Brak miesiączki po odstawieniu Visanne

napisał/a: magic4523 2013-01-15 22:52
Witam serdecznie. Moja dziewczyna choruje na endometrioze. Po dwóch laparoskopiach w zeszłym roku, nie ma znaczącej poprawy, po ostatniej laparoskopii lekarz przepisał visanne na 5 miesięcy, żeby wstrzymać okres, który przed zaczęciem terapii z visanne, był zatrzymany przez kolejne 4 miesiące innymi hormonami.. Dziewczyna odstawiła visanne ponad miesiąc temu, a okres nie przychodzi, czy to normalne? Czy czeka się tak długo? Dziękuję za pomoc, życzę zdrowia!! Maciej
napisał/a: ~Anonymous 2013-01-16 09:02
Witaj! Skoro dziewczyna jest pod opieką lekarza to może warto wybrać się z tym problemem na wizytę?
Ciężko powiedzieć czy to normalne i co się dokładnie dzieje. Kiedy przyjdzie okres to kwestia indywidualna ale z tego co wiem to już powinien raczej wystąpić.
Jedyna rada jaką mogę dać to kierunek - ginekolog....
Poza tym musicie pamiętać, że Visanne nie jest lekiem antykoncepcyjnym! Mam nadzieję, że kwestia ciąży nie wchodzi w grę...
Co prawda podczas kuracji jest to mało prawdopodobne ale nie niemożliwe.
Pozdrawiam.
napisał/a: magic4523 2013-01-16 15:50
Dziękuję za odpowiedź. Problem w tym, że mieszkamy w UK, moja dziewczyna leczy się u polskiego ginekologa i musi latać do Polski, a teraz ma szkołę, kupę zajęć, do tego finansowo też jest nam ciężko ogarniać wizytę co chwilę, a o angielskich lekarzach szkoda się wypowiadać..