Brak miesiączki

napisał/a: natka481 2014-01-17 17:58
Witam. Mój cykl trwa od 29-33 dni. 33 dzień minął 15 stycznia a miesiaczki nadal brak. Miałam normalnie dni płodne (zwiększona ilosć wydzieliny z pochwy przez kilka dni), objawy że dostanę okres też były ( wypryski, wydęcie, zmiany nastrojów itp) ale miesiączki jak nie było tak nie ma. Test robiłam i wyszedł negatywny, u ginekologa też byłam i po zbadaniu stwierdził że macica jest ciasna i to nie możliwe abym była w ciaży i wysłał mnie na USG. Wynik : Macica w przodopochyleniu AP=2,5cm endometrium 0,8 cm. Jajnik prawy 3,9 x 1,8 cm a lewy 4,0 x 2,0 cm obydwa z licznymi drobnymi pęcherzykami. Co to oznacza? Dlaczego nadal nie mam miesiączki?
napisał/a: Gracee 2014-01-19 12:08
Organizm kobiety to nie zaprogramowana maszyna i mogą zdarzać się odchylenia w cyklu i inie ma w tym nic niepokojącego. Cykl +/ 7 dni jest nadal regularny. Prawdopodobnie denerwujesz się brakiem miesiączki a to ma wpływ na cykl. Stres może wpłynąć na wydłużenie cyklu. Jeśli test został wykonany nie wcześniej niż po 16 - 18 dniach po stosunku to jest wiarygodny i ciąży nie ma.