brak okresu po escapelle

napisał/a: pauli675 2013-03-16 11:23
11 listopada miałam wpadkę i zażyłam tabletkę, okres dostałam 22 listopada 2 dni przed terminem, kolejny 22 grudnia, oba były obfite trwające 6 dni, mierzyłam temperaturę były skok i spadek potem okres, normalne zmiany sluzu w ciągu cyklu. Niestety 6 stycznia znów miałam wypadek i wzięłam kolejną tabletkę, po niej okres dostałam 15 stycznia i już nie był normalny 3 dni z tego jeden obfity, za to ból brzucha był tak silny, że ibuprom nie pomógł jak zwykle, kolejny okres 15 lutego również 3 dni jeden b. obfity, wczoraj dostałam kolejnej 3 miesiączki i niestety widzę, że jest skąpsza niż poprzednie, tak bardzo liczyłam na to, że ta już będzie normalna i się przeliczyłam, brzuch bolesny. Oczywiście po 2 tabletce również mierzyłam temperaturę, zaobserwowałam skok w II połowie cyklu i spadki przed okresami, śluz płodny był za to dziwny juz po tej 2 tabl. bo był jakby zmieszany w tym białym gestym. Od zażycia tej drugiej tabletki zrobilam chyba ze 20 różnych testów ciążowych, w różnych odstępach czasu, ostatni wczoraj i 2 kolejne dzisiaj, wszystkie negatywne, ze strachu jeszcze poszlam dziś na badanie z krwi, ale wynik będzie w poniedziałek.

Czy to możliwe, że te 2 tabletki tak namieszały u mnie, ze okres stał się skapy, czy może testy nie wykrywają ponad 2 miesięcznej ciąży? Bo stosunek był własnie 11 listopada, ciąża została wykluczona i ostatni 6 stycznia. Wiem, że to głupie pytanie bo nikt tego nie stwierdzi przez internet, ale czy istnieje taka mozliwość, bo mało jest medycznych artykułów na temat escapelle i o rzekomych zaburzeniach hormonalnych jakie ma powodować. Nie mam żadnych objawów ciążowych oczywiście.
napisał/a: wikam2 2013-03-16 11:34
Oczywiście ciąży nie ma a skąpa miesiączka to skutek albo escapelle, albo stresu albo po prostu ... niczego, zbieg okoliczności.
Niech ta miesiączka już zawsze u Ciebie tyle trwa ;)
napisał/a: naumm 2013-03-19 00:22
Witam,

postanowiłam nie zakładać kolejnego tematu, skoro istnieje podobny.

Ostatnią miesiączkę dostałam 13.02 (trwała ok. 6 dni), w nocy z 16 na 17.02 (właściwie już 17.02) poniosło mnie z chłopakiem i się kochaliśmy- stosunek przerywany (nie skończył we mnie i dodam, że miałam wówczas jeszcze okres). W poniedziałek tj. 18.02 poszłam do ginekologa- powiedział, że z doświadczenia wie, że szansa na zajście w ciążę, jeśli się uprawiało seks mając okres, jest znikoma, ale dla mojego lepszego samopoczucia przepisze mi tabletkę po.
I tak oto wzięłam Escapelle w ok. 46h (na pewno przed upływem 48h) po stosunku. W sobotę 23.02, czyli po 5 dniach od wzięcia Escapelle, pojawiło się plamienie przypominające okres.

Cykle mam raczej regularne (to "raczej" wynika z tego, że zawsze miałam bardzo regularne 28dniowe, jednak w grudniu spóźnił mi się ok. 10 dni- pewnie przez wcześniejsze odstawienie tabletek anty, podobne do Diane 35, brałam je 3 miesiące, kilka dni wcześniej z racji tego że i tak sporo pozapominałam z ostatniego listka postanowiłam je już odstawić, w styczniu natomiast dostałam w 26 dniu okresu).

Teraz mija mi 34 dzień cyklu. Nie wiem co o tym myśleć. Miesiączki nadal nie ma. Czy to raczej rozregulowany cykl po Escapelle czy zacząć się obawiać, że może jednak jakimś cudem to ciąża?
napisał/a: wikam2 2013-03-19 09:00
akto napisal(a):postanowiłam nie zakładać kolejnego tematu, skoro istnieje podobny.


I bardzo dobrze + poprawnie :)

akto napisal(a):Ostatnią miesiączkę dostałam 13.02 (trwała ok. 6 dni), w nocy z 16 na 17.02 (właściwie już 17.02) poniosło mnie z chłopakiem i się kochaliśmy- stosunek przerywany (nie skończył we mnie i dodam, że miałam wówczas jeszcze okres). W poniedziałek tj. 18.02 poszłam do ginekologa- powiedział, że z doświadczenia wie, że szansa na zajście w ciążę, jeśli się uprawiało seks mając okres, jest znikoma, ale dla mojego lepszego samopoczucia przepisze mi tabletkę po.


Zgadzam się na 100% z lekarzem. Trzeba jednak pamiętać, że końcówka okresu przy krótkich cyklach, bywa niebezpieczna.
Tu ponadto o przerywanym :
http://commed.pl/post458822.html?hilit=preejakulat#p45882

akto napisal(a):I tak oto wzięłam Escapelle w ok. 46h (na pewno przed upływem 48h) po stosunku. W sobotę 23.02, czyli po 5 dniach od wzięcia Escapelle, pojawiło się plamienie przypominające okres.


Czyli wymieniony w ulotce skutek uboczny.

akto napisal(a):Teraz mija mi 34 dzień cyklu. Nie wiem co o tym myśleć. Miesiączki nadal nie ma. Czy to raczej rozregulowany cykl po Escapelle czy zacząć się obawiać, że może jednak jakimś cudem to ciąża?


Cykl zbombardowany odstawieniem anty + escap. ;)
Jeśli chcesz zrób test.
napisał/a: naumm 2013-03-19 11:22
Przyznam się, że mój mózg wariuje jak pomyślę o zrobieniu testu. Oczywiście wiem, że nawet jeśli miałabym być w ciąży to i tak prędzej czy później to wyjdzie na jaw ale mimo wszystko strach jest.

Co do naszego stosunku to ja sama jestem przeciwna przerywanym (teraz to już z pewnością), niewarto, nie dla stresu, co gorsza, w momencie gdy ten stosunek odbyliśmy miałam już kupione tabletki anty na kolejne pół roku (tylko nie mogłam wziąć, bo kupiłam je dopiero w 3 dniu okresu). Poniosło nas i jeśli miałoby się okazać, że nie dość że w czasie okresu i jeszcze będę w ciąży, to oznaczałoby to chyba niesamowitego pecha, tym bardziej że mam zapas tabletek na kolejne miesiące :/

Głupia ja, głupia.

Wiem, że nie jesteś w stanie dać mi odpowiedzi na pewno, tak na 100%, ale mimo wszystko- myślisz, że istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży w moim przypadku?
napisał/a: wikam2 2013-03-19 11:25
Myślę, że nawet nie jest to 1%....:)
napisał/a: naumm 2013-03-19 16:09
:)) Dziękuję Ci bardzo. Bardzo mnie uspokoiłaś, bo niestety czytając już różne wypowiedzi na różnych forach zdążyłam się tylko ponakręcać i mój mózg zaczyna wariować:)

No ale tak, w internecie ciąża jest odpowiedzią na każdą dolegliwość. Boli cię ząb- jesteś w ciąży.

Jeszcze raz dzięki za rady. Pozostaje mi teraz tylko czekać na okres.
napisał/a: wikam2 2013-03-19 16:33
Nie ma za co :)
Dokładnie jak mówisz - coś Cię boli, coś uwiera, coś się spóźnia...ciąża ;) Szkoda tylko, że wyimaginowana ;)
napisał/a: vendetta555 2013-03-20 00:18
Witam :) Dodałam swój post tutaj, ponieważ także dotyczy escapelle ;)

Niedawno(w grudniu) odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, ponieważ wystąpiło u mnie sporo negatywnych skutków zażywania tych tabletek. Od tego czasu miałam jeden cykl 32 dniowy(ponieważ zażyłam niepotrzebnie jedną tabletkę z nowego opakowania) a następnie dwa idealnie równe cykle 26 dniowe(owulacja w obu w 13 dc, nawet temp. odpowiednich dni były podobne). Starałam się określić dni płodne na podstawie NPR jednak wciąż mam słabą wprawę w tym. 03.03.(7 dzień cyklu) koło 23. współżyłam z moim chłopakiem i niestety pękła nam gumka. Mój chłopak twierdzi, że przy tej pękniętej gumce nie miał wytrysku, jednak wiadomo, że mógł być prejakulat. Gdy mi to powiedział(o gumce) od razu poszłam się dokładnie podmyć i rano zdobyłam i zażyłam tabletkę "po" escapelle. Było to dokładnie 12,5 godziny od feralnego stosunku. W niedzielę (10.03.) dostałam krwawień, które były skutkami uczonymi tej tabletki i trwały 5 dni. Generalnie na początku po jej zażyciu miałam podwyższoną temperaturę(pewnie stres i duża dawka progesteronu). Gdy zaczęły się krwawienia, temperatura spadła na taką, jaką zawsze mam po okresie a przed owulacją. Myślałam, że escapelle przesunęło mi owulację. Niestety po tym nie nastąpił skok temperatury związany z owulacją i dzisiaj znów zaczęłam plamić(jest to 23dc, cykle miałam 26 dniowe). Brzuch przy tym bolał mnie tylko rano ale szybko przeszło. Dodam, że po krwawieniu do wczoraj, cały czas miałam szyjkę miękką i otwartą(niestety brak śluzu owulacyjnego, bo u mnie nie ma go zbyt dużo).

Czy mimo wszystko mogę być w ciąży? Czy raczej miałam cykl bezowulacyjny, który przez tabletkę się skrócił? Raczej ciąża wydaje mi się mało prawdopodobna, ale jak zwykle zaczynam świrować ;)
napisał/a: vendetta555 2013-03-20 10:02
Dalej lekko pobolewuje mnie brzuch i tylko lekko plamię :(
napisał/a: Gracee 2013-03-20 11:55
vendetta555 organizm musi wrócić do "normalności" po zażyciu Escapelle i zapewne stąd te plamienia. Bardzo rzadko ale się zdarzają ciąże mimo zażycia tabletki "po". Jeśli się martwisz to zrób test. Ulotka zawiera informacje, że cykl może się skrócić lub wydłużyć kilka dni. Jeśli występują nietypowe krwawienia należy skontaktować się z lekarzem.
Szyjka przed miesiączką powinna być twarda, lekko otwarta i znajdować się nisko.
napisał/a: vendetta555 2013-03-20 12:06
No tak, ale chyba u mnie to musiałabym mieć wielkie "szczęście", jeślibym zaszła - escapelle, brak wytrysku i 7dc! Mimo tochę się martwię :(
Z drugiej strony mogłam mieć teraz plamienia owulacyjne(jeśli escapelle przesunęłoby owulkę) mimo tego, że nigdy wcześniej ich nie miałam.
Pewnie jeśli albo nie podwyższy mi się po tym temperatura, albo nie dostanę konkretnego okresu, to zrobię test :(