Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

napisał/a: Róża_17 2015-04-02 19:10
Witam, około 35 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Belara. Odstawiłam je na początku 3 tygodnia, ponieważ pojawiało się plamienie (ciemne plamienie w niewielkich ilościach). Przy wcześniejszych tabletkach antykoncepcyjnych również zdarzały się to samo i przez to ginekolog przepisał mi właśnie Belara. Po odstawieniu tabletek po około 4-5 dniach nastąpiło krwawienie (miesiączka) trwało około 5-6 dni. Miesiączka była 4 marca i z moich obliczeń wynikało, że maksymalnie dostanę kolejną miesiączkę 31 marca. Niestety do dnia dzisiejszego owej miesiączki nie ma. A dziś jest 30 dzień od ostatniego krwawienia. Czy to może być skutek odstawienia tabletek? Organizm musi się przestawić? Czy jest coś nie tak? Mam czekać cierpliwie nie martwiąc się czy udać się jak najszybciej do ginekologa? Proszę o pomoc oraz szybką odpowiedź. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2015-04-02 20:12
Pewnie, że może tak być ;)
A powiedz jak się czujesz? Tzn. zaobserwowałaś może ew. płodność, zmianę sluzu....pms? Piersi bolą?
napisał/a: Róża_17 2015-04-03 06:37
Nie, nic z tych rzeczy. Przed miesiączką zawsze bolały mnie piersi i były większe, teraz nic. Miałam wczoraj takie malutkie plamienie jakby krwawienie zaczynało się, ale to tyko było dwa razy w ciągu dnia i tak jak mówię to były dwie małe kropeczki. Czyli, ze taka sytuacjia może się zdarzyć? Jak długo może spoznic się okres-krwawienie?
napisał/a: Róża_17 2015-04-03 06:42
Generalnie czuje się jak zawsze czyli dobrze, trochę tylko Mam takie lekkie bóle w dolnych partiach brzucha, teraz to nie wiem czy to mogą bóleć jajniki. I zapomniałam dodać, ze biorę leki na niedoczynność tarczycy eutyrox 50 g raz dziennie. Czy te tabletki też mogą mieć jakich wpływ na brak krwawienia ?
napisał/a: wikam2 2015-04-03 22:25
Poczekaj jeszcze 2 tyg. i wtedy do lekarza - po tabsy na wywołanie :)
Oczywiście, że taka sytuacja może się zdarzać. Ja zaczęłam niedawno jeść inaczej (czyt. zdrowiej) i ciach okres już przesunięty o 2 tyg ;) Może to plamienie to plamienie owulacyjne?
Euthyrox nie wpłynął raczej na krwawienie, też go biorę :)
napisał/a: Róża_17 2015-04-03 23:28
Ciężko to określić. Te plamienie jest takie samo jak w przypadku kiedy tabletk o antykoncepcyjne przyzwyczaily się do organizmu. Brudna czerwień.