brak miesiączki przy antybiotyku

napisał/a: lolo13 2016-08-01 22:55
Witam serdecznie!
Od środy (27.07.2016r) przyjmuję antybiotyk DOXYCYCLINUM. Przyjmuję go ze względu na rumień, który zrobił mi się po ukaszeniu kleszcza (mimo usunięcia go w całości, bakterie które w sobie nosił przeniósł na mnie). Rumień wyszedł po tygodniu i nie jest to zdaniem lekarza poważny problem. Przepisał mi antybiotyk, który stosować mam przez 21 dni, dwa razy dziennie. Oprócz antybiotyku przyjmuję probiotyk DICOFLOR 30. Jak wiadomo, wszelkiego rodzaju antybiotyki sieją w organizmie niezły zamęt i tak też dzieje się u mnie.
Niestety problem jest nieco inny, ponieważ 26 lipca miałam dostać miesiaczke. Ta niestety nie pojawiła się. Z narzeczonym wspolzyliśmy ostatni raz 23 lipca. Kilka godzin po stosunku, podczas oddawania moczu zauważyłam, że wydzielina z pochwy ma nieco inny kolor (wodnisty, z odcieniami brązu czy też czerwieni i różu). Zajście w ciążę wchodzi w grę, dlatego że nie zabezpieczylismy się. Nie wzięłam tego jednak pod uwagę, bo stwierdziłam że może to być na skutek zbliżającej się miesiączki.
We wtorek wieczorem zaczęłam jednak troszkę niepokoić się, bo miesiaczka nie pojawiła się. Cykl mam regularny. W środę, gdy rumień pojawił mi sie na skórze, od razu trafiłam do lekarza. Wieczorem zazylam pierwsza tabletke. Po miesiaczce ani śladu. Dziś jest 6 dzień odkąd powinnam ją mieć.
Oprócz objawów jakie doskwieraja mi od leków jestem chwilami bardzo zmęczona. Towarzyszy mi również ból brzucha (okolice od pępka w dół) który pojawia się przeważnie nocą. Stany zimna i ciepła mam praktycznie co chwilę. Uczucie gorąca jednak przeważa.
Nie byłam nigdy w ciąży i nie znam się na tym kompletnie. Dlatego też tłumaczę sobie ze to wszystko przez antybiotyk. Jednak pytanie o to czy przypadkiem zaszlam w ciążę nurtuje mnie niemal bez przerwy. Czytałam, że antybiotyk jest szkodliwy dla płodu itp. W dodatku dziś bolało mnie podbrzusze (porownywalny bol do takiego jak przy miesiaczce) a dwa bądź trzy razy miałam plamienie w kolorze kawy z mlekiem. Myślałam, że to miesiączka ale jednak myliłam się.
Jutro chcę wykonać test ciążowy, bo minie pełny tydzień odkąd miesiączka miała u mnie zagościć.
Proszę jednak o jakąś radę związana z moimi pytaniami i obawami..
Pozdrawiam serdecznie!'
napisał/a: jetta1 2016-08-09 07:48
antybiotyk wpływa na cykl miesiaczkowy.
nie zachodzi się w ciążę od razu po stosunku dlatego wydzielina kilka godzin po stosunku nie mogła świadczyć o ciąży na pewno.
wykonaj test jeśli okres nadal się nie pojawił.