Brak miesiączki ponad 2 miesiące.

napisał/a: Pampi90 2015-02-14 22:28
Witam.

Jestem chłopakiem dziewczyny i spróbuję opisać sytuację.

Moja dziewczyna w sierpniu będzie miała 24 lata. Zdrowa, nie bierze żadnych leków. Odżywia się dobrze i jada regularnie. Nie była nigdy w ciąży. Jest niską i bardzo szczupłą osobą , ok 155 cm wzrostu i 42 kg wagi. Jest aktywna fizycznie , pracuję w przedszkolu z dziećmi, gdzie ma dużo ruchu. Brała tabletki antykoncepcyjne ok roku czasu, ale przestała je brać w lutym 2014 r. Jesteśmy aktywni seksualnie 2-5 razy w miesiącu, czasami kochamy się używając prezerwatywy lub "bez" (stosunek "przerywany"). Kilka lat temu miała powiększony prawy jajnik. Przedostatnią miesiączkę miała 19.11.2014-23.11.2014 i w styczniu myśleliśmy że jest w ciąży , lecz test ciążowy wyszedł negatywny i dopiero 30.01.2015-2.02.2015 dostała miesiączki. Do tej pory miała regularne miesiączkowanie.

Nie wiem czy ma to coś związanego z moim tematem, ale Moja dziewczyna ma również problem z cerą (trądzik) i Pani kosmetyczka powiedziała że to może być przez hormony.

1. Czym może być spowodowany taki długi czas przerwy między miesiączkami ?
2. Trzeba zrobić jakieś badania ? Jeśli tak to jakie ? Do kogo się zwrócić (jakiego lekarza) ?
3. Mogą być w przyszłości problemy z zajściem w ciążę ?

Pozdrawiam.
napisał/a: Karola_24 2015-02-15 12:51
najlepiej pojsc do ginekologa, a co do ciazy, to wiele dziewczyn bralo przez kilka lat hormony a potem od razu zaszly w ciaze, ja jednak nei do konca ufam tym tabletka i postanowilam nie stosowac ich do czasu az urodze tyle dzieci ile chce:) zeby przypadkiem nie obwiniac sie o problemy z ciaza przez tabletki - jakies prawdopodobienstwo zawsze moze byc...
napisał/a: Pampi90 2015-02-15 13:34
To oczywiste że najlepiej pójść od razu do lekarza , ale za bardzo moja dziewczyna nie ma czasu aby pójść na wizytę ;/ Co do ciąży po tabletkach to bym się spierał, studiuję Fizjoterapie i nie raz miałem zajęcia z ginekologiem i różnymi seksuologami i mówili nam że to są mity, że np po odstawieniu tabletek od razu można zajść w ciążę , tłumaczyli nam że czasy się zmieniają i wszystko idzie do przodu , tak samo jak tycie po tabletkach , jak się dobierze odpowiednie to nie powinno być żadnych objawów ani skutków ubocznych.
napisał/a: Karola_24 2015-02-15 14:13
niby tak, ja mialam kiedys problem nie regularnych miesiaczek i lekarz kazal mi brac luteine dopochwowo tylko powiedzial mi ile i jak dlugo dlatego zawsze dobrze znalezc chwile i pojsc na wizyte, przeciez gienkologow jest cale mnostwo, ja chodze prywatnie, gdzie wizyty sa od 15 do 21 wiec znajde zawsze chwile na badania
napisał/a: Pampi90 2015-02-17 20:42
Odpiszę mi jakiś specjalista ? :)