Brak drugiej miesiączki po ciąży a rozpoczęcie antykoncepcji

napisał/a: Lena_Medica 2015-12-06 01:33
Witam. Mam 25 lat, urodziłam córeczkę 15 czerwca tego roku, siłami natury. 4 listopada, czyli po niecałych 5 miesiącach od porodu dostałam pierwszą miesiączkę. Po skończeniu miesiączki do 12 dnia cyklu uprawiałam seks (owulację według temperatur miałam zawsze między 17 a 21 dniem cyklu, mój cykl trwa zawsze 30 dni). 23 listopada czyli w 20 dniu cyklu byłam badana przez swojego ginekologa, przepisał mi tamtego dnia tabletki antykoncepcyjne i powiedział, że mam zacząć brać je w pierwszy dzień kolejnej spodziewanej miesiączki, nawet jeśli się nie pojawi. Dwa dni przed spodziewaną miesiączka czyli 2, 3 i 4 grudnia po raz kolejny uprawiałam seks (zgodnie z zasadą że kilka dni przed miesiączką to już dni niepłodne). 4 grudnia powinnam dostać miesiączkę ale nie dostałam. Wiem, że pierwsze miesiączki po porodzie mogą być nieregularne, ale nie jestem pewna czy zaczynać antykoncepcję? Niby przez cały okres płodności w tym cyklu nie było współżycia, ale co jeśli w tym cyklu jajeczkowanie było np. w 30 dniu cyklu bo był jeszcze nieunormowany? Boję się że mogłabym zaszkodzić ewentualnej ciąży, która jednak jest mało prawdopodobna. Proszę o radę co zrobić w tej sytuacji.
napisał/a: wikam2 2015-12-10 11:04
Ja bym odczekała 21 dni od współżycia, zrobiła test i wtedy rozpoczęłam antykoncepcję.