikujesz.
napisał/a: Monika35 2014-07-03 08:17
Nie po prostu chodzi o to dlaczego tyle czasu i go jeszcze nie ma?, dodam ze śluz płodny i prawdopodobną owulację zaobserwowałam 11-13 Czerwiec, dziś jest 34 Dzień Cyklu a okresu brak ; (, Czy te tabletki Antykoncepcyjne tak poprzestawiały? to po co w ogóle je było zażywać? :|
napisał/a: Arwen1988 2014-07-03 12:09
Monika, idź do ginekologa i tyle. Może Ci coś przepisze a wywołanie, bo widzę, że panikujesz. Powtórze jeszcze raz - tabsy anty regulują @ w trakcie brania, potem juz niekoniecznie cykl musi być ok, po prostu hormony wracają do stanu zanim zaczełaś brac tabsy. To nie jest żaden cudowny środek leczniczy.