Brak efektów mimo diety

napisał/a: ewanowot 2014-04-11 14:04
Witam,
Postanowiłam poprosić kogoś o radę. Rok temu w bardzo szybkim tempie bardzo dużo przytyłam około 20 kg , do tego senność, zmęczenie i opuchnięcia twarzy, oczywiście w między czasie próbowałam zatrzymać wzrost wagi ale nie dało rady (wchodziłam 2xdziennie na 10 piętro i dieta wg grupy krwi i ograniczenie kalorii). Utyłam bardzo w okolicy brzucha:(

Nie wiem co było przyczyną, podejrzewam, że być może tarczyca, choć TSH miałam na poziomie 1,5, ale Ft4 było na granicy normy, wg usg taczyca jest pomniejszona, jeśli chodzi o przeciwciała to prawie w ogóle ich nie ma, stąd moje podejrzenia. Od wielu miesięcy zażywam selen, olej z wiesiołka, kelp, wit B, chlorelle i spirulinę, gugullsteron (jakieś 5 tygodni) i samopoczucie się bardzo poprawiło. Miałam też badania na cukier w moczu i było OK.

Od kilku miesięcy, że jestem na diecie bezglutenowej, bez nabiału, jem 4 posiłki czasem 5 dziennie, owoców jest mało, dużo warzyw, kaszę jaglaną głównie jesli chodzi o dodatki do warzyw, sporo białka. Unikam słodyczy lodów, chyba, że z mrożonych owoców robionych przez siebie. Jeżdżę na rowerku treningowym 2x po 15 minut, więcej nie daję rady, po prostu nie mam siły. Mam 2 dzieci i cały dom na głowie więc i bez ćwiczeń padam na twarz.
Proszę doradźcie mi co mogę zrobić. Zawsze chudłam na dietach! a teraz ręce mi opadły i jestem załamana.
napisał/a: weiner 2014-04-24 23:08
Witaj! Niestety ale sama dieta nic Ci nie pomoże - potrzebny jest wysiłrk fizyczny a 2 x 15 minut na rowerku to zdecydowanie za mało. Druga sprawa - piszesz o diecie wg. grupy krwi ale jeśli chcesz się odchudzić i zdrowo żyć to powinnaś pomyśleć o diecie redukcyjnej. I nie mam tu na myśli kolejnej diety cud z czasopism czy internetu tylko konkretnego planu żywieniowego, który ułożysz sobie sama ale według odpowiednich wskazówek. Jeśli będziesz zainteresowana to wstawię parę linków, mogę też dać parę wskazówek co do aktywności sportowej :)
napisał/a: ewanowot 2014-04-25 07:35
Hej,
Dzięki za odpowiedź! Bardzo chętnie poproszę o wskazówki. Tylko zastanawia mnie dlaczego wcześniej chudłam i to bardzo szybko na takiej diecie a teraz nie?
Redukcję wprowadziłam. Oprócz wyeliminowania zboża, nabiału,. pokarmów o wysokim IG, wprowadziłam też małe porcje.

Podam przykład mojej diety, to co najczęściej jem

śniadanie: kawałek piersi wędzonej 2 cm( ewentualnie kawałek wędzonego łososia, ewentualnie 2 jajka na twardo)+ garść mixu sałaty z octem jabłkowym

drugie śniadanie: kilka migdałów

obiad: potrawka z kurczaka( kilka kostek mięsa) ewentualnie jakiś inny rodzaj mięsa + pomidor skropiony oliwą lub octem jabłkowym

kolacja: omlet z półtora jajka ze szpinakiem.
Pozdrawiam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-25 07:45
Dieta głodówkowa. Ile tam masz tam kalorii 800? Powtórz badanie na tarczycę. Masz opis tego USG? Jak tak to wklej go tutaj.

ps. weiner proszę ostrożnie z reklamowaniem innych serwisów.
napisał/a: ewanowot 2014-04-25 10:20
Mnie też wydaje się to raczej mało. Zapotrzebowanie u mnie na kalorie bardzo spadło. Po prostu nie chce mi się jeść więcej. Byc może organizm się przyzwyczaił. Staram się jednak nie omijać posiłków by nie zwolnić jeszcze bardziej metabolizmu.

Tarczyca o wymiarach. płat prawy 50x16x14 mm, płat lewy 50x14x12 mm, cieśń 3mm. Echogeniczność miąszu prawidłowa, jednorodna. Guzków nieuwidoczniono. W badaniu power Doppler przepływ miąższowy w granicach normy.
Obustronnie na szyi nie uwidoczniono ultrasonograf. nieprawidł. węzłów chłonnych. Tchawica nieuciśnięta

Lekarz stwierdził, że tarczyca jest ok, choć gdzie ktoś napisł mi wyliczając na innej stronie , że tarczyca jest mała.

Jesli chodzi o przeciwcuiała to niskie są ATG
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-25 16:51
Tarczyca nie jest duża, ale jakaś tam szczególnie mała też nie jest i tutaj raczej nie można mówić że coś z nią jest nie tak.

Część objawów może być właśnie od anemii, część może być z innego powodu, mogą to być problemy z innymi hormonami.

Dieta oczywiście tragiczna i też przyczyniła się do zwolnienia metabolizmu.

Trzeba zacząć od zera czyli ustalić dziennie zapotrzebowanie, obciąć 15% i ułożyć mądrą dietę pod to. Ruch jak najbardziej wskazany i w wolnej chwili zrobienie kompletu badań hormonalnych.
napisał/a: werdina 2014-05-09 19:00
Moim zdaniem powinien ci pomóc dobry dietetyk!! W innym wypadku samej będzie ci ciężko