Brak czucia w 5 i 4 palcu po powaznym urazie dloni

napisał/a: tomi1702 2010-02-25 20:24
Witam .Uleglem wypadkowi w pracy mialem dosc powaznie rozcieta lewa dlon poczawszy od miejsca pod malym palcem do srodka dloni w strone nadgarstka.Ściegna cale kosci tez wiec palcami ruszam ale mam brak czucia wlasnie w tych palcach (w zaswiadczeniu o stanie zdrowia wyczytalem , ze mam uszkodzony -przeciety nerw lokciowy) czy mozna cos z tym zrobic nie wiem operacja rehabilitacja czy cos jest w stanie przywrocic czucie-jestem leworeczny i bardzo mi to przeszkadza w codziennym zyciu (pisanie jedzenie ogolnie praca ta reka masakra nie moge sie przyzwyczaic)
napisał/a: xxyz 2010-02-26 13:48
Jeśli brak ubytków funkcji ruchowych , to trzeba się cieszyc, bo tylko częsć czuciowa nerwu zostala uszkodzona. Niestety nie ma sposobow na odzyskanie czucia - ewentualnie mozna wspomagająco stosować witaminy z grupy B. Jednak niewykluczone że czucie wroci samo przynajmniej w pewnym stopniu. Dla pewności, ze nic poza utratą czucia sie nie dzieje mozna sie skonsultowac z neurologiem/neurochirurgiem.
napisał/a: darek.w 2014-06-12 16:01
mam objawy wskazujace na zespol rowka nerwu lokciowego i powiedziano mi ze konieczna jest operacja sam jestem lekarzem dentysta i przeraza mnie mysl o ewentualnych komplikacjach pooperacyjnych z oczywistych wzgledow moglyby mnie wyeliminowac z zawodu czy ktos zna operatora z duzym doswiadczeniem i dobrymi wynikami w zakresie tego typu operacji.bede szalenie wdzieczny za kazda podpowiedz,pozdrawiam wszystkich forumowiczow