brak miesiączki

napisał/a: anusia14 2017-07-23 14:19
8 miesięcy temu dostałam miesiączkę, po roku i trzech miesiącach od urodzenia drugiego dziecka. Do tej pory miałam regularne cykle 29-30 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 20 czerwca. W 14 dniu cyklu miałam owulację. Mam dosyć bolesny dzień owulacji, dlatego wiem mniej więcej kiedy on występuje. W 26 dniu cyklu miałam silny ból podbrzusza i prawego jajnika promieniujący do uda oraz dużo śluzu. Ciężko było mi się poruszać. Skojarzyłam to jako sygnał nadchodzącej miesiączki bądź ewntualnego zagnieżdżenie zarodka bo taka możliwość była. Pamiętam takie bóle w pierwszych dwóch ciążach. Jednakże to był ból jednodniowy. Kolejne dni to lekkie kłucia jajników i sporadycznie podbrzusza ale też lekkie. Dzisiaj 34 dzień cyklu a to nawet się nie zanosi na miesiączkę. Z ciekawości zrobiłam wczoraj test ciążowy ale wynik negatywny. Dzwoniłam do mojej lekarki ale ma urlop i dopiero 18 sierpnia może mnie przyjąć. Nie staram się o dziecko ale też nie byłoby źle jakby było. Z tym że test negatywny w 33 dniu cyklu=brak ciąży. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2017-07-24 07:03
Witam

Aby móc odnaleźć przyczynę braku miesiączki należy rozważyć wykonanie badań:
- Tarczycy - TSH, FT3, FT4
- Hormony płciowe(LH, Prolaktyna aby wykluczyć hiperprolaktnynemię, FSH, Estrogen, Estradiol, Testosteron oraz pozostałe po konsultacji z ginekologiem bądź endokrynologiem)
Nasuwa się jeszcze pytanie czy przyjmujesz leki, suplementy? Również czy ostatnio nie chorowałaś?

Podstawową sprawą jest diagnostyka hormonów oraz badanie usg jajników - na odległość nie da się niestety pomóc a forum służy tylko do nakierowania.
Moja opinia to tylko sugestia natomiast pełną diagnostykę powierzam w rękach Endokrynologa i Ginekologa, dla tego polecam się udać w niedługim czasie.

Pozdrawiam

Krzysztof Mikiecik
Edukator w Dietetyce Klinicznej i Diabetologii
napisał/a: anusia14 2017-07-24 22:51
Nie biorę żadnych leków i nie chorowałam ostatnio.Coś się rozregulowało.Muszę wybrać się do ginekologa i poszukać przyczyny braku miesiączki.