BRAK CZUCIA W PALCU

napisał/a: Lania 2009-03-04 00:23
Witam,
wiem że podobne wątki o drętwieniu palców znajduję się już na tym forum ale niedokońca są to te same objawy, które występują u mnie.
Otóż u mnie wygląda to tak:
Jakieś 4 miesiące temu gdy tylko lekko marzły mi ręce traciłem krążenie w środkowym palcu lewej ręki. Robił się cały blady i zdrętwiały. Gdy tylko chowałem dłoń to kieszeni szybko temperatura całej ręki powracała do normy oprócz tego właśnie palca.
Palec powraca do normy dopiero po ok 20 minutach czasem nawet dłużej.
Pracuje jako stolarz więc sobie tłumaczyłem to tym iż może kiedyś go stłukłem chociaż nie pamiętam takiego przypadku gdyż jestem praworęczny i najczęściej jeśli coś mi się przytrafia to jest to raczej w prawej ręce.
Ale zaczęło mnie martwić to gdyż od jakiś 2 tygodni zaczyna się to samo dziać z palcem serdecznym lewej ręki.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?
Znajoma zasugerowała iż przyczyną może być coś z kręgosłupem, co myślą o tym fachowcy?

Bardzo proszę o poważne wypowiedzi
Pozdrawiam i czekam na opinie
napisał/a: mader2 2009-03-04 09:38
witam,nie jestem może specjalistą,ale sądze,że może to być niskie ciśnienie,lub słabe krążenie krwi (choć to powinny ci marznąć i ziąbnąć wszystkie palce u dłoni) może to też jak najbardziej być od kręgosłupa.ja właśnie mam KYFOZĘ KRĘGU C-3,C-4 w odcinku szyjnym kręgosłupa i też mi cierpły palce (środkowy i serdeczny)głównie w nocy,ale nie tylko.ból był straszny.wystarczyło spać na płaskim(wyrzuciłam jaśki z pod poduszki) i szybko ustąpiło.Radziłabym zrobić prześwietlenie kręgosłupa szyjnego.I potem ewentualnie kup sobie poduszkę ortopedyczną.(nie zaszkodzi) Pozdrawiam i życze powodzenia.
napisał/a: Lania 2009-03-05 10:17
Dziękuje za odpowiedź. Na jaśkach nie śpię, wole bez jakiejkolwiek poduszki a jeśli chodzi o krążenie to właściwie nigdy z tym nie miałem problemów jestem ciepły jak grzejnik nie pozostaje nic innego jak prześwietlenie kręgosłupa.
Jeszcze raz dziękuję za opinie mader
A czy stres może powodować takie objawy?
napisał/a: deepcry 2009-03-11 16:03
Pewnie, że może.
U mnie stres powodował objawy jak przy ciężkich chorobach.
Myślałem, że to już mój koniec, podczas gdy badania wykazały, że jestem zdrów.