Brak energii, problem z koncentracją i myśleniem, sennosc

napisał/a: bartek.kingg 2016-10-10 21:13
Witam.Bardzo prosze o porady i pomoc. Mam 21 lat. Od ponad 2-3 lat zmagam sie z problemami ktore się nasilają. Są to min:

-kłopoty z koncetracją
-spadek zdolności umysłowych
-słabsze logiczne myslenie
-pustka w glowie, otępienie
-ogromna sennosc w ciagu dnia
-niska masa ciala/spadek masy ciala
-brak energii, zle samopoczucie
-(spadki libido?) (z tym jest roznie/ czasem znacznie spada)
-od niedawna piekące oczy

Stan poprawia sie zwykle po poludniu lub wieczorem, wtedy czuje sie lepiej.
zrobilem serie badan, suplementowalem sie witaminami + mineraly itp Ale nie czuje zbytniej roznicy. Poradzicie coś zebym umysl mial znow normalny, by nie bylo takiej mgly umyslowej, dodam ze nie moge sie dobudzic i jestem zaspany nawet gdy spie dlugo. Sprawnosc fizyczna jest w miare ok, tzn gdy chce jestem w stanie wytrzymac nawet b.duzy wysilek fizyczny, gorzej ze skupieniem i koncentracja, nauką. Szczegolnie gdy siedze w miejscu dopada mnie otępienie/sennosc. Kiedys bez problemu przyswajałem nowe informacje, jakbym mial duzo bystrzejszy umysl... Na mój stan prawie nie ma wplywu przemeczenie czy liczba godzin snu (chodz moglbym spac b.dlugo i gdy tylko mam okazje to to robie. –duzy brak energii i sennosc). Nie wynika to z lenistwa! czuje ze cos jest nie tak.

Morfologia w normie, ogolnie badania moczu – w normie, zelazo normie.

ferrytyna 86,74 (30-400)
Prolaktyna: 15,2 (3,7-17,9)
testosteron: 553 (132-813)

Tarczyca:
FT4 - 1,12 (0,78 -2,19) --24.11%
TSH 2,3 (0,4-4,0)
FT3 3,02(2,6-5,4) – FT3 -- 15.00%
Anty-TPO 
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-11 10:30
Ale sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.

Prawdopodobnie chorujesz na boreliozę i pewnie większość objawów jest od niej. Oczywiście niskie hormony też "robią" swoje, ale najprędzej zacząłbym od potwierdzenie boreliozy (testem bardziej wiarygodnym niż Elisa) i jej leczeniem.
napisał/a: bartek.kingg 2016-10-11 11:32
Dziekuje za Odp:). Mam zamiar zrobic test potwierdzajacy metoda Western-Blot. Czy musze go robic dla obu przeciwcial igG oraz igM ?? Czy wystarczy dla igM skoro tylko on wyszedl pozytywny.(badania te nie sa tanie i nie sa refundowane) W jaki sposob moge zwiekszyc rowniez hormony tarczycy ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-11 14:43
Puki co skup się na boreliozie. WB zrobiłbym w obu klasach, bo jak pisałem Elisa jest mało wiarygodnym testem i często jest fałszywie pozytywny.
napisał/a: bartek.kingg 2016-10-17 16:32
Zrobiłem Western Blot w obu klasach. Potwierdził to co ELISA, tzn IgM - POZYTYWNE. Do jakiego specjalisty powinienem pójść? Tzn jaki zajmuje sie leczeniem boreliozy ? Może być neurolog ? Jakie są mniej więcej koszty leczenia ? (Takie info przyda sie również innym). Wstawiam wyniki badań.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-17 20:22
Zapewne tutaj bardziej doradzi Ci koleżanka co się najbardziej zna na tej chorobie.

Zasadniczo kompetentnego lekarza co potrafi leczyć boreliozę to ze świecą szukać.

Poszukaj w sieci, są strony gdzie polecani są lekarze co potrafią skutecznie to leczyć.