brak dostępności Infanrix IPV+Hib

napisał/a: alajot 2014-10-15 13:26
Bardzo proszę o pomoc w zaplanowaniu szczepień obowiazkowych mojej córki.
Córka urodziła się 2.07, w szpitalu została zaszczepiona BCG i Hepavax.
4.09 miała miejsce kolejna wizyta szczepienna, chciałam zaszczepić córkę acellularną szczepionką na krztusiec a jednocześnie oszczędzić jej Polio w drugim miesiącu życia dlatego w porozumieniu z pediatrą wybrałam Infanrix DTPa + Hiberix, i Hepavax.
Córka zniosła szczepienia bardzo dobrze.
Na jutro mamy wyznaczoną kolejną wizytę szczepienną. Pierwotny plan był taki, żeby od tej wizyty szczepić Infanrix IPV+Hib, który jest teraz niedostępny.
Mam dylemat co zrobić.
Czy doszczepić InfanrixDTPa + Hiberix a Polio przesunąć? czy doszczepić Polio osobno?
Czy w ogóle przesunąć szczepienia i czekać na Infanrix IPV+Hib, który wg różnych żródeł ma pojawić się od listopada lub od stycznia.
Czy jednak oszczędzić córce kombajnu 5w1, którego jak rozumiem dr PETER jest przeciwnikiem.
Jak rozwiązać ten problem?
Bardzo proszę o wyrażenie swojej opini.
napisał/a: alajot 2014-10-15 17:26
Po rozmowie telefonicznej z pielęgniarką z przychodni dowiedziałam się, ze Infanrix DTPa jest również niedostępny. Sugerują zastąpić dawkę Pentamixem. Mam wątpliwości - słusznie?
Jutro idę na wizytę, ale prawdopodobnie szczepienia nie będzie, tylko co dalej?
napisał/a: nicole0621 2014-10-15 22:07
Ja również czekam na pojawienie się Infanrixu DTPa, dzwoniłam do Glaxo i pani powiedziała mi, że ta szczepionka będzie dostępna w grudniu, ale może uda się wcześniej, trzeba dzwonić i się dowiadywać. Ja dogadałam się z pielęgniarką od szczepień i zaszczepi synka Infanrixem DTPa który mają w przychodni dla dzieci 6 letnich , a ja oddam tą szczepionkę kiedy bedzie juz w aptekach. Zamiast Infanrix DTPa, można podać Tripacel.
napisał/a: natya87 2014-10-27 14:37
witam, miałam ten sam problem, i udało mi sie zalatwic szcepionke 5 w 1 Infanrix ipv + hib w innym miescie, oddalonym od mojego o 30 km, i to tez tylko dlatego, ze apteka miala akurat na stanie. Jest problem z hurtownia, dostarczającą szczepionkę. jak sie dowiedzialam z Pani postu, że szczepionka moze byc dostępna nawet dopiero w styczniu to od razu zamowilam telefonicznie szczepionkę na listopad dla drugiego synka. na szczescie jeszcze posiadali. polecam popytac we wszystkich dostępnych aptekach, moze akurat się gdzieś znajdzie. mnie się udało a też bylam w kropce i panikowałam. pozdrawiam
napisał/a: dario1984 2015-03-31 09:55
dostępna nieoficjalnie dopiero w sierpniu...nie wpadajcie w panikę...lepiej dla waszych dzieci :)