Brak leczenia

napisał/a: listopadka 2015-01-28 14:49
Witajcie, piszę prosząc Was o poradę.
W tamtym roku robiono mi usg tarczycy. Wykryto hashimoto. Do endokrynologa poszłam więc z wynikami :
OB (ICD-9;C59) 17 mm/h*[0-15]H;
CRP ilościowo (ICD-9;I81) 2,10 mg/l[0-5]~;
TSH 3-cia gen. (ICD-9;L69) 1,9183 uIU/ml*[0,35-4,94]~;
FT 4 (ICD-9;O69) 1,10 ng/dl*[0,7-1,48]~;
P.ciała anty-TG (ICD-9;O18) 132,21 IU/ml[0-4,11]H;
P.ciała anty-TPO (ICD-9;O09) 844,57 IU/ml[0-5,61]H;

Lekarz zobaczył, potwierdził, że to Hashi.. ale tyle w tym dobrego.. Nie przepisał mi nic, powiedział, że jeżeli mam wynik TSH i ft4 w normie to nic mi nie przepisze.
Podłamal mnie, bo szłam z myślą, że moje życie się odmieni, bo mam szereg objawów hashimoto, a on nie przepisał mi nic. Napisal w oświadczeniu dla mojego rodzinnego lekarza, że nie wymagam leczenia w poradni endokrynologicznej!
A moje życie pomału przemienia sie w koszmar:
- jestem wiecznie zmęczona, senna
- mam zaburzenia miesiączkowania (może ze 3 dni mam okres)
- jestem rozdrażniona, wszystko mnie denerwuje
-boli głowa, dochodzą zawroty głowy
-bolą stawy, czasem nie mam sil wstać z łóżka
- zauważyłam pogorszenie pamięci, wszystko jakby leci mi z rąk
- wypadają włosy

to mało?? Czy to prawda, że lekarz tak powiedział, czy tylko mnie zbył, żeby mieć o 1 pacjenta mniej?
Proszę o porady, bo moje życie nie jest juz takie jak dawniej
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-28 19:19
Poczytaj wątek o diecie, bez tego lepiej nie będzie.
Żadna tabletka magicznie nie poprawi Twojego samopoczucia.
Uszczelnij jelita, uzupełnij niedobory pokarmowe i poczujesz się lepiej.
Pozdrawiam
napisał/a: listopadka 2015-01-28 20:39
dziekuje. przeczytam. a co myslisz na temat tego, ze lekarz przy takich wynikach nie leczy hashimoto? czy ktos sie z czyms takim nie spotkal przypadkiem ? czy to totalna olewka? dla mnie ta choroba jest nowoscia, jestem zielona w tej kwestii
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-28 21:17
Wyników póki co nie masz tragicznych.
ja miałam TSH rzędu prawie 8 nawet i nie brałam hormonu, czułam się dobrze, ale to dlatego, że odpowiednio jadłam :)
Zalecana tu dieta bez glutenu i nabiału to minimum jeśli chodzi o poprawę. Oczywiście całkowita remisja tez jest możliwa w zależności jak bardzo pilnujesz diety.
Ja poszłam dalej i wyrzuciłam wszystkie zbożowe +nabiał.
Poczytaj o diecie paleo, uszczelnieniu jelit, nietolerancji pokarmowej, autoagresjach - sporo w necie tego znajdziesz :)
Ważna jest też suplementacja - wit. D3 + K2 MK7 , wit. C, omega 3/tran i inne.
Pozdrawiam
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-28 21:19
http://commed.polki.pl/poprawa-wynikow-na-przestrzeni-roku-w-hashi-dzieki-diecie-vt95769.html

a tu jest mój wątek - zobacz jak można okiełznać hashi samą tylko dietą i suplemetacją.
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-29 06:14
listopadka napisal(a):dziekuje. przeczytam. a co myslisz na temat tego, ze lekarz przy takich wynikach nie leczy hashimoto? czy ktos sie z czyms takim nie spotkal przypadkiem ? czy to totalna olewka? dla mnie ta choroba jest nowoscia, jestem zielona w tej kwestii


Tutaj lekarz zachował się zgodnie z zaleceniami. Nie leczy się Hashimoto tylko niedoczynność tarczycy, a jej puki co nie masz.
Oczywiście lekarze nie rozumieją, że można czuć się źle przy takich wynikach, na papierze jest ok.

Teraz najważniejsza jest zmiana diety i włączenie suplementów, o czym masz wątki podwieszone. W razie pytań/wątpliwości - pytaj pomożemy.
napisał/a: listopadka 2015-01-29 11:10
Dziękuję Wam. Oczywiście poczytam o tej diecie. Choć nie ukrywam trudno mi będzie się na początku przyzwyczaić do "nowości". Póki co biorę WITAMINY TOTAL, oraz żelazo Chela-Ferr bio complex..gdyż żelazo mam na dolnej granicy normy. Wyniki krwi mam dobre więc anemi nie mam. A reszte witamin moge kupić bez recepty? Kwasy omega i wit D ?
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-29 11:22
Kwasy Omega 3 kupisz m.in. w formie tranu - polecam m.in. Moellersa - ma stosunkowo dużo EPA+DHA: 1,2 g a do tego zawiera 400 jednostek wit. D. Dobre są też Omega 3 z Olimpu (ale nie mają wit. D)
Witaminę D kupisz bez problemu na Allegro, polecam dobrych firm typu Doctor's Best, Now Foods, Swanson.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2015-01-30 08:59
Objawy w 95% indentyczne jak u mnie.
Nutropharma 65 % to dobra i tania omega.