Brak okresu po Escapelle

napisał/a: haaruka 2014-05-19 16:03
Hej, ostatni okres miałam 6 kwietnia. Mniej więcej w 11 dc kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia. Po 45 h wzięłam tabletkę Escapelle. Tydzień później dostałam krwawienia (był to 20 dc). Krwawienie wyglądało identycznie jak miesiączka. Planowaną miesiączkę powinnam dostać tydzień później, jednak nie pojawiła się. Między 14 a 17 dc (licząc od krwawienia wywołanego przez Escapelle) zauważyłam dużo płodnego śluzu. Obecnie bolą mnie bardzo piersi (25 dc) i zastanawiam się, czy jest to spowodowane zbliżającym się okresem czy może ciążą..? Wzbraniam się przed wykonaniem testu ciążowego. Może ktoś mi poradzi, czy to krwawienie po Escpalle mogło być okresem przyspieszonym o jakieś +/- 7 dni? Proszę o radę.
Pozdrawiam.
napisał/a: Gracee 2014-05-21 17:53
Escapelle to duża dawka hormonów i mogła namieszać w organizmie, tak więc jest wielce prawdopodobne, że po jej przyjęciu cykl się skrócił. Ból piersi jest jednym z objawów zbliżającej się miesiączki. Patrząc na że czas płodny miałaś 14-17 dc to miesiączka powinna się pojawić między 26 a 34 dc. Dlaczego? A to dlatego, że miesiączka występuje zazwyczaj 12 - 18 dni po owulacji.
napisał/a: haaruka 2014-05-24 13:44
Organizm rzeczywiście krwawienie po Escapelle potraktował jako miesiączkę. Dokładnie po 28 dniach od tego krwawienia dostałam okres.