Brak możliwości wyprostowania kolana.

napisał/a: ~Anonymous 2016-07-12 08:58
Witam 3 lata temu uszkodziłem kolano, po kilku tygodniach ból minął i mogłem normalnie funkcjonować, biegać, jeździć rowerem. Rok temu uraz się odnowił podczas grania w piłkę. Rezonans wykazał uszkodzoną łękotkę i więzadło boczne. Po dwóch tygodniach mogłem normalnie funkcjonować. Ze względu na zbliżające się szkolenie służbowe nie mogłem poddać się zabiegowi artroskopii. Rok miałem spokój aż do ubiegłego tygodnia gdzie tym razem zbiegając ze schodów poczułem ból i po chwili już nie mogłem stanąć na nogę. Tydzień po zdarzeniu opuchlizna i ból jest niewielka jednak nie mogę wyprostować nogi, a przez to normalnie chodzić. Do grudnia mam szkolenie, jeśli go nie ukończę mogę pożegnać się z pracą a na pewno z wymarzoną posadą. Chciałbym je ukończyć niemal za wszelką cenę (rodzina na utrzymaniu i kredyt). Czy myślicie, że kolano się wyprostuje, czy jest jakiś sposób by przywrócić sprawność nogi? Może jakieś zastrzyki lub rehabilitacja?
napisał/a: ecli 2016-07-15 21:20
Najprawdopodobniej uszkodziłeś łąkotkę która przyblokowała kolano, musisz iść do specjalisty bo zaklinowany fragment łąkotki będzie uszkadzał chrząstkę a wtedy leczenie będzie bardziej skomplikowane.