brak ochoty na seks, libido

napisał/a: jelnik 2011-12-14 21:14
Witam, jestem męzczyzna i mam 25 lat. ostatnio pojawiły się u mnie pewne problemy na tle seksualnym. to znaczy od roku czasu mam problemy z podnieceniem się. osiagam wzwód ale podniecenie jest bardzo słabe, ledwo wyczuwalne. do tego wogle nie mam ochoty na seks, bezprzerwy jestem zmęczony, nerwowy. dodam że przez 10 lat się masturbowałem. wczesniej wszystko było dobrze szybko sie podniecałem i czułem dużą przyjemność, ciągle miałem ochote na seks.samo to jakos przychodziło, ta ochota i wogle. a teraz nawet nie mam ochoty na to. dodam, że nawe filmy erotyczne przestały mnie interesować. zrobiłem badania na hormony i mam podwyższoną lekko prolaktyne 20,75 ng/ml na przediał 3,46-19,4. lekarz ogólny stwierdził hiperprolaktynemie. byłem z tym u endokrynologa ale on stwierdził że skoro nie mam z tałej partnerki no to jak ma byc to podniecenie i że raczej nie jest to hiperprolaktynemia. Stwierdził że to może byc podłoże psychiczne i żebym udał sie do psychiatry. oczywiscie przepisał mi leki na obniżenie prolaktyny o nazwie Bromergon 2,5 mg. badania z krwi w normie tylko limfocyty sa podwyższone to jest 49% na 20-45%. leki biorę juz prawie miesiąc ale nadal nie ma żadnej poprawy.
Nadal nie wiem co mi jest. i nie jestem pewien czy to na tle psychicznym bo to przyszło z dnia na dzień. a po za tym z jakiej racji na tle psychicznym z koro wcześniej wszystko było w porządku. Nie wiem co robić i co może byc przyczyna tych objawów. prosze o pomoc jakąś radę
napisał/a: prolactin 2012-05-13 18:48
siema. ja mam taki sam problem. widze ze leczenie zacząłes w tym samym momencie co ja, wiek masz podobny (ja 24lata). powiedz jak tam efekty leczenia?
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-13 20:03
Prolaktyna w twoim przypadku nie jest az tak bardzo podwyższona znam o wiele wyższe znacznie wyniki niż twój.Ale lek bromergon powinien przywrócic ją do normy.A czy miałes robione badania tsh??może warto byłoby je wykonac czasami zdarza sie że niedoczynnosc tarczycy może powodowac spadek libido i braku zainteresowania seksem.Jeszcze warto byłoby sprawdzic poziom kortyzolu.(mając podwyższoną prolaktyne mogą też byc wachania z tym hormonem poniewaz jest to tzw hormon stresu)Czy ogólnie oprócz leku na obniżenie prl bierzesz cos jezszcze jakies inne leki ??jesli tak to jakie i na co?
napisał/a: prolactin 2012-05-14 22:27
mam 24 lata, pierwsze badania zrobiłem 28.10.2011r. to jego wyniki fsh- 1,98 LH- 3,81 test-8,19 (1,56-8,77) GluC- 89 (65-105) prolactin 19,37 (2,58-18,12). Od tamtej pory zacząłem leczyć sie bromergonem i robie badania prolaktyny regularnie, oto one
28.10.2011 19,37
07.11.2011 5,89
14.11.2011 8,00
28.11.2011 7,68
14.12.2011 4,89
23.01.2012 20,30
02.02.2012 9,45
27.02.2012 8,35
19.03.2012 7,58
04.04.2012 7,70
04.05.2012 8,34
biore pół tabletki codziennie, wynik z dnia 23,01,2012r. jest wysoki poniewaz wtedy lekaz zalecił mi przejscie na dawkę- pół tabletki co drugi dzien, jak widac to był blad wiec wrocilem do dawki 1/2 codziennie, jak widac poziom prolaktyny ustabilizował się, lekarz mowi ze jest zadowolony z wyników i niedlugo powinna nastapic poprawa. Tyle że ja nie obserwuje zadnej poprawy, libido jest nadal słabe i dlatego chce sie dowiedzic czy ktoś miał podobny problem i leczył sie w podobny sposó i po jakim czasie ta poprawa nastąpiła, ile czasu mam czekać. Gdzies przeczytalem ze leczenie farmakologiczne tego problemu trwa zazwyczaj przynajmniej rok (masakra). moze ktos ogarniety w temacie sie wypowie na ten temat i mi pomoże a przy okazji innym osobom. Na forach dla kobiet jest pełno postow i wszystko jest opisane ze szcegółami, a u facetów cisza. nigdzie nie moge znaleśc kogos kto byłby w takiej sytuacji jak ja i mógłby mi odpowiedziec na moje pytania.
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-16 18:06
Nie sądze aby twoim problemem związanym z obniżeniem libido i braku ochoty na seks było wynikiem prolaktyny jej wzrost u Ciebie jest minimalny i nawet nie wiem po co były przepisywane leki skoro jest ona w normach tylko są lekkie odskoki, ale minimalne dosłownie, czasami wynika to ze stresowych sytuacji gdzie podskakuje do góry.Owszem jesli stężenie prolaktyny we krwi jest 5-10-15 razy większe od wytyczonych norm wtedy chory może odczuwac wiele różnych dolegliwosci bardzo nieprzyjemnych w tym obniżenie mocno libido i wtedy sie ją leczy obniżając lekami.Tutaj trzeba szukac innej przyczyny bo prolaktyna zapewne z tym wynikiem nie jest tego przyczyną.U ciebie tsh wporządku ,więc można jeszcze sprawdzic kortyzol
napisał/a: prolactin 2012-05-29 14:49
no to ladnie. Z tego co mówisz wynika że zmarnowalem tyle miesięcy na leczenie które i tak od poczatku było skazane na niepowodzenie. Poziom prolaktyny sie ustabilizowal a mój lekarz mówił ze nie mozna nic wiecej zrobic tylko brac bromergon i czekać na poprawe. tyle ze ja jej nie widze, chyba nie pozostaje mi nic innego tylko zasiegnąć opinii innego lekarza, bo mój aktualny chyba nie potrafi mi pomóc. Swoją drogą to zastanawia mnie to czy medycyna w tej dziedzinie jest tak słabo rozwinięta ze nie można pomóc młodemu facetowi w jego problemach, lekarz nie wie jak go leczyć i jak jednoznacznie sprecyzować chorobę? ręce opadają
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-29 15:26
To może tak zapytam czy przyjmujesz jakieś leki?jeśli tak to jakie? czy przyjmowałes kiedykolwiek leki przeciwdepresyjne? czy kiedykolwiek przymowałes/przyjmujesz anaboliki albo podobne specyfiki?
Tutaj radziłabym jeszcze zbadanie testosteronu-stężenia całkowitego testosteronu i wolnego testosteronu
Do tego sprawdziłabym kortyzol tutaj bada sie rytm dobowy(tutaj badnie wykonuje sie rano i wieczorem)-pewnie zostaniesz poinformowany w labo.w którym bedziesz chciał wykonac badanie odnosnie godzin ,albo poprostu lekarz wystawi skierowanie na wykonanie tych badań ,zależy jak podejdzie do sprawy.
napisał/a: prolactin 2012-05-29 17:04
nie przyjmuje i nie przyjmowałem nigdy żdnych leków, nawet tabletke przeciwbólową biorę w ostatecznośći bo nie lubie sie faszerować, w tamtym roku użądlił mnie jakiś szerszeń czy coś takiego i miałem opuchniętą rękę od uczulenia i lekarka w stanach dala mi jakis lek na sterydach zebym brał przez tydzień i mi przeszło, zadnych poważniejszych leków nigdy nie brałem. Biore suplementy diety bo cwicze na siłowni ale wszystkie są legalne i można je kupić w każdym sklepie z suplementami, lekaż powiedział ze one mi nie zaszkodzą i nie mają związku z prolaktyną. problemy z erekcją miałem odkąd zaczałem zycie seksualne przed 18 rokiem zycia tzn. czasami nie potrafilem utrzymać erekcji, nie potrafilem sie kochac w prezerwatywie bo zanim ją zalozylem erekcja ustepowala, gdy udalo mi sie ją zalozyc i doszlo do stosunku to juz sie dalej toczylo i wszystko grało gdy juz miałem jakiś bodźce czuciowe. Ale kiedyć podniecalo mnie wszystko, gdy zobaczylem kawalem piersi czy pośladka u dziewczyny, lub dilm erotyczny, a teraz... teraz gdy dziewczyna stanie nago przede mną to erekcja jest bardzo slaba i krótkotrwala, jezeli wogóle do niej dojdzie (tak jakbym sie patrzyl na taboret lub ściane a nie na nagą dziewczyne która powinna mnie podniecac). mam poranne wzwody ale to marne pocieszenie. taka sytuacja jest już prawie rok, wczesniej tak jak mówilem nie bylo az tak zle. nie wiem co mi sie w bani tak poprzestawiało.
pójde w tym tygodniu jeszcze raz do mojego lekarza i z nim pogadam, powiem mu ze mam watpliwości co do tego leczenia bo efektów nie widze i zapytam sie o te badania które mi zaproponowałas. ciekawe co na ten temat powie.
a co do mojej poprzedniej wypowiedzi na temat poziomu medycyny w tej dziedzinie... Mój lekarz przypisał mi maxigre zebym mógł prowadzić w miare normalne życie seksualne, to było mniej wiecej na początku mojego leczenia, a ja sie go wtedy zapytałem czy bede kiedyś w pełni zdrowy czy juz do końca jestem skazany na te tabletki, a on mi na to że "nie wiem, co ja bede panu obiecywał coś jak ja nie wiem bo każdy organizm jest inny" czy jakoś tak. To ja sie pytam na tym forum jeszcze raz czy to mozliwe ze w dzisiejszych czasach, przy obecnej medycynie facet nie mógł sie wyleczyć z impotencji bo chyba tak w tym momencie musze o sobie powiedzieć?
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-29 17:16
No wiesz można by z całą stanowczoscią rzec ,że "-"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma juz ani jednego zdrowego człowieka" heheheh(w sumie nie ma z czego się tak naprawde śmiać.......!!),ale tak asmutna rzeczywistość..
Gdyby lekarz stwierdził ,że nie ma sensu robic tych badan co zaproponowałam wykonaj je prywatnie bo mogą nam dużo powiedziec jesli będzie "coś" nie tak.I od tego zacznij ,a jakie przyjmujesz sumplementy diety??napisz dokładnie nazwy
napisał/a: prolactin 2012-05-29 20:05
w ostatnich 3 miesiącach brałem
http://allegro.pl/muscle-pharm-assault-740g-5-smaki-musclepharm-i2350049139.html
http://allegro.pl/fa-napalm-1kg-izostar-kif-pedeleczko-tanio-i2363220273.html
http://allegro.pl/vitalmax-creatin-300g-kreatyna-monohydrat-i2374073703.html
http://allegro.pl/olimp-creatine-xplode-500-g-kreatyna-sklep-sfd-i2356360285.html
a w tamtym roku http://allegro.pl/vpx-no-shotgun-mhf-1-588g-nowosc-od-mp-i2379807212.html
nie sądze by to bylo przyczyną bo przecież mnóstwo facetów to bierze podczas ćwiczeń i jest to ogólnie dostępne. Czytałem na różnych forach że mogą one podnosić poziom testosteronu (nie wiem czy to prawda) a ja jak wynika z badań i tak mam wysoki poziom choć mieści sie w normie, nie wiem jakie mogą być konsekwencje gdy ją przekrocze. jeślie to prawda co piszą na forach być może już ją przekroczyłem.
Zrobie tak jak powiedziałas, najpierw porozmawiam z lekarzem a później zrobie te badanie. Nie wiem kim jestes ale z Twoich postów wnioskuje że znasz sie na rzeczy i dziekuje, że mi pomagasz
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-29 23:02
Napisze tak nie znam się na odżywkach ,więc nie będe ściemniac ,że się znam i przepisywac jakies info z internetu tutaj powinna wypowiedziec sie osoba ,która ma na ten temat spore pojęcie ,np djfafa,albo czybit16.Nie mniej jednak kiedys o tym czytałam stąd napisałam ,że niektóre suplementy diety mogą obniżac libido,ale też wydaje mi sie ,że tutaj są to jednak sprawy indywidualne kazdego kto przyjmuje.....
A jakie ty ogólnie wykonywałes już badania oprócz zbadania prolaktyny???bo wspominałes ,nie wiem czy dobrze zrozumiałam,że testosteron miałes już badany?jakie były wyniki(?)
napisał/a: prolactin 2012-05-30 01:04
moje pierwsze badania z dnia 27,10,2011
FSH- 1,98 EXP(to oznaczenie chyba oznacze ze w jest w normie)
LH2- 3,81 EXP
testosteron- 8,19 norma: 1,56-8,77
GluC- 89 norma: 65-105
Prolactin- 19,37 norma: 2,58-18,12