brak miesiączki ( już 5 miesiąc)

napisał/a: monisia009 2007-12-09 01:00
Witam

Chciałam sie poradzić poprostu kogoś innego

Mam 21 lat. Odkąd dostałam miesiączkę w wieku 15-16 lat miałam ja nieregularnie średnio co 2 miesiące. kilka lat temu poszłam do ginekologa. Zrobiono mi badania. Okazało sie że mam progesteron jak kobieta po menopauzie i wyrzut prolaktyny po obciążeniu. Moja ginekolog zapisała mi luteine doustną, pozniej nie działała to dopochwową bo tego tabletki na obnizenie prolaktyny, zle sie po tym wszystkim czułam, nie mogłam funkcjonowac odstawiłam. Powiedziała mi żę antykoncepcji mi nie zapisze bo i tak moge miec problemy z dzieckiem. Jednak mimo wszystko zaszłam w ciąże mam zdrowego synka, ciąża bezproblemów. 5 miesiecy karmiłam, po 4 miesiacach od odstawienia całkowitgo od piersi dostałam miesiączkę, to bylo w lipcu tego roku. Po tej miesiączce nie było juz żadnej do tej pory . Byłam tydzień temu u ginekologa ponieważ brzuch mi puchnie, boli mnie macica jaby ktos mi ją wywirował w pralce, dostałam progesteron w zastrzyku i miałam zaczać brac antykoncepcje na regulacje. Jednak po zastrzyku miesiączki nie ma. Robiłam test ciązowy, wykluczył ciaże.

Chciałam poznać opinie innego ginekologa i może jakieś rady?

z góry dziękuje
napisał/a: makijaja 2007-12-13 18:23
Spróbuj z pigułkami, one na prawdę regulują cykl, bo zawarte są w nich odpowiednie ilości hormonów. Nic nie tracisz, a możesz zyskać lepsze samopoczucie....
napisał/a: Madonna 2007-12-14 00:36
Makijaja, tabletki nie wyregulują zaburzonego cyklu płodności, lecz go usuną i wprowadzą dodatkowe zaburzenia. Taki jest ich cel. Stracić można wiele, wystarczy przeczytać ulotkę.